وضعیت ناپایدار و آمارهای رو به افزایش مبتلایان به ویروس کرونا در ایران، مسابقات ورزشی را حداقل تا اواخر اردیبهشت ماه معلق نگه خواهد داشت.
از سرگیری لیگ برتر فوتبال و رویدادهای ورزشی مشروط به اینکه؛ #در_خانه_بمانیم
به گزارش مازندلیگ،رفتار و تصمیمات ستاد مقابله با کرونا در ورزش با آنچه در دنیا شاهد آن بودیم، تفاوتی نداشت. طبق پروتکل‌های بین‌المللی و پزشکی، ابتدا تصمیم گرفته شد مسابقات ورزشی معلق شود و مسابقات لیگ برتر فوتبال نیز مانند مسابقات دیگر کشورهای آسیایی و اروپایی، بدون حضور تماشاگران پیگیری شد. پس از برگزاری دو هفته از مسابقات لیگ بدون تماشاگران، تصمیم به تعطیلی کامل مسابقات تا 15 فروردین و سپس تا پایان فروردین ماه 99 گرفته شد. تصمیمی ‌که هنوز هم تغییر نکرده است و با شرایط موجود تمدید خواهد شد.

تعطیلی مسابقات لیگ برتر فوتبال و سایر رویدادهای ورزشی تا پایان فروردین ماه به شرطی بود که آمار مبتلایان به ویروس کرونا در هفته نخست فروردین ماه کاهشی باشد و شرایط پایدار شود، اما آمار افزایشی و البته مسافرت‌های نوروزی عده‌ای که پیش‌بینی می‌شود تا دو هفته دیگر عامل افزایش تصاعدی مبتلایان باشد، شرایط را سخت‌تر کرده است.

در حال حاضر تصمیم جدیدی برای تمدید تعطیلی مسابقات ورزشی و لیگ برتر فوتبال گرفته نشده است، اما با شرایط موجود بعید به نظر می‌رسد تا پایان اردیبهشت ماه خبری از برگزاری مسابقات باشد. این اتفاق تنها در صورتی شکل خواهد گرفت که در هفته پایانی فروردین ماه تعداد آمار مبتلایان جدید ویروس کرونا به شدت کاهش پیدا کند و شرایط امیدوارکننده باشد. در این صورت باشگاه‌ها اجازه خواهند داشت از هفته نخست اردیبهشت ماه تمرینات خود را آغاز کنند و احتمالاً از هفته پایانی ماه دوم سال 99 نیز مسابقات از سر گرفته می‌شود، اما پیش‌بینی‌ها از شرایط موجود این امیدواری را کم کرده است.

شرایط فعلی، حتی اجازه تمرین کردن را هم به باشگاه‌های ورزشی نمی‌دهد و طبق پروتکل اعلام شده، هیچ تیمی حق برگزاری تمرین جمعی را هم ندارد. حتی اگر تیمی خارج از این پروتکل و بدون اجازه ستاد مبارزه با کرونا در ورزش اقدام به شروع تمرینات کند، برخوردهای جدی صورت خواهد گرفت.

نکته دیگری که در این خصوص اهمیت ویژه دارد، احتمال تعطیلی تمام مسابقات ورزشی در شرایط فعلی است. اگر آمار مبتلایان به ویروس کرونا همچنان رشد داشته باشد، حتی این امکان وجود دارد که تمام مسابقات ورزشی و لیگ‌های فصل جاری از جمله لیگ برتر فوتبال، ناتمام باقی بماند که در این صورت برای تعیین وضعیت مسابقات فدراسیون‌های مربوطه تصمیم‌گیری خواهند کرد. آنچه در شرایط فعلی می‌تواند امید را برای از سرگیری رقابت‌های ورزشی بیشتر کند، عمل کردن به توصیه‌ای است که همه با آن آشنا شده‌ایم. در خانه ماندن برای قطع شدن زنجیره مبتلایان به ویروس کرونا که حالا تعداد آنها در دنیا از 400 هزار نفر نیز عبور کرده استمطالب مرتبطنظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0


پربازدیدهای زنگ تفریح
پربازدیدهای ورزش ایران و جهان
کلیه حقوق سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ورزش مازندران، مازندلیگ می باشد