مازندلیگ - مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان گفت: برای ما مهمترین مسئله سلامتی آدم‌هاست ولی تصمیم‌گیرنده اول و آخر در خصوص برگزاری مسابقات ستاد کرونا است.

 

به گزارش مازندلیگ، سعید آذری در جمع خبرنگاران درباره اصلاح اساسنامه فدراسیون فوتبال و اینکه هیئت رئیسه فدراسیون اساسنامه را آماده ارسال به فیفا کرده است، اظهار داشت: من هم در حد شنیده‌ها از این موضوع اطلاع دارم. آقای نبی از مدیران کارکشته فوتبال ماست و قوانین را هم بهتر از ما می‌داند. در ابتدا که قرار بود باشگاه‌ها پیشنهاد بدهند. وقتی همکاران با من صحبت کردند یکسری پیشنهادات را فرستادند، من همان موقع هم گفتم که گرفتن این پیشنهادات توسط فدراسیون منوط به این موضوع است که اگر اساسنامه‌ای تنظیم شد بعد از آن بگویند که ما ابتدا پیشنهادات باشگاه‌ها را  گرفتیم و اساسنامه را براساس این پیشنهادات تنظیم کردیم.

 

وی ادامه داد: این حرکت خوبی بود، ولی نه اینقدر مهم که اگر اساسنامه‌ای تنظیم شد قبل از ارسال به فیفا اعضای مجمع آن را نخوانند. الان باید این اساسنامه را به دست اعضای مجمع برسانند و همه آن را مطالعه کنند و ببینند که این پیشنهادات لحاظ شده است یا خیر. قبل از اینکه اساسنامه به فیفا برود باید در مجمع مطرح شود و اگر این روال طی شود، روال خوبی است. اگر هم این روند طی نشود فرقی با گذشته نکرده است. اولین کسی که این موضوع را قانونی شروع کرد، بنده بودم و دوستانی که آن روز امضاهای‌شان را پس گرفتند امروز به این نتیجه رسیدند که اشتباه کردند. اگر قرار باشد تصمیمات به این شکل باشد به نظر من خوب نیست و هیچ تغییری هم در وضعیت اساسنامه به وجود نمی‌آید. علی‌رغم اینکه عزیزان در کمیته تدوین مقررات کار کردند، ولی هیچ‌کدام از اعضای مجمع اساسنامه جدید را نمی‌دانند که چیست و چه چیزی برای فیفا می‌خواهد ارسال شود. مطمئن باشید اگر این اتفاق بیفتد یک بی‌احترامی دیگر به اعضای مجمع است.

 

مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان در پاسخ به این سؤال که «نبی اعلام کرده است که فدراسیون فوتبال از این به بعد یک نهاد عمومی خواهد بود. آیا این یک گام مثبت در فدراسیون است؟»، تصریح کرد: این موضوع در ظاهر یک گام مثبت است، ببینید نهادهای عمومی و غیردولتی تابع قانون تجارت نمی‌شوند، در صورتی که فدراسیون فوتبال ما به‌عنوان یک شرکت تجاری باید تابع قانون تجارت باشد. اگر ببینید فیفا در مرکز تجاری کانتون سوئیس ثبت شده است و به‌عنوان بالاترین مرجع برگزاری مسابقات فوتبال مشخص است. چرا فیفا آنجا در شرکت‌های تجاری و مرکز تجاری ثبت می‌شود، ولی ما سعی داریم با برداشتن یک کلمه که دنیای مفاهیم پشت آن است، می‌خواهیم خودمان را از تابعیت قانون تجارت خارج کنیم تا مشکل‌مان حل شود و از آن طرف هم می‌خواهیم نشان دهیم تصدی دولت در اساسنامه کاملاً منتفع شده است که این‌طور نیست. به نظر من حرکت هوشمندانه‌ای است که در آینده به سود فوتبال ما تمام می‌شود.  

 

