یک تبعه چینی که از دو هفته پیش بر اثر ابتلا به بیماری کرونا در بیمارستانی در روسیه بستری شده بود، بهبود یافته و از بیمارستان مرخص شد تا در پایان امروز، دو فردی که گمان می رفت در روسیه به کرونا مبتلا شده اند به خانه بازگردند.

خبرگزاری تاس روز چهارشنبه به نقل از یک مقام مرکز موقعیت های بحرانی استان زابایکالسک (در منطقه سیبری) نوشت: فرد بیمار چینی بهبود یافته و از بیمارستان ویژه بیماریهای عفونی استان زابایکالسک مرخص شد.

یکی دیگر از مبتلایان به کرونا در روسیه بهبود یافت

سرگئی یورچوک رئیس بیمارستان بیماریهای عفونی گفت که چند آنالیز پزشکی نشان داد که تبعه چینی بهبود یافته و برگه ویژه سلامتی کامل به وی داده شد.

وی افزود: مطابق این برگه این فرد کاملا سالم است و هیچ خطری وی را تهدید نمی‌کند.

بر اساس اطلاعات رسانه های روسی، تبعه چینی روز ۲۶ ماه ژانویه (ششم بهمن ماه) در بیمارستان در زابایکالسک بستری شد و آنالیزهای پزشکی نشان داد که به ویروس کرونا آلوده شده است.

بلافاصله پس از آن همسر و کودک این فرد قرنطینه شدند.

در منطقه تیومن نیز یک دانشجوی چینی که ویروس کرونا در وی کشف شده بود بهبود یافته و از بیمارستان مرخص شد.

وزارت بهداشت چین بامداد چهارشنبه اعلام کرد: شمار قربانیان ویروس کرونای جدید در چین به یکهزار و ۱۱۰ تن رسیده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه،‌ مقام‌های بهداشتی چین اعلام کردند که با جان باختن ۹۲ نفر دیگر از افراد مبتلا به کرونا در سراسر این کشور در ۲۴ ساعت گذشته شمار جان‌باختگان ناشی از این بیماری در سراسر چین به یکهزار و ۱۱۰ نفر رسیده است.

براساس آخرین آماری که سازمان جهانی بهداشت روز سه‌شنبه اعلام کرد، تاکنون حدود ۴۳ هزار نفر در سراسر جهان به کرونای جدید مبتلا شده‌اند که بیشتر آن مربوط به کشور چین بوده و تنها شمار مبتلایان در کشورها یدیگر ۳۱۹ نفر برآورده شده است.

ایرنامطالب مرتبط


  • برچسب ها:

نظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0


پربازدیدهای زنگ تفریح
پربازدیدهای ورزش ایران و جهان
کلیه حقوق سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ورزش مازندران، مازندلیگ می باشد