مازندلیگ: یزدانی در عنفوان جوانی با کسب مدال نقره ارزشمند لاس وگاس در وزن 70 کیلوگرم و با اجرای فنون ناب ایرانی چشم‌ها را خیره کرد.
پلنگ جوان جویبار آماده هنرنمایی در کارزار المپیک

استعداد ناب کشتی ایران اهل جویبار است و به همراه کمیل قاسمی و رضا یزدانی نیمی از کشتی آزاد ایران را تصاحب کرده‌اند. مازندران قطعاً به خود می‌بالد که در المپیک 2016 ریو و در کشتی آزاد مردانی را در اختیار تیم ملی قرار داده که در این روزهای پایانی و با ناکامیشانس‌های اصلی مدال طلا امید اصلی کسب افتخار و عنوان قهرمانی‌اند.


حسن که در رقابت‌های جوانان جهان در کرواسی به همراه علیرضا کریمی و ایمان صادقیچشم‌ها را خیره کرد و در تیم رؤیایی آن سال قهرمان جوانان جهان شد در رقابت‌های انتخابی برای حضور در مسابقات لاس وگاس نیز با شکست مهدی  تقوی در وزن 70 کیلوگرم نشان داد قصد بزرگی در این وزن را دارد. یزدانی که طی این مدت کوتاه خود را به عنوان پدیده کشتی جهان مطرح کرده با دستانی بلند، قدرت بدنی مناسب، هوش سرشار، اعتماد بهنفس مثال زدنی و درک بالا از کشتی نوید ظهور پدیده‌ای را داده که شاید سال‌ها کشتی ایران به داشتن او ببالد. با شکست مهدی تقوی، یزدانی با اعتماد به نفس بالا پای بهرقابت‌های جهانی 2015 لاس‌وگاس گذاشت. تا فینال همه را از دم تیغ گذراند و تنها در دیدار فینال با اشتباهات تاکتیکی کشتی را به رقیب روس واگذار کرد و در اولین میدان جهانی در رده سنی بزرگسالان مدال نقره گرفت.

 

با کاهش اوزان کشتی در المپیک از 8 وزن به 6 وزن و حذف اوزان 61 و 70 کیلوگرم، حسن به ناچار به 74 کیلوگرم پای گذاشت. فروردین ماه با حضور در رقابت‌های انتخابی و شکست حریف مستقیمش، مصطفی حسین خانی از اولین نفراتی بود که مسافر ریو شد.


شکست پیاپی کشتی گیران ایرانی از جمله صادق گودرزی و عزت ا... اکبری مقابل جردن باروز امریکایی در سال‌های اخیر از این نابغه امریکایی و پدیده استثنایی کشتی جهان برای کشتی گیران ایرانی گربه سیاهی واقعی ساخته.


از زمان ظهور پدیده‌ای چون حسن یزدانی در کشتی جهان، افکار عمومی در فضای مجازی و سایر رسانه‌ها نبرد احتمالی این جوان غیور ایرانی و جردن امریکایی را تصور کرده‌اند و به نوعی پایان حکومت غول امریکایی را در دستان پرتوان حسن یزدانی می‌بینند.


رسول خادم که امیدوار به حضور جردن در رقابت‌های جام جهانی امریکا و رویارویی احتمالی او با حسن یزدانی بود با غیبت باروز تیرش به سنگ خورد تا قبل از المپیک از عیار کشتی پهلوان ایرانی مقابل این امریکایی کشتی بلد بی اطلاع بماند.


حالا و در آستانه مسابقات المپیک و در فاصله 1 روز مانده به این رقابت‌ها، کشتی دوستان و کارشناسان این رشته سخت منتظر آغاز مبارزه‌های وزن 74 کیلوگرم هستند تا در صورت مبارزه احتمالی این دو کشتی گیر از دیدن یک کشتی در کلاس و اندازه‌های جهانی و المپیک لذت ببرند.


حسن یزدانی می‌تواند قهرمان المپیک باشد در اوج جوانی و اقتدار.می‌تواند به بزرگان کشتی ایران بپیوندد، اگر بخواهد و هراسی از این میدان بزرگ نداشته باشد.مطالب مرتبطنظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0


پربازدیدهای زنگ تفریح
پربازدیدهای ورزش ایران و جهان
کلیه حقوق سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ورزش مازندران، مازندلیگ می باشد