آذری در پاسخ به این سوال که «پنج بند اصلی مدنظر فیفا در اساسنامه چیست؟»، گفت: من سعی می‌کنم دیگر درباره اساسنامه صحبت نکنم. صحبت‌ها قبلاً شده است و هرچه بیشتر صحبت کنم حساسیت‌ها بیشتر می‌شود. من پیشنهاداتم را داده‌ام و دوست ندارم زیاد درگیر این موضوع بکنم. مهمترین قضیه این است که ارکان انضباطی فدراسیون فوتبال باید در مجمع باشند، نواب رئیس باید توسط مجمع انتخاب شوند. بحث اعضای هیئت رئیسه و دبیرکل است. آقای نبی خوشبختانه جزو مدیران کارکشته فوتبال است و می‌داند که این کارها باید در اساسنامه صورت بگیرد، وگرنه دوباره برمی‌گردد. مشکل بزرگ این اساسنامه این است که اعضای مجمع از هیچ‌کدام از مفاد اساسنامه اطلاع ندارند و اگر این اتفاق بیفتد و مجدداً از زمین به آسمان می‌بارد و یک اقلیتی که خود ما آنها را به‌عنوان هیئت رئیسه انتخاب کردیم دوباره برای کل مجمع تصمیم می‌گیرند. آقایان محترم هیئت رئیسه! شما توسط ما و مجمع انتخاب شدید. شما باید در اختیار ما باشید و این‌طور نیست که چیزی اگر برخلاف سلیقه و میل‌تان است با انواع و اقسام دستگاه‌های مختلف تماس بگیرید تا پیشنهادات مجمع را تحت‌الشعاع قرار بدهید. شما منتخب ما هستید و براساس اساسنامه و پیرو سیاست‌های مجمع کار کنید و این‌طور نیست که به این شکل اساسنامه‌ای که هیچ‌کس نخوانده است به فیفا بفرستید بعد از آن به پیشنهاداتی که روز اول از مجمع گرفتید، استناد کنید. ما مواضع‌مان را در قالب نامه‌ای که آقای قرایی رئیس هیئت استان کرمان داد، مشخص کردیم.

 

وی در پاسخ به این پرسش که «فیفا اساسنامه جدید را بدون اینکه اعضای مجمع از مفاد آن اطلاع داشته باشند، تأیید می‌کند؟»، خاطرنشان کرد: نمی‌دانم و اطلاعاتم در این زمینه کم است.

 

عضو مجمع فدراسیون فوتبال درباره اینکه برخی از مدیران باشگاه‌ها طی نامه‌ای از سازمان لیگ خواستند که تضمینی برای سلامتی اعضای تیم‌شان پس از شروع تمرینات بدهند، اظهار کرد: قاعدتاً فولاد جزو این باشگاه‌ها نیست. ما نه نامه‌ای زدیم که لیگ را برگزار کنیم و نه نامه نوشتیم که برگزار نکنیم و از مفاد این نامه هم اطلاع ندارم. ما باید به این نتیجه برسیم که هر کاری در این کشور متولی خاص خودش را دارد. کرونا هم مربوط به ما و کشور ما نیست و یک معضل جهانی است. از آن تیمی که می‌خواهد قهرمانی‌اش اعلام شود، سهمیه آسیایی بگیرد و تیمی که می‌خواهد سقوط کند همه اینها حق دارند، اگر کسی هم پیشنهادی می‌دهد به او حمله نکنیم، ولی اجازه بدهیم که حرف اول و آخر را ستاد کرونا بزند و آنها مشخص کنند که بازی کنیم یا نه. اینکه به کسی گارانتی بدهیم و تضمین کنیم وظیفه سازمان لیگ نیست. یک پروتکل بهداشتی را باید رعایت کنیم و به تیم‌ها اعلام می‌شود. کسانی که در این زمینه مایل هستند مسابقات برگزار شود باید سازوکار مسابقات را هم اعلام کنند. اگر قرار بر برگزاری ادامه مسابقات هست رعایت پروتکل بهداشتی مهمترین قضیه است. اینکه سازمان لیگ را ملزم کنیم تا گارانتی بدهد درست نیست و از متولی بهداشت و سلامت باید این خواسته را داشته باشیم.

 

مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان در پاسخ به این سؤال که موضع باشگاهش در این مورد چیست، گفت: موضع ما از اول مشخص است. ما روزی که در اوج بحران کرونا بودیم اعلام کردیم که لیگ را همین الان تعطیل کنید و موضع‌مان تغییری نکرده است، ولی اینکه نامه‌نگاری کرده باشیم، نه این‌طور نیست. برای من و باشگاه فولاد مهمترین قضیه سلامتی اعضای درگیر در برگزاری بازی‌هاست و اگر قرار باشد یکی از این آدم‌ها آسیب ببیند فوتبال تعطیل باشد، بهتر است. فوتبال عامل لذت بردن زنده‌هاست نه لذت بردن مرده‌ها، مرده‌ها که از چیزی لذت نمی‌برند!

 مطالب مرتبط


  • برچسب ها:

نظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0


پربازدیدهای زنگ تفریح
پربازدیدهای ورزش ایران و جهان
کلیه حقوق سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ورزش مازندران، مازندلیگ می باشد