مازندلیگ بر اساس آخرین تصمیمات اتحادیه جهانی کشتی، برای تورنمنت های مختلف این رشته اعلام شد.

 

بر اساس آخرین تصمیمات این اتحادیه، مسابقات قاره‌ای نوجوانان، جوانان و زیر ۲۳ سال (امید) در بازه زمانی از اول سپتامبر تا ۳۰ اکتبر برگزار خوهد شد.

با توجه به شرایط تحصیل ورزشکاران در رده سنی نوجوانان، هیچ مسابقه قهرمانی در سطح جهانی در سال ۲۰۲۰ وجود نخواهد داشت و همچنین مسابقات قهرمانی زیر ۱۵ سال در سال ۲۰۲۰ برگزار نمی‌شود.

مسابقات جهانی جوانان برای پایان ماه نوامبر در بلگراد صربستان یا آغاز ماه دسامبر برنامه‌ریزی می‌شود، در حالی که میزبانی مسابقات زیر ۲۳ سال (امیدها) همچنان بر عهده  فنلاند خواهد بود و در همان تاریخ اعلام شده در ماه نوامبر به رقابت‌ها برگزار خواهد شد.

با توجه به افزایش خطر مسافرت و انتقال بیماری برای رده‌های سنی پیشکسوتان، مسابقات جهانی این ردا سنی به سال ۲۰۲۱ موکول می‌شوند که یونان میزبان این رقابت‌ها خواهد بود.

جوایز "بهترین کشتی‌گیر سال ۲۰۲۰" فقط در صورت حضور در مسابقات قهرمانی بزرگسالان جهان در سال ۲۰۲۰ اهدا می‌شود.

در این بازه زمانی رویداد‌هایی که به تعویق می‌افتد برگزار کننده دیگر نمی‌تواند میزبان آن باشد.

تمام مسابقات براساس وضعیت مداوم همه گیری جهانی ویروس کرونا مشروط هستند. اگر مسابقات جهانی برگزار نشود، پاداش بهترین کشتی‌گیر به فصل ۲۰۲۱ منتقل می‌شود.

تقویم ۲۰۲۱ نیز تحت تأثیر ویروس COVID-۱۹ و تأخیر در بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ قرار گرفته است.

سیستم امتیاز دهی برای حضور در بازی‌های المپیک ۲۰۲۱ بر اساس نتایج رقابت‌های جهانی ۲۰۱۹ قزاقستان، رقابت‌های تورنمنت رنکینگ ۲۰۲۰ در رم ایتالیا و قهرمانی قاره‌ای بزرگسالان ۲۰۲۰ محاسبه می‌شود و طبق ضوابط کمیته بین المللی المپیک، رقابت‌های رنکینگ در سال ۲۰۲۱ تاثیری در ورودی المپیک نخواهند داشت.

همچنین طبق نظر اعضا، امتیاز رنکینگ رقابت‌های قهرمانی آسیا ۲۰۲۱ برای کشتی گیران چین، کره شمالی و ترکمنستان بدلیل اینکه نتوانستند در رقابت‌های آسیایی ۲۰۲۰ حاضر شوند، محاسبه خواهد شد.

مسابقات رنکینگ در سال ۲۰۲۱ شامل دو رویداد است که در انتخاب بهترین کشتی گیر سال تاثیرگذار است، اما نقشی در سیدبندی المپیک نخواهد داشت.

همچنین مسابقات قهرمانی جهان سال ۲۰۲۱ از ۲ تا ۱۰ اکتبر در اسلو پایتخت نروژ برگزار می‌شود و رقابت‌های جام جهانی در سال‌های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ نیز برگزار نخواهد شد.

 

گفتنی است طبق اعلام این نهاد، یک قاره بسته به وضعیت همه‌گیری ویروس کرونا در هر منطقه ممکن است مسابقات خود را لغو کند.مطالب مرتبط


  • برچسب ها:

نظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0


پربازدیدهای زنگ تفریح
پربازدیدهای ورزش ایران و جهان
کلیه حقوق سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ورزش مازندران، مازندلیگ می باشد