مازندلیگ - مربی آبهای آرام بانوان درباره لغو مسابقات انتخابی اظهار کرد: شرایطی است که برای همه دنیا پیش آمده و باید ببینیم که چطور از آن استفاده می کنیم و اگر به نحو احسن از آن استفاده کنیم و با جدیت و برنامه ریزی پیش رویم، تبدیل به فرصت خواهد شد.

 

به گزارش مازندلیگ، مهسا مجللی در گفت و گو با سایت فدراسیون قایقرانی، در خصوص تمرینات این روزهای شاگردانش گفت: اخیرا تا حدی شرایط فراهم شده که بچه ها در استان های خودشان بتوانند تمرین کنند تا بتوانند سطح آمادگی شان را بهتر نگه دارند.

 

وی ادامه داد: البته با مدتی که دور از آب بودند حتما عقب ماندگی هایی هست که با توجه به فرصت پیش آمده با تعویق مسابقات سعی می کنیم آن را جبران کنیم.

 

مجللی در خصوص شرایط پیش آمده به واسطه ویروس کرونا اظهار کرد: با توجه به هدف گذاری که هر مربی دارد و بر اساس آن روند تمرین را پیش می برد، خوب هدف ما هم مسابقات کسب سهمیه بود که قرار بود فروردین برگزار شود اما همه مسابقات در سراسر دنیا کنسل شد.

 

وی ادامه داد: این تعطیلی هم خوب بود و هم بد. از این جهت که برنامه هایی که داشتیم و تلاش هایی که انجام شد بی نتیجه ماند خوب نبود اما از طرفی فرصت بیشتری به ما می دهد که تلاش کنیم که آن هم بستگی دارد که به چه نحوی از آن استفاده کنیم و بالاخره این فرصت برای همه هست و هر کس و هر تیمی و هر کشوری بهتر از آن بره ببرد، برای آن فرصت تلقی می شود و گرنه تنها موقعیتی بوده که آن را از دست داده ایم.

 

مجللی در خصوص تمرینات خانگی شاگردانش در دوران قرنطینه گفت: پس از لغو مسابقات و پایان یافتن اردوها و با توجه به اینکه باید در خانه می ماندیم ما هم مثل اکثریت جامعه تصمیم به در خانه ماندن گرفتیم و باید برای آن برنامه ریزی می کردیم.

 

وی افزود: به هر حال تمرینات ورزشکاران دچار توقف شده بود و باید با تغییراتی که ایجاد می کردیم تا عدم تمرین در پیست و باشگاه بدنسای با در خانه ماندن و تمرین در منزل جبران می شد.

 

مجللی همچنین گفت: قطعا تمرین در خانه نمی توانست جای تمرینات درون اردو و آب را بگیرد اما باید آمادگی بچه ها حفظ می شد. از طرفی دستگاه ارگومتر هم به اندازه ای نبود که در اختیار همه بچه ها قرار گیرد و تجهیزات ورزشکاران هم در منزل کافی نبود. ولی با تلاش بچه ها برنامه هایی که متناسب با شرایطشان تدوین شد، به بهترین نحو اجرا شد و تا حد زیادی آمادگی جسمی قایقرانان حفظ شد.

 

وی ادامه داد: حالا هم تا حدی شرایط بهتر شده و بچه ها در استان ها می توانند به صورت محدود تمرین کنند و بدنشان را آماده نگه دارند تا با عادی شدن شرایط و حمایت فدراسیون بتوانیم اردوها را سر بگیریم و تمرینات را با کیفیت بهتری دنبال کنیم.

 

مجللی در پایان بیان کرد: امیدوارم با بهبود شرایط جامعه و ریشه کن شدن کرونا به کمک و یاری همدیگر زودتر از این وضعیت خلاص شویم و بتوانیم تمرینات پیوسته خودمان را ادامه دهیم و این موقعیت را به فرصت تبدیل کنیم.

 مطالب مرتبط


  • برچسب ها:

نظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0


پربازدیدهای زنگ تفریح
پربازدیدهای ورزش ایران و جهان
کلیه حقوق سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ورزش مازندران، مازندلیگ می باشد