امین حسین نقشینه در خصوص وضعیت آب‌و هوایی چند روز آینده کشور گفت: امروز بعد از ظهر در استان سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان انتظار رگبار پراکنده همراه با رعد و برق و وزش باد را داریم.

وی ادامه داد: از بعد از ظهر فردا تا دوشنبه در ساعات عصر و اوایل شب در برخی مناطق استان‌های ساحلی دریای خزر بارش پراکنده پیش بینی می‌شود.

این کارشناس سازمان هواشناسی افزود: از بعد از ظهر شنبه و روز یکشنبه در نقاط شمالی استان‌های آذربایجان غربی و شرقی رگبار باران و گاهی رعد و برق همراه با وزش باد رخ می‌دهد و همین وضعیت یکشنبه شب و دوشنبه برای استان‌های گلستان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی پبش بینی می‌شود.

نقشینه با بیان اینکه دمای هوا از فردا در نوار شمالی کشور و دامنه‌های جنوبی البرز ۵ تا ۱۰ درجه کاهش پیدا می‌کند، بیان کرد: طی ۵ روز آینده در نوار شرقی کشور وزش باد شدید و شدت گرفتن با‌های ۱۲۰ روزه اتفاق می‌افتد که موجب خیزش گرد و غبار، کاهش دید و کیفیت هوا در منطقه شرق و جنوب شرق به ویژه زابل می‌شود.

وی ضمن اشاره به اینکه امروز و فردا خلیج فارس مواج و متلاطم است، اظهار کرد: ارتفاع موج برای مناطق مرکزی و شمالی خلیج فارس بین یک ونیم تا دو نیم متر پیش بینی می‌شود.

این کارشناس سازمان هواشناسی با بیان اینکه پیشینه دمای رشت امروز ۳۲، فردا ۳۰ و پس فردا به ۲۴ درجه سانتی گراد می‌رسد، اضافه کرد: از بعد از ظهر امروز تا شنبه دریای خزر مواج و متلاطم است.

نقشینه اشاره کرد: پیشینه دمای مشهد امروز ۳۸ درجه است، اما شنبه و یکشنبه به ۳۲ و ۳۱ درجه کاهش پیدا می‌کند و همچنین دمای هوای پایتخت امروز ۳۷، فردا ۳۵ و شنبه و یکشنبه ۳۳ درجه است.

میزانمطالب مرتبط


  • برچسب ها:

نظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0


پربازدیدهای زنگ تفریح
پربازدیدهای ورزش ایران و جهان
کلیه حقوق سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ورزش مازندران، مازندلیگ می باشد