مازندلیگ - باشگاه تراکتور با ارسال نامه‌ای خطاب به رئیس سازمان لیگ، ضمن یادآوری عواقب ناشی از شروع مجدد لیگ‌برتر در وضعیت بحرانی شیوع کرونا، دو شرط این باشگاه جهت موافقت با شروع مسابقات را اعلام کرد.

 

به گزارش مازندلیگ وبه نقل از سایت باشگاه تراکتور تبریز، متن نامه باشگاه تراکتور بدین شرح است:

 

«به نام خدا

ریاست محترم سازمان لیگ فوتبال جمهورى اسلامى ایران

جناب آقای حیدر بهاروند

موضوع ؛ یادآوری عواقب ناشى از شروع مجدد لیگ در وضعیت بحرانی شیوع بیمارى کووید ١٩


با احترام ؛ باشگاه فرهنگی ورزشی و اقتصادی تراکتور به‌عنوان یکی از باشگاه‌هاى خصوصى شاغل در لیگ برتر نکات ذیل را به استحضار مى‌رساند.

 

١- همانگونه که مستحضرید باتوجه به گزارش‌هاى وزارت بهداشت بیمارى کووید ١٩ در حال حاضر در کشور ما داراى شیب صعودی است و براساس اعلام دانشگاه علوم‌ پزشکی، استان آذربایجان شرقی نیز در وضعیت قرمز قرار دارد.

 

٢-  وزارت بهداشت به‌عنوان عالی‌ترین مرجع بهداشت و درمان کشور ، مخالفت خود با شروع مجدد لیگ‌هاى ورزشى را صراحتاً اعلام نموده است، علاوه بر این معاون محترم وزیر بهداشت طی مصاحبه‌ای در مورخه٩٩/٣/٢٧ از بازگشت هوشمند محدودیت‌ها خبر داده است.

 

٣- عالی‌ترین مرجع فوتبال، فیفا پیش‌تر طی بخشنامه و همچنین مصاحبه ریاست آن ارگان بین‌المللی، اصل اول را سلامت بازیکنان و داوران و ... اعلام نموده است.

 

٤- پیش از این چهار باشگاه خصوصی طی بیانیه‌ای مواضع خود را به‌صورت شفاف بیان کرده‌ و مربیان و بازیکنان هفت تیم لیگ‌برتری نیز با امضای طومارى از شرکت در بازی‌های لیگ در شرایط موجود اعلام معذوریت کرده‌اند.

 

٥- آقاى سهیل مهدى در مصاحبه‌ای صراحتاً اعلام کرده که اکثر باشگاه‌هاى امکان تامین هزینه اجرای پروتکل بهداشتى را ندارند حال سؤال این است که ایشان، فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ چه تضمینى مى‌دهند که این بیمارى از بازیکنان باشگاه‌هایی که توانایی رعایت پروتکل را ندارند به سایر بازیکنان سرایت ننماید؟ اگر چه آقاى مهدى در مصاحبه خود با فرار به جلو اعلام نموده است که باشگاهها باید تضمین بدهند!

 

علی ایحال با عنایت به موارد فوق‌الذکر، اصرار سازمان لیگ بر شروع مجدد رقابتها به منظور تامین منافع چه کسانی است؟  آنچه مسلم است منافع و حقوق باشگاه‌ها مد نظر نیست!

 

از این رو، این باشگاه اعلام می‌دارد در صورت تحقق یکى از دو شرط ذیل موافق شروع مجدد لیگ است.

الف)) جنابعالی به‌عنوان سرپرست فدراسیون و رییس سازمان لیگ، مسئولیت کامل عواقب ناشى از شروع لیگ را صراحتاً بر عهده بگیرید.

ب)) جلسه‌ای با حضور تمامى مدیران عامل باشگاه‌هاى لیگ برتر تشکیل و در ارتباط با ادامه لیگ راى‌گیرى شود.

 

در غیر اینصورت ناگزیر از مراجعه به AFC و FIFA جهت احقاق حقوق خود خواهیم بود.

 

لازم به یادآورى است که سکوت سایر تیم‌ها، دلیل رضایت بر شروع لیگ نیست؛ بلکه به سبب این است که مستقیم و یا غیرمستقیم تحت نظارت دولت هستند‌. به‌صورتی که پیش از این اکثر قریب به اتفاق تیم‌ها مخالفت خود با از سرگیری مسابقات در شرایط فعلی را اعلام نموده‌اند.»مطالب مرتبط


  • برچسب ها:

نظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0


پربازدیدهای زنگ تفریح
پربازدیدهای ورزش ایران و جهان
کلیه حقوق سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ورزش مازندران، مازندلیگ می باشد