کبری رفیعی کارشناس سازمان هواشناسی، درباره آخرین وضعیت آب و هوای کشور اظهار کرد: بنابر نقشه‌های هواشناسی امشب در استان‌های سیستان و بلوچستان، شرق هرمزگان و جنوب شرق کرمان رگبار باران، وزش باد شدید و در برخی مناطق شرقی وزش باد همراه با خیزش گرد و خاک پیش بینی می‌شود.

او افزود: در سواحل دریای خزر افزایش نسبی دما انتظار می‌رود ضمن آنکه در جاده‌های کوهستانی رشته کوه البرز احتمال سقوط بهمن وجود دارد.

رفیعی از استمرار بارش برف و باران در برخی استان‌ها خبر داد و گفت: روز پنجشنبه در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان، کردستان، کرمانشاه، ارتفاعات البرز مرکزی در استان گیلان، غرب مازندران و ارتفاعات دامنه‌های استان‌های قزوین، البرز و تهران بارش برف پیش بینی می‌شود.

کارشناس سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه روز جمعه در مناطق شمال غرب انتظار بارش برف وجود دارد، بیان کرد: بنابر نقشه‌های هواشناسی جمعه در استان‌های گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی و مناطقی از استان قزوین، البرز، تهران و سمنان بارش برف و باران رخ می‌دهد و روز شنبه در اکثر مناطق کشور جوی آرام حاکم خواهد بود.

او از ورود سامانه جدید بارشی طی هفته آینده در کشور خبر داد و گفت: روز یکشنبه سامانه دیگری از غرب و شمال غرب وارد کشور می‌شود و این مناطق را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد.

به گفته رفیعی از روز پنجشنبه به لحاظ شرایط دمایی در جنوب غرب به ویژه خوزستان نسبت به امروز ۱۰ تا ۱۵ درجه، شمال غرب ۶ تا ۸ درجه و غرب کشور ۸ تا ۱۰ درجه افزایش دما خواهیم داشت ضمن آنکه در شمال کشور روز شنبه نسبت به امروز دما ۸ تا ۱۲ درجه و در مناطق مرکزی، شرقی و شمال شرق روز جمعه نسبت به امروز ۸ تا ۱۲ درجه افزایش دما خواهیم داشت.

کارشناس سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه دریای خزر تا روز شنبه مواج خواهد بود، بیان کرد: طی امروز و فردا خلیج فارس به ویژه بخش‌های مرکزی و شرقی و همچنین تنگه هرمز و دریای عمان مواج خواهد بود و طی روز‌های جمعه و شنبه خلیج فارس این شرایط را خواهد داشت.

آسمان پایتخت کمی ابری است

او درباره آخرین وضعیت آب و هوای تهران تصریح کرد: امشب آسمان تهران کمی ابری و گاهی با وزش باد شدید همراه خواهد بود. امروز حداکثر دما ۳ درجه بالای صفر بود و فردا صبح دما به ۲ درجه زیر صفر می‌رسد.

باشگاه خبرنگاران

 مطالب مرتبط


  • برچسب ها:

نظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0


پربازدیدهای زنگ تفریح
پربازدیدهای ورزش ایران و جهان
کلیه حقوق سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ورزش مازندران، مازندلیگ می باشد