مازندلیگ - جواد نکونام گفت: هنوز وضعیت نهایی در خصوص برگزاری یا تعطیلی قطعی لیگ نوزدهم مشخص نشده است و بازیکنان تمرینات خود را زیرنظر کادرفنی در خانه برگزار می‌کنند.


به گزارش مازندلیگ وبه نقل از سایت باشگاه فولاد خوزستان، شیوع ویروس کرونا باعث توقف اکثر مسابقات ورزشی در جهان شده حتی مسابقات المپیک 2020 توکیو با یک‌سال تاخیر برگزار خواهد شد. در رشته فوتبال نیز تمام لیگ‌های معتبر در اروپا، آسیا و دیگر قاره‌های دنیا تعطیل شده‌اند تنها 5 کشور در برابر عدم برگزاری مقاومت کرده و در حال انجام بازی‌های لیگ خود هستند. لیگ ‌برتر ایران نیز به مانند اکثر لیگ‌های جهان به تعویق افتاده و هنوز تصمیم نهایی در خصوص برگزاری و یا تعطیلی کامل مسابقات اتخاذ نشده است.

 

جواد نکونام، سرمربی تیم فولاد خوزستان در گفت‌وگو با رسانه باشگاه فولاد درباره ابهام در برگزاری مسابقات گفت: وقتی موضوع کرونا جدی شد، من اولین کسی‌ بودم که به برگزاری مسابقات اعتراض داشت علی‌رغم اینکه می‌دانستم تیمم بیشترین ضرر را خواهد کرد. تیم فولادخوزستان در اوج آمادگی قرار داشت اما من سلامتی مردم، بازیکنان و اعضای تیمم را مهم‌تر از هر نتیجه و قهرمانی می‌دانم. قطعا مسئولان تصمیم‌گیرنده برای انجام مسابقات سلامتی جامعه را در نظر خواهند گرفت و درباره انجام بازی با پروتکل‌های خاص و یا عدم برگزاری تصمیم‌گیری خواهند کرد.


وی در ادامه در مورد بحث کاهش قراردادها در صورت عدم برگزاری مسابقات گفت: هنوز تکلیف مسابقات معلوم نیست و کسی به طور قطع درباره برگزاری یا عدم برگزاری صحبت نکرده است. به هرحال اگر مسابقات برگزار شود باید حق و حقوق اهالی فوتبال به طور کامل پرداخت شود اما در غیر این صورت من موافق کاهش دستمزدم هستم.


نکونام در ادامه نیز افزود: مبحث کرونا از نظر مالی به باشگاه‌های ما ضرر زده است، وقتی مسابقه‌ای برگزار نشده چرا باید تمام دستمزدمان را بگیریم؟ روابط بین بازیکنان و مربیان با باشگاه دو طرفه است و دو طرف باید شرایط همدیگر را درک کنند. البته من درباره خودم صحبت می‌کنم و قطعا اگر مسابقات تعطیل شود بخشی از قراردادم را خواهم بخشید. همانگونه که هیچکس دوست ندارد کمتر از حقش در فوتبال و یا شغل دیگر بگیرد، من فکر می‌کنم کسی دوست نداشته باشد بیشتر از حقش بگیرد، دلیلی نمی‌بینم که بخواهم بیشتر از چیزی که زحمت کشیده‌ام دریافتی داشته باشم.


سرمربی تیم فولاد خوزستان در انتها گفت: اهالی ورزش و فوتبال در بحث کرونا به مانند همیشه پیش‌قدم بوده‌اند و من فکر می‌کنم اگر مسابقات تعطیل شود، داوطلبانه قسمتی از قراردادشان را خواهند بخشید. اکنون دغدغه همه اهالی فوتبال و ورزش سلامتی جامعه است و امیدوارم که هرچه زودتر این بیماری ریشه‌کن شود. نباید با گذر زمان فداکاری پزشکان و پرستاران کمرنگ شود، آن‌ها از جان خود مایه گذاشتند و همه مردم ایران ممنون فداکاری‌های آن‌ عزیزان هستند.مطالب مرتبط


  • برچسب ها:

نظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0


پربازدیدهای زنگ تفریح
پربازدیدهای ورزش ایران و جهان
کلیه حقوق سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ورزش مازندران، مازندلیگ می باشد