سخنگوی آتش‌نشانی تهران از آتش‌سوزی در یک منزل قدیمی در خیابان شوش خبر داد که در آن ۱۷ اتاق وجود داشت و هر اتاق به تعدادی اجاره داده شده بود.

سید جلال ملکی با اعلام خبر آتش‌سوزی در یک منزل قدیمی در جنوب تهران، درباره جزئیات این خبر اظهار کرد: ساعت 5:50 صبح امروز یک مورد حادثه آتش‌سوزی در یک منزل قدیمی، در خیابان شوش غربی، خیابان کثیری به سامانه 125 اعلام شد که به سرعت آتش‌نشانان دو ایستگاه آتش‌نشانی به همراه خودروی حامل تجهیزات تنفسی به محل حادثه اعزام شدند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی تهران ادامه داد: محل حادثه یک منزل دو طبقه قدیمی تقریباً به وسعت 200 متر بود که به گفته افرادی که در آنجا حضور داشتند به 17 اتاق حدود پنج تا هفت متری تبدیل شده بود.

وی تصریح کرد: در یکی از اتاقهای این منزل به وسعت حدود چهار متر در طبقه اول، آتش‌سوزی روی داده و مسیر برای خروج دود و حرارت وجود نداشت.

ملکی افزود: به دلیل شدت حرارت و دود، دیوار میانی اتاق مذکور و اتاق مجاور آن تخریب شده و این دو اتاق کاملاً شعله‌ور بود.

سخنگوی آتش‌نشانی تهران خاطرنشان کرد: به هنگام رسیدن آتش‌نشانان اعلام شد که دو نفر زیر دیوارهای تخریب شده محبوس هستند که آتش‌نشانان در همان وضعیت و همزمان با خاموش کردن آتش مشغول جابه‌جایی دیوارها و آوارها شده و دو نفر را سریعاً از محل حادثه خارج کردند.

وی ادامه داد: این دو نفر (دو مرد حدود 27 و 65 ساله) دچار مصدومیتهای شدید و سوختگی شده و تحویل عوامل اورژانس شدند؛ حدود 10 تا 12 نفر دیگر نیز در طبقه اول و بالایی حضور داشتند که در لحظات اولیه برخی از آنها به سطح پشت‌بام رفته بودند که پس از خاموش شدن آتش با کمک آتش‌نشانان به سلامت به فضای باز منتقل شدند.

ملکی بیان کرد: در نهایت آتش خاموش و از سرایت آن به سایر قسمتها جلوگیری شد.

سخنگوی آتش‌نشانی تهران متذکر شد: متأسفانه برخی از شهروندان که صاحب املاک قدیمی هستند و از آنها استفاده درستی نمی‌کنند، معمولاً این املاک را بدون اخذ مجوزهای لازم در اختیار سایر افراد قرار داده و اجاره می‌دهند، معمولاً این منازل ایمنی مناسبی ندارد و لوله‌کشی گاز و سیم‌کشی برق آنها بسیار نامناسب است حتی در صورت عدم وجود خطر آتش‌سوزی، به دلیل استفاده از اجاق‌گاز در این منازل، خطر گازگرفتگی وجود دارد.

وی یادآور شد: هرگونه تغییر کاربری باید با اخذ مجوزهای لازم و اتخاذ تمهیدات ایمنی مناسب صورت گیرد.

تسنیممطالب مرتبط


  • برچسب ها:

نظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0


پربازدیدهای زنگ تفریح
پربازدیدهای ورزش ایران و جهان
کلیه حقوق سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ورزش مازندران، مازندلیگ می باشد