مازندلیگ - کمیته بین المللی المپیک و برگزارکنندگان المپیک 2020 توکیو پس از تصمیم برای تعویق یک ساله این مسابقات، بیانیه مشترکی منتشر کردند.

 

به گزارش مازندلیگ وبه نقل از سایت رسمی المپیک، توماس باخ، رئیس کمیته بین المللی المپیک، و شینزو آبه، نخست وزیر کشور ژاپن، با برگزاری یک کنفرانس ویدیویی در خصوص وضعیت ویروس کووید-19 و بازی های المپیک به صحبت پرداختند.


موری یوشیرو، رئیس کمیته برگزارکننده المپیک 2020 توکیو، هاشیموتو سیکو، وزیر المپیک ژاپن، کویئکه یوریکو، مسئول کمیسیون همکاری المپیک، جان کوتس، مدیر کمیته بین المللی المپیک و کریستوف دوبی، مدیر اجرایی کمیته بین المللی بازی های المپیک نیز در این کنفرانس حضور داشتند.


با بررسی اطلاعات ارایه شده توسط سازمان بهداشت جهانی پیرامون ویروس کووید-19، رئیس کمیته بین المللی المپیک و نخست وزیر ژاپن به توافق رسیدند که برگزاری بازی های المپیک 2020 به زمان دیگری موکول شده اما حداکثر تا تابستان 2021 انجام شود تا سلامت و امنیت جان ورزشکاران و هر کسی که در این المیپک حضور پیدا خواهد کرد، تضمین شود. همچنین این دو نهاد برای ماندن مشعل المپیک در ژاپن به توافق رسیده و نام بازی های المپیک و پارالمپیک 2020 توکیو نیز حفظ خواهد شد.


در این جلسه دوستانه و سازنده، این دو نهاد از تلاش های یکدیگر جهت سازماندهی بازی های المپیک و تلاش کشور ژاپن برای مبارزه در برابر همه گیری ویروس کووید-19 تشکر و قدردانی کردند.مطالب مرتبط


  • برچسب ها:

نظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0


پربازدیدهای زنگ تفریح
پربازدیدهای ورزش ایران و جهان
کلیه حقوق سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ورزش مازندران، مازندلیگ می باشد