مرتضی مهرزاد:

عضو تیم ملی والیبال نشسته با اشاره به نظرسنجی انجمن جهانی برای انتخاب بهترین‌های این رشته گفت: خودم به ایران رای دادم اگرچه در کل این نظرسنجی اهمیت زیادی برایم ندارد
توجهات به من کاذب است/ خانه‌نشین شدم/ در جنگ جهانی سوم هستیم
به گزارش مازندلیگ، انجمن جهانی پاراوالیبال در آستانه ۲۳ آوریل که به عنوان روز جهانی این رشته نامگذاری شده، اقدام به انتخاب بهترین‌های این رشته کرده است.

این انجمن در اکانت رسمی خود با انتشار عکسی از چهره‌های والیبال نشسته جهان در هر دو بخش مردان و زنان، از علاقمندان و دنبال کنندگان خود خواسته تا در زیر پست موردنظر، قهرمان مورد علاقه شأن را معرفی کنند تا با این نظر سنجی، بهترین‌های والیبال نشسته جهان انتخاب شوند.

مرتضی مهرزاد بازیکن ۲ متر و ۴۶ سانتی متری تیم ملی والیبال نشسته، تنها ورزشکار ایرانی است که از چهره او در پست انجمن جهانی پاراوالیبال و عکس منتشر شده برای آن استفاده شده است.

همین مسئله بهانه‌ای شد برای گفتگوی خبرنگار مهر با این پاراوالیبالیست که عنوان «بلندقامت‌ترین ورزشکار تاریخ پارالمپیک» را در اختیار دارد اگرچه او اهمیت زیادی برای این اقدام انجمن جهانی پاراوالیبال قائل نیست.

 

حضور در جمع بهترین‌ها اهمیتی برایم ندارد
مرتضی مهرزاد در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد اقدام انجمن جهانی پاراوالیبال برای انتخاب بهترین‌های این رشته در سطح جهان و اینکه از عکس او نیز در پست منتشر شده برای این نظر سنجی استفاده شده است، گفت: اصلاً خودم در جریان موضوع نبودم و از طریق دوستانم مطلع شدم. در کل این موضوع و اینکه در جمع بهترین‌ها قرار بگیرم اهمیتی برایم ندارد. اصلاً اینگونه انتخاب را قبول ندارم. به نظرم اقدام انجمن جهانی پاراوالیبال هم بیشتر جنبه فان و سرگرمی دارد و اصلاً موضوع جدی به حساب نمی‌آید.

به «ایران» رأی دادم
وی ادامه داد: با این حال در نظر سنجی انجمن جهانی پاراوالیبال شرکت کردم. در زیر پست مربوطه هم به ایران رأی دادم. خیلی دیگر از هم تیمی‌هایم در تیم ملی والیبال نشسته هم رأی خود را داده اند. هر کدام از ما به یکی از هم تیمی‌های‌مان یا تیم ایران رأی دادیم. در کل این مسئله را به شوخی گرفتیم.

توجهات به من کاذب است، ضعیف‌ترین عضو تیم ملی هستم
این ملی پوش والیبال نشسته در ادامه در مورد چرایی اقدامش برای رأی دادن به ایران و اینکه از گزینه خاصی نام نبرده، گفت: به نظرم والیبال نشسته ایران وابسته به شخص نیست، عملکرد تیمی در تیم ملی تعیین کننده است. اگر هم من در چشم هستم بیشتر به خاطر فیزیکم است و اینکه قد بلندی دارم وگرنه به لحاظ فنی ضعیف‌ترین عضو تیم ملی، خودِ من هستم. در واقع توجهاتی که به من می‌شود، همگی کاذب و صرفاً برای قدم است نه مسائل فنی.

فعلاً مهمترین مسئله برایم پایان شرایط کرونایی است
بلند قامت‌ترین ورزشکار تاریخ پارالمپیک همچنین در مورد شرایط تمرینی خود و تیم ملی والیبال نشسته با توجه به تغییر ایجاد شده در زمان برگزاری بازی‌های پارالمپیک و تعویق یک ساله این بازی‌ها تصریح کرد: ابتدا که بحث تعویق بازی‌ها مطرح شد صحبت از تغییر دو سه ماهه بود اما به خاطر بحران کرونا و شیوع آن، مسئولان جهانی در مورد تعویق یک ساله به جمع بندی رسیدند. در حال حاضر هم هیچ مسئله‌ای برایم اهمیت ندارد جز اینکه این شرایط کرونایی تمام شود و به روال عادی برای تمرین بازگردیم.

 

خانه نشین شده‌ام
مهرزاد با یادآوری اینکه اردوی تمرینی تیم ملی والیبال نشسته که قرار بود اسفندماه برگزار شود به دلیل کرونا لغو شد، خاطرنشان کرد: طبق برنامه اولیه قرار بود از ۱۵ فروردین دوباره وارد اردو شویم و از ۱۶ فروردین ماه هم تمرینات مان را آغاز کنیم اما فعلاً من و دیگر اعضای تیم ملی خانه‌نشین شده‌ایم. تا قبل از اینکه مدت تغییر زمان برگزاری بازی‌های پارالمپیک مشخص نبود، طبق برنامه مربی بدنساز در منزل تمرین می‌کردیم اما الان که تعویق یک ساله مسجل شده، شرایط متفاوت شده است. منتظر هستیم تا ببینیم در ادامه شرایط چگونه خواهد شد.

در جنگ جهانی سوم به سر می بریم
عضو تیم ملی والیبال نشسته ایران که با این تیم در پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو قهرمان شد، در مورد تعویق یک ساله برگزاری بازی‌های پارالمپیک توکیو نیز گفت: به هر حال سلامتی فاکتوری به مراتب مهمتر از مسابقه و مدال و پرچم و هر مسئله دیگری است. کرونا شرایط خاصی ایجاد کرده گویا که جهان در جنگ جهانی سوم به سر می‌برد. در این شرایط تعویق بازی‌ها بهترین تصمیم بود چراکه حداقل سلامت ورزشکاران حفظ می‌شود.

حضور در پارالمپیک توکیو سخت است حتی سال آینده
مرتضی مهرزاد در پایان با تاکید بر اینکه تیم ملی والیبال نشسته ایران به عنوان مدافع عنوان قهرمانی در پارالمپیک توکیو شرکت می‌کند، خاطرنشان کرد: برای ایران، حضور در این دوره بازی‌ها سخت است. فرقی هم نداشت که بازی‌ها طبق قرار اولیه امسال برگزار می‌شد یا زمان آن تغییر می‌کرد چراکه در هر صورت باید از عنوان قهرمانی خود دفاع کنیم. از حالا هم مصمم هستیم که به محض حاصل شدن شرایط وبازگشت به اردو، برای قهرمانی دوباره تمرین کنیم.
نظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0