دو روز گذشته تصویر بر زمین افتادن زهرا آبسالان مسئول آزمایشگاه ویژه نمونه‌گیری بیماران کرونا در شهرستان حمیدیه در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که در توضیح افتادن وی بر روی زمین عنوان شد: این خانم پس از گرفتن ده‌ها تست کرونا از بیماران مشکوک، با زبان روزه و لباس‌های چند لایه پزشکی از هوش رفته و بر زمین می‌افتد

زهرا آبسالان در توضیح عکس منتشر شده اظهار کرد: دو روز گذشته طبق روال روزانه برای نمونه‌گیری از بیماران کرونایی در آزمایشگاه آماده شدم و پس از پوشیدن لباس مخصوص آزمایشگاه برای نمونه‌گیری به سمت کابین نمونه‌گیری رفتم.

ماجرای پرستاری که از کار زیاد، بی‌هوش شد

وی گفت: در آن روز آمار بیماران مشکوک به کرونا که برای نمونه‌گیری به آزمایشگاه مراجعه کرده بودند زیاد بود از طرفی گرمای طاقت فرسای هوا و پوششی که برای نمونه گیری بر تن کرده بودم مرا بسیار اذیت کرد، به همین دلیل در حال گرفتن نمونه‌گیری‌های آخر بودم که احساس کردم انرژی و توان ادامه کار را ندارم، تمام لباس‌های من از داخل خیس عرق شد و آب بدنم رفته بود.

مسئول آزمایشگاه شهرستان حمیدیه افزود: معمولاً در آزمایشگاه زمانی‌که دستهای خودمان وارد لباس‌های آبی رنگ مخصوص کابین نمونه‌گیری می‌کنیم از آنجایی که دستکش‌ها ممکن است که آلوده باشند نمی‌توانیم به سرعت دستهای خودمان را از کابین خارج کنیم، به همین خاطر این قضیه زمان برد و زمانی که نمونه‌گیری تمام شد احساس کردم دچار سرگیجه شدم و حالم بد شد که از کابین خارج شدم و روی زمین افتادم.

آبسالان با اشاره به تعداد زیاد موارد مشکوک در شهرستان حمیدیه که نیاز به بررسی دارند، بیان کرد: پس از شیوع ویروس کرونا در خوزستان مراکز 16 ساعته و 24 ساعته مراکز بهداشت در سطح استان فعال هستند و همکاران ما در حوزه درمان روزهای سختی را می‌گذرانند چرا که بار کاری را بالا برده است.

وی با بیان اینکه برخی مراکز بهداشتی در مناطق صعب العبور هستند و همکاران باید محل زندگی خود را طی کنند تا به محل کار برسند، گفت: پوشیدن لباس‌، عینک، دستکش، ماسک و ... فشار را روی همکاران ما در حوزه بهداشت و درمان زیاد کرده است.

آبسالان عنوان کرد: عاجزانه از مردم درخواست می‌کنم مقدار بیشتری به دستورالعمل‌های بهداشتی توجه کنند و با کادر بهداشت و درمان همراه باشند تا این روزهای سخت را سپری کنیم و جشن شکست کرونا را همه باهم بدون داشتن خاطره تلخ از دست دادن عزیزی چه در کادر درمان و چه از بین شهروندان بگیریم.

وی افزود: ما هم خانواده داریم و عزیزانی چشم انتظار ما هستند این روزها که استان درگیر شده و آمار صعودی شده و در وضعیت هشدار قرار گرفتیم این روزها به شدت گرفتار شدیم و هر کاری کردیم وظیفه ما بوده و هر چقدر خستگی دارد تحمل می‌کنیم.

زهرا آبسالان کارشناس ارشد میکروب شناسی پزشکی، مسئول آزمایشگاه شهرستان حمیدیه، مسئول درمانگاه شبانه روزی شهدای حمیدیه و 13 سال کارمند رسمی شبکه بهداشت حمیدیه را در کارنامه خود دارد که این روزها همراه با دیگران همکاران خود مشغول نمونه گیری از بیماران کرونا در شهرستان حمیدیه است.مطالب مرتبط


  • برچسب ها:

نظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0


پربازدیدهای زنگ تفریح
پربازدیدهای ورزش ایران و جهان
کلیه حقوق سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ورزش مازندران، مازندلیگ می باشد