مازندلیگ- یحیی گل‌محمدی بین دو نیم‌فصل لیگ نوزدهم در انتقالی پرماجرا و گرانقیمت به پرسپولیس پیوست تا دومین دوره سرمربیگری‌اش در این تیم را تجربه کند. نوبت قبلی، یحیی در نیم‌فصل دوم لیگ دوازدهم هدایت سرخپوشان پایتخت را بر عهده داشت که اتفاقات عجیبی برای او رخ داد. یحیی در لیگ نسبتا بهتر از مانوئل ژوزه نتیجه گرفت، اما سریال تساوی‌های پرتعداد این تیم مانع از آن شد که قرمزها حتی سهمیه آسیایی بگیرند. در این شرایط همه امید پرسپولیس به جام حذفی معطوف شد که آنجا هم بعد از یک پیشروی دشوار، در بازی فینال برابر سپاهان آن اتفاقات تلخ و تراژیک رخ داد؛ از دست رفتن قهرمانی در ضربات پنالتی و کابوس خداحافظی غریبانه مهدی مهدوی‌کیا که بسیاری یحیی را عامل اصلی آن می‌دانستند. گل‌محمدی آن زمان از پرسپولیس رفت و چند تجربه موفق را در تیم‌هایی همچون نفت تهران، ذوب‌آهن و شهرخودرو مشهد از سر گذراند. او قصد کرده بود در قامت یک «فاتح» به پرسپولیس برگردد و وقتی در زمستان پیشنهاد قرمزها را دریافت کرد، همه چیز از نظرش ایده‌آل آمد، اما طی این مدت اتفاقاتی رخ داده که چندان برای یحیی خوشایند نبوده است.

کرونا از کجا آمد؟

بر خلاف زمستان 91، گل‌محمدی این بار یک تیم آماده را در مسیر قهرمانی تحویل گرفت. همه چیز داشت خوب پیش می‌رفت تا اینکه غیرمنتظره‌ترین مشکل دنیا پیش آمد. سه ماه پیش هیچکس در کره زمین حتی تصورش را هم نمی‌کرد شیوع یک بیماری تمام لیگ‌های دنیا را تعطیل کند، اما الان این اتفاق رخ داده و واقعا آینده مسابقات روشن نیست. وزن همه ویروس‌های کرونا در جهان، روی هم حدود 5 گرم تخمین زده می‌شود، اما همین 5 گرم در حال حاضر مانع از اولین قهرمانی یحیی در مسابقات لیگ شده است! البته که همه امیدوارند مسابقات لیگ با هر کیفیتی از سر گرفته شود و کار جلو برود، اما اتفاقی که رخ داد، واقعا خارج از هرگونه پیش‌بینی و محاسبه‌ای بود. الان همچنین این نگرانی هم وجود دارد که در صورت بازگشایی مسابقات، سطح کیفی سرخپوشان ایده‌آل مانده است یا نه.

اختلافات وحشتناک مدیریتی

دومین بخش از طالع نامیمون همکاری یحیی با پرسپولیس، وقوع یک سلسله درگیری‌های وحشتناک مدیریتی در باشگاه است. در درجه اول محمدحسن انصاری‌فرد یعنی مدیرعاملی که گل‌محمدی را با شرایط بسیار ویژه به پرسپولیس آورد از این باشگاه جدا شد و در ادامه بین اعضای هیات‌مدیره اختلافات اساسی رخ داد. در حال حاضر وضع مدیریتی پرسپولیس به شدت متشتت و متشنج است؛ طوری که جنگ قدرت علنی شده و هواداران عمیقا نگران آینده باشگاه شده‌اند. این شرایط قطعا باب میل سرمربی هم نیست. گیریم که بازی‌ها از سر گرفته شود و قهرمانی لیگ هم به دست بیاید، ماموریت اصلی یحیی از فصل بعد شروع خواهد شد؛ اما آیا باشگاه با این شرایط مدیریتی توان پرداخت بدهی‌ها، حفظ اسکلت اصلی تیم و مهیا کردن شرایط برای موفقیت‌های بیشتر را خواهد داشت؟ اصلا اگر خود شما یک بازیکن خوب پرسپولیس باشید که قراردادتان آخر فصل تمام می‌شود، حاضرید در تیم بدحسابی باقی بمانید که مدیرانش رسما علیه هم پست و توییت منتشر می‌کنند؟

همشهری ورزشیمطالب مرتبط


  • برچسب ها:

نظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0


پربازدیدهای زنگ تفریح
پربازدیدهای ورزش ایران و جهان
کلیه حقوق سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ورزش مازندران، مازندلیگ می باشد