مازندلیگ کریستین کولمن قهرمان دوی 100 متر جهان بعد از مشخص شدن فرار از تست دوپینگ در دسامبر احتمالا المپیک توکیو را از دست خواهد داد.

کریستین کولمن 3 آزمایش ضددوپینگ در 6 ژوئن، 2018، 16 ژانویه و 26 آوریل 2019 را انجام نداد. او سپس با ارائه مدارکی توانست اثبات کند که یکی از آزمایش‌هایش مربوط به یک آوریل 2019 بود. بدین‌ترتیب کریستین کولمن دوره زمانی 3 آزمایش ضددوپینگ را از 12 به 14 ماه افزایش داد و از محرومیت گریخت اما این بار ماجرا کمی فرق دارد.

ورزشکاران حرفه ای در تمام دنیا باید مکان‌هایی را که در آن هستند به آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ اعلام کنند تا در صورت لزوم بتوان از آنها به صورت سرزده تست گرفت. 

دارنده مدال طلای دوی 100 متر جهان در این رابطه عنوان کرد: روزی که ماموران آژانس جهانی ضددوپینگ طبق زمان تعیین‌شده برای گرفتن آزمایش به خانه‌ام آمده بودند، من برای خرید بیرون رفتم. زمانی که به خانه بازگشتم، ماموران آنجا را ترک کرده بودند.

کولمن در این باره اظهار داشت: من همیشه برای تست دادن در دسترس بوده‌ام و هرگز از مواد نیروزا استفاده نکرده‌ام. می‌خواهم برای اثبات بی‌گناهی خودم هر روز تست دهم.

در صورتی که فرار او از تست دادن در ماه دسامبر تایید شود پرونده‌های گذشته کولمن نیز دوباره باز می‌شود. وی سال گذشته در رقابت‌های قهرمانی جهان که به میزبانی دوحه برگزار شد در دوی 100 و 4 در 100 متر به مدال طلا رسید.مطالب مرتبط


  • برچسب ها:

نظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0


پربازدیدهای زنگ تفریح
پربازدیدهای ورزش ایران و جهان
کلیه حقوق سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ورزش مازندران، مازندلیگ می باشد