مازندلیگروز دوشنبه اعضای هفت باشگاه لیگ برتری در اقدامی عجیب طوماری را به فدراسیون فوتبال ارسال کرده و خواستار لغو مسابقات لیگ یا پذیرفتن عواقب شروع آن توسط فدراسیون فوتبال شدند و تهدید کردند که موضوع را به فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا می‌کشانند.

 

به گزارش مازندلیگ و به نقل از تسنیم، برخی از امضا کنندگان این طومار تنها پس از ساعتی از انتشار لیست افراد امضا کننده، با صحبت‌های خود به‌نوعی امضای خود را پس گرفتند و از بی‌خبری ماهیت این نامه خبر دادند. با این وجود و با در نظر گرفتن تمام امضاهای گرفته شده، بازهم نام 9 باشگاه لیگ به عنوان موافقان برگزاری مسابقات در طومار دیده نمی‌شود.

طبق اطلاعات به دست آمده، تهیه کنندگان طومار چند صفحه‌ای تهدید و انصراف، نامه اولیه خود را به تمام باشگاه‌های لیگ برتری به جز پرسپولیس ارسال کردند. این افراد که از تصمیم قاطع مدیران پرسپولیس برای شروع مجدد مسابقات مطلع بودند، در تلاش اولیه خود سعی می‌کنند مدیران باشگاه‌های دیگر را مجاب به امضای طومارِ انصراف کنند، اما این تلاش به نتیجه نمی‌رسد و اغلب مدیران باشگاه‌ها با آن مخالفت می‌کنند چرا که اعتقاد داشتند این مسائل نباید به نهادهای بین‌المللی کشیده شود.

مدیران سپاهان،‌ سایپا،‌ استقلال، فولاد خوزستان و چند باشگاه دیگر در همان ابتدا با تهیه طومار مخالفت کرده و به همین دلیل تهیه‌کنندگان این نامه سعی می‌کنند تعداد تیم‌های امضا کننده را به هشت باشگاه برسانند تا حداقل 50 درصد باشگاه‌ها را با خود همسو کنند که در نهایت این تیر لیدرهای ماجرا هم به سنگ می‌خورد و مجبور می‌شوند با اسامی هفت باشگاه نامه خود را به فدراسیون فوتبال ارسال کنند.

فدراسیون فوتبال موضع رسمی و جوابی به نامه امضا کنندگان این نامه منتشر نکرده، اما با توجه به صحبت‌های اخیر سهیل مهدی مبنی بر عزم سازمان لیگ برای برگزاری مسابقات باید منتظر ماند و دید باشگاه‌های معترض طبق تهدید خود پس از 48 ساعت از تحویل نامه به فدراسیون فوتبال،‌ اقدام به ارسال این نامه فیفا و AFC خواهند کرد یا خیر. اقدامی که ممکن است تبعاتی برای فوتبال ایران در بحث میزبانی مسابقات بین‌المللی نیز داشته باشد.مطالب مرتبط


  • برچسب ها:

نظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0


پربازدیدهای زنگ تفریح
پربازدیدهای ورزش ایران و جهان
کلیه حقوق سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ورزش مازندران، مازندلیگ می باشد