مردی که با ۱۳ فقره سابقه کیفری، منزلش را به پاتوقی برای دزدان و معتادان مبتدی و حرفه‌ای تبدیل کرده بود، در حالی با صدور دستورات ویژه قضایی توسط ماموران تجسس کلانتری شهرک ناجای مشهد به دام افتاد که این مکان یک کلاس آموزشی برای دزدان تازه کار به شمار می‌رفت.

کلاس سرقت در پاتوق شاه غلام لو رفت! +عکس

 ماجرای این «پاتوق سیاه» نیمه شب پنجم تیر هنگامی لو رفت که یکی از اهالی خیابان شقایق در منطقه بولوار شهید صیاد شیرازی با جوان ۱۹ ساله‌ای درگیر شد که از پشت بام وارد حیاط منزل اجاره‌ای او شده بود. در همین حال مستاجر جوان با پلیس تماس گرفت و دقایقی بعد حلقه‌های قانون بر دستان این جوان گره خورد. او که خود را «ع» معرفی می‌کرد در بازجویی‌ها گفت: از مدتی قبل معتاد شده ام و برای استعمال مواد مخدر به «پاتوق شاه غلام» می‌آیم که در طبقه بالا قرار دارد، اما اظهارات مستاجر زوایای دیگری از «پاتوق شاه غلام» را فاش کرد. او به ماموران گفت: شب قبل نیز همین جوان (متهم) یک عدد باتری، باند و ضبط و پخش خودرو را پشت در منزلم گذاشته بود که با اعتراض من آن‌ها را به طبقه بالا (منزل صاحبخانه) برد!


گزارش خراسان حاکی است، در پی به دست آمدن این سرنخ ها، بلافاصله ماموران ورزیده تجسس با صدور دستوری از سوی سرهنگ محمد فیاضی (رئیس کلانتری شهرک ناجا) وارد عمل شدند و به بررسی‌های غیرمحسوس پرداختند. تحقیقات میدانی نیرو‌های تجسس بیانگر آن بود که منزل طبقه بالا، یکی از پاتوق‌های تبهکاران است که به محلی برای خرید و فروش مواد مخدر و لوازم سرقتی تبدیل شده و دزدان و معتادان حرفه‌ای و مبتدی به این مکان رفت و آمد دارند؛ بنابراین با گزارش شبانه ماجرا به معاون دادستان مرکز خراسان رضوی، بی درنگ قاضی دکتر اسماعیل رحمانی کلاکوب، دستور ورود به پاتوق مذکور را صادر کرد و بدین ترتیب، ماموران انتظامی در یک عملیات ضربتی، مرد ۵۰ ساله‌ای را دستگیر کردند که ۱۳ فقره سابقه کیفری دارد. این مرد خلافکار که به «شاه غلام» معروف است در حالی به خرید و فروش مواد مخدر و لوازم سرقتی اعتراف کرد که در بازرسی از این «پاتوق سیاه» حدود ۵۰ جفت کفش، ۳۰ عدد لامپ روشنایی، ۱۵ عدد کنترل تلویزیون و چندین دستگاه دی وی دی و گوشی تلفن همراه کشف شد. به گزارش خراسان، «شاه غلام» در بازجویی‌های تخصصی به نیرو‌های تجسس کلانتری گفت: من در زمینه خرید و فروش مواد مخدر فعالیت دارم و همه این لوازم سرقتی را از معتادان و سارقانی خریده ام که به پاتوقم رفت و آمد دارند. وی درباره متهم ۱۹ ساله دیگر نیز گفت: او سابقه کیفری ندارد و باتری و باند‌های سرقتی را نیز صبح از منزل من بیرون برد و به مالخری به نام «م» فروخت که با خودروی پراید تردد می‌کند. با وجود این، «ع» از سارقان منزل تازه کار است که هنوز شگرد‌های سرقت را به خوبی یاد ندارد! و اکنون برای مصرف مواد مخدر به منزلم می‌آید! ولی نمی‌دانم قطعات خودرو را از کجا سرقت کره است!


بنابراین گزارش، تحقیقات گسترده از متهمان مذکور در حالی ادامه دارد که شناسایی «پاتوق‌های سیاه» از مدتی قبل با تاکیدات معاون دادستان مرکز خراسان رضوی و همچنین دستورات خاص سرهنگ عباس صارمی ساداتی (رئیس پلیس مشهد) وارد مرحله تازه‌ای شد و رصد‌های اطلاعاتی در کلانتری‌های مشهد ادامه یافت، اما در این میان نیرو‌های کلانتری شهرک ناجا فعالیت‌های گسترده‌ای را با به کارگیری منابع و مخبران محلی آغاز کردند و تاکنون تعداد زیادی از «پاتوق‌های سیاه» زیر چتر عملیاتی و اطلاعاتی قرار گرفته اند.

روزنامه خراسانمطالب مرتبط


  • برچسب ها:

نظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0


پربازدیدهای زنگ تفریح
پربازدیدهای ورزش ایران و جهان
کلیه حقوق سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ورزش مازندران، مازندلیگ می باشد