شرکت فرانسوی «Wide» حق پخش جهانی فیلم سینمایی «دویدن برخلاف جهت باد» درامی به کارگردانی «فیلیپ ویل» را خریداری کرد.

فیلم سینمایی «دویدن برخلاف جهت باد» از کشور اتیوپی که در رقابت اسکار نیز حضور یافته نظر «بازار مجازی جشنواره کن» را جلب کرد.

این فیلم بلند که نماینده رسمی اتیوپی در بخش «بهترین فیلم بین المللی اسکار» بود، ماه آینده در بازار مجازی فیلم کن«the Marché du Film Online»، به خریداران ارائه می شود.

این فیلم روایت داستان دو دوست در حال رشد در یک روستای دور افتاده است که زندگی آنها با یک عکس متحول می شود. سلیمان برای عکاس شدن به شهر عزیمت می کند. عبدی در خانه می ماند و با الگوبرداری از قهرمان المپیکی دوی اتیوپی، برای دونده شدن در رشته دوی استقامت، سخت تمرین می کند. هِیل گبرسلاسی قهرمان اتیوپیایی که دو بار برنده مدال طلای المپیک شده نیز در این فیلم حضور دارد. ده سال بعد، عبدی برای تمرین با تیم ملی دو و میدانی اتیوپی به شهر خود می آید، و برای دیدار دوباره با سلیمان می رود، اما سلیمان به یک زندگی تبهکارانه روی آورده است.

«فیلیپ وِیل» کارگردان آلمانی برای ساخت این فیلم خود را در فرهنگ اتیوپی غوطه ور ساخت به طوریکه چندین سال را در این کشور زندگی کرد. او حتی زبان «آمهاری» که یکی از هشت زبان عمده و رایج اتیوپی و از زبان های سامی محسوب می شود را فراگرفت. او تا جایی پیش رفت که همچون کارکتر سلیمان در آدیس آبابا پایتخت اتیوپی به عنوان یک پاکبان(رُفتگر) کار کرد.

«بازار مجازی جشنواره کن» از ۲۲ تا ۲۶(۲ تا ۶ تیرماه) ژوئن به صورت آن لاین برگزار خواهد شد.

روزپلاسمطالب مرتبط


  • برچسب ها:

نظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0


پربازدیدهای زنگ تفریح
پربازدیدهای ورزش ایران و جهان
کلیه حقوق سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ورزش مازندران، مازندلیگ می باشد