مازندلیگ - مجید جلالی در یکی از مصاحبه هایش درباره تاثیر شرایط محیطی در میزان موفقیت مربیان مثالی زد که خیلی در فضای مجازی مورد توجه قرار گرفت.


به گزارش مازندلیگ و به نقل از ورزش سه، اگر یادتان باشد، پیشتر مجید جلالی در مصاحبه‌ای برای توضیح نقش و تاثیر شرایط محیطی در موفقیت مربیان گفته بود؛ «با اعتقاد کامل می گویم که قلعه‌نویی از مورینیو بهتر است. علی دایی از دشان بهتر است و فقط فرقش در محیط است. این مربیان را محکوم نکنید. یک نفر در نازی آباد و با فرهنگ آنجا بزرگ شده و دیگری در بارسلون کنار بابی رابسون رشد کرده است. من و امثال من را محکوم نکنید.» 

این حرف‌های جلالی اما دستمایه انتقادهایی نیز قرار گرفت. سرمربی گل گهر شب گذشته در لایو اینستاگرامی در این رابطه گفت: هنوز روی آن رفم هستم. من آن جمله را گفتم و مسایل دیگری را هم مطرح کردند اما توضیحات را برداشتند و فقط به آن یک تکه پرداختند.

او اضافه کرد: من هیچوقت نگفتم قلعه‌نویی از ونگر بهتر است. در دنیای مربیان برخی مربی ها تکنسین پیروزی هستند. بازیکن خوب می گیرند، به خوبی مدیریت می کنند، کوچینگ قوی کنار زمین دارند و از مهره ها خوب بازی می گیرند. اگر این تقسیم بندی را بپذیریم امیرقلعه‌نویی بهترین در این سبک در فوتبال ایران است. وقتی قلعه‌نویی و مورینیو در یک سبک هستند و آن ها را با هم مقایسه می کنم پیش خودم می گویم اگر قله نویی در فوتبال پرتغال رشد می کرد، بعد در بارسلونا کنار بابی رابسون بود چرا نمی توانست بهتر از مورینیو باشد؟ قطعا می توانست.

جلالی همچنین گفت: ۲۰ سال بر سر ما کوبیدند که مربیان داخلی چیزی بلد نیستند. من می گویم اگر ما چیزی بلد نیستیم هم تقصیرخودمان نیست ، محیط تعیین می کند که چگونه باشیم. من می گویم محکوم کردم مربیان ایرانی محکوم کردن محیطی است که در آن زندگی می کنیم. باز هم قلعه‌نویی اگر در آن محیط بود مربی بهتری می شد.

او در توضیح سبک های مختلف کاری مربیان گفت: بعضی مربیان دیگر هم ممکن است بازیکن بگیرند ما با آن بازیکنان سبک می سازند؛ مثل آرسن ونگر، رینوس میشل ، تراپاتونی و گواردیولا. یکسری مربیان دوست دارند با بازیکنان جوان کار کنند. سبک های کاری مختلفی در دنیای مربیگری وجود دارد.مطالب مرتبط


  • برچسب ها:

نظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0


پربازدیدهای زنگ تفریح
پربازدیدهای ورزش ایران و جهان
کلیه حقوق سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ورزش مازندران، مازندلیگ می باشد