مازندلیگ- بازگشت بشار رسن به تهران با تاخیر انجام شد؛ اتفاقی که شاید برای هواداران پرسپولیس زیاد آزاردهنده نبود و خیلی از آنها حق را به بشار شاکی می‌دادند، اما یحیی گل‌محمدی به این موضوع واکنشی غیرمنتظره نشان داد. سرمربی پرسپولیس گفت: «می‌دانم که رسن به خاطر تاخیر در دریافت مطالباتش با باشگاه مشکل داشت، اما می‌توانست به ایران بیاید و اینجا در موردش حرف بزند. از نظر من تاخیر او غیرموجه بود.» شاید کمتر کسی انتظار داشت گل‌محمدی در مورد یک موضوع خاتمه یافته چنین جمله‌ای در رسانه‌ها مطرح کند، اما به نظر می‌رسد او خواسته اقتدارش را به رخ بکشد و گوشی را دست همه بدهد. یحیی تاخیر بازیکنی را غیرموجه خوانده که با گل دقایق پایانی‌اش در داربی، این مربی را از قبول شکستی بسیار دردناک مقابل فرهاد مجیدی نجات داد.

به هر تقدیر حالا که آقای سرمربی روی غیرموجه بودن تاخیر بشار تاکید کرده، قاعدتا او در بازگشایی مسابقات لیگ برتر جایی در ترکیب اصلی نخواهد داشت و باید چند بازی بیرون بنشیند. در این شرایط طبیعتا اولویت با بازیکنانی است که به موقع در تمرینات شرکت کردند، منظم‌تر بودند و الان هم آمادگی بیشتری دارند. به این ترتیب به نظر می‌رسد شانس به امید عالیشاه لبخند زده است. عالیشاه در نیم‌فصل اول خیلی کم به بازی گرفته می‌شد و از این مساله شاکی بود. تغییر مربی و حضور یحیی گل‌محمدی هم شرایط او را بهتر نکرد و کاپیتان سوم سرخ‌ها روی نیمکت باقی ماند. حالا اما سلسله اتفاقاتی رخ داده که احتمالا وضعیت امید را تغییر خواهد داد. از یک سو قرارداد آنتونی استوکس فسخ شده، از سوی دیگر اوساگونا هنوز به ایران نیامده و اصلا معلوم نیست کجاست، حالا هم که سرمربی از رفتار بشار ابراز دلخوری می‌کند. مجموعه اینها یعنی جا برای عالیشاه باز خواهد شد و هیچ عجیب نیست اگر در شروع مجدد لیگ، او را فیکس ببینیم.

یحیی تا قبل از فیکس کردن بشار رسن، از سیستم 2-4-4 استفاده می‌کرد و دو مهاجم نوک یعنی علی علیپور و اوساگونا را به طور همزمان به میدان می‌فرستاد. در این سیستم وحید امیری یک خط عقب می‌رفت. بعدتر اما بشار فیکس شد، اوساگونا رفت روی نیمکت و امیری در نقش مهاجم بازی کرد. الان با بازگشت احتمالی بشار به نیمکت، باز امیری به خط هافبک اضافه می‌شود تا یک مهاجم دیگر کنار علیپور قرار بگیرد؛ پستی که فعلا گزینه‌ای غیر از عالیشاه برایش وجود ندارد. این شاید فرصتی کمیاب برای عالیشاه باشد که میخ خودش را بکوبد.مطالب مرتبط


  • برچسب ها:

نظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0


پربازدیدهای زنگ تفریح
پربازدیدهای ورزش ایران و جهان
کلیه حقوق سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ورزش مازندران، مازندلیگ می باشد