در سفری که مدیر عامل ''موسسه خیریه نیک گامان جمشید تهران'' بامداد شنبه چهاردهم شهریورماه 1395، به شهر سنندج در  ''استان کردستان'' برای بررسی میدانی پروژه های تمام شده و روبه اتمام موسسه و سازمان محترم بهزیستی، همچنین پروژه های موسسه و آموزش پرورش انجام دادند، طبق برنامه ی قبلی جلسه ای مشترک با '' مدیر کل محترم اداره نوسازی مدارس استان و ریاست محترم  حراست اداره کل نوسازی مدارس استان کردستان''  در اداره نوسازی مدارس استان  در شهر سنندج برگزار شد که در آن راه ها و چگونگی خدمت رسانی بهتر موسسه در امر مدرسه سازی و تجهیز مدارس در استان بررسی شد.


 پس از آن اشکان تقی پور، مدیر عامل موسسه،  با همراهی چند تن از مدیران و مسئولان این اداره، اعضای هیات مدیره ی مجمع خیرین مدرسه ساز استان و مدیران اداره آموزش و پرورش شهرستان مریوان عازم روستای کم برخوردار و صعب العبور ''زویران'' برای بازدید نهایی ساختمان دبستان سه کلاسه ی  موسسه به نام ''یاران البرز'' در این روستا شدند. ساخت ساختمان و رنگ آمیزی مدرسه به اتمام رسیده است و ساختمان از نظر کیفیت و امنیت، مورد تایید مهندسان اداره ی نوسازی قرار گرفته است، تمامی وسائل برای تجهیز کامل کلاس ها مانند میز و نیمکت های دانش آموزان مدرسه خریداری و تهیه شده است که در اداره ی  آموزش و پرورش آماده ی انتقال به روستا در هفته ی آخر شهریورماه است. خبر خوش آنکه  به امید خدا  در هفته ی اول مهرماه '' دبستان سه کلاسه ی یاران البرز روستای زویران''  افتتاح رسمی می شود.  


بخش اعظم هزینه ی ساخت این مدرسه را ''جمعی از خیرین فارغ التحصیل دبیرستان البرز'' تقبل کردند  و خیرین عزیز ایرانی دیگری نیز در این راستا موسسه و کودکان روستا را همراهی کردند.


اداره نوسازی مدارس استان کردستان، مجمع خیرین مدرسه ساز استان،  اداره ی آموزش و پرورش شهرستان مریوان و شورای اسلامی روستا و اهالی آن نیز در به ثمر رسیدن این پروژه ی انسان دوستانه و خداپسندانه در این منطقه ی محروم مرزی، همراه موسسه خیریه نیک گامان جمشید تهران بودند.
این دبستان با سه کلاس  ظرفیت پذیرش 90 دانش آموز از روستای زویران و روستاهای اطراف را داراست.

در این سفر کوتاه دو روزه، همچنین  پروژه ی تکمیل ''روستامهدهای مربوط به  استان کردستان'' به همراه مدیران ارشد اداره ی بهزیستی استان بررسی شد و از یک روستا مهد در روستای ''نگل'' واقع در حدفاصل سنندج به مریوان نیز بازدید به عمل آمد و نیاز سنجی های لازم انجام شد. 
 
 
 
 سایت خبری ـ تحلیلی وطن


مطالب مرتبط


  • برچسب ها:

نظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0


پربازدیدهای زنگ تفریح
پربازدیدهای ورزش ایران و جهان
کلیه حقوق سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ورزش مازندران، مازندلیگ می باشد