مازندلیگ- پاس نشدن چک بازیکنان در ایران یک اتفاق کاملا طبیعی است، اما نه برای تیمی که محدرضا زنوزی مطلق را بالای سر خودش می‌بیند؛ سمبل ثروت بی‌پایان در فوتبال ایران و فوق تخصص ریخت‌وپاش‌های نجومی. ظاهرا روز دوشنبه قرار بود بازیکنان تراکتور ده درصد رقم قراردادشان را دریافت کنند، اما چک آنها پاس نشده است.

موضوع جالب‌تر می‌شود اگر به یاد بیاورید چند ماه پیش هم بازیکنان ماشین‌سازی در پی عدم دریافت مطالبات‌شان دست به اعتصاب زدند. زنوزی که با توجه به تایم کوتاه باشگاهداری‌اش رکورددار غرامت دادن به خارجی‌ها شده، حالا تازه بعد از این همه پرونده ریز و درشت به وکلای داخلی و خارجی‌اش شک کرده؛ نشانه‌ای دیگر از اینکه کفگیر دارد به ته دیگ می‌خورد؛ صحبت از مردی است که از کار با دنیزلی و توشاک و لیکنز به تمدید قراداد طولانی‌مدت با ساکت الهامی رسیده. از یاد نبریم همین دو ماه پیش یک فایل صوتی از زنوزی منتشر شد که وی در آن به صراحت گفته بود پایان فصل تراکتور را پس می‌دهد و دنبال زندگی‌اش می‌رود.

این نشانه‌ها را کنار هم بگذارید تا یک حقیقت کم‌کم روشن شود؛ اینکه آخرین ماجراجوی فوتبال ایران هم به نزدیکی‌های خط پایان رسیده است. شاید زنوزی فکر می‌کرد همان سال اول حضورش در تراکتور با اتکا به ثروتش می‌تواند مثل آب خوردن قهرمان شود، اما خیلی زود فهمید این زمین بیش از حد سفت است. او فصل اول را کاملا بی‌ثمر پشت سر گذاشت و فصل دوم هم برایش خوب پیش نرفته تا علایم دلسردی و وداع ظهور کند.

البته که فروپاشی رابطه تراکتور- زنوزی اگر فقط یک برنده داشته باشد، این برنده خود تراکتور است؛ تیمی که قبل از حضور جاه‌طلبانه، پرهیاهو و تفرقه‌افکنانه زنوزی، هم آرام‌تر بود و هم بهتر نتیجه می‌گرفت. فراموش نکنید بر خلاف باور عوام، سیاه‌ترین روزگار پرسپولیس دوران همزیستی با حسین هدایتی بود؛ کسی که نسنجیده و از باب خودنمایی خرج می‌کرد و بیهوده و ناشیانه در امور تیم دخالت داشت. پرسپولیس با آقای عابربانک هرگز هیچ موفقیت خاصی به دست نیاورد و اتفاقا فتوحاتش از زمان در محبس افتادن او اوج گرفت. هدایتی فقط دو سال استیل‌آذین را رها کرد که سال اول این تیم به لیگ برتر رسید و سال بعد در همین لیگ روی پله پنجم ایستاد، اما با بازگشت حاج‌حسین، استیل‌آذین قعرنشین شد و با کله به سمت سقوط و انحلال پیش رفت. پس بعضی خداحافظی‌ها اصلا ترس ندارد. برخی نقاط پایان، اتفاقا بهترین نقطه آغاز هستند.مطالب مرتبط


  • برچسب ها:

نظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0


پربازدیدهای زنگ تفریح
پربازدیدهای ورزش ایران و جهان
کلیه حقوق سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ورزش مازندران، مازندلیگ می باشد