مازندلیگ- در اتفاقی کاملا قابل پیش‌بینی، فرهاد مجیدی جانشین آندرا استراماچونی شد تا از اینجا به بعد او هدایت آبی‌پوشان را بر عهده داشته باشد. این دومین دوره سرمربیگری فرهاد در استقلال است که البته چند تفاوت اساسی با دوره قبلی دارد.

موقت نیست

مهم‌ترین تفاوت این دوره با دوره قبلی آن است که حالا سرمربیگری مجیدی در استقلال با برچسب «موقت» همراه نیست. فرهاد در مقطع پایانی فصل گذشته صرفا پنج بازی روی نیمکت این تیم نشست و اگرچه بعد از آن به طور تلویحی برای ادامه کار اعلام آمادگی کرد، اما مدیران استقلال پس از کلی مذاکره و تلاش، آندرا استراماچونی را چایگزین او کردند. این بار اما فرهاد به طور قطعی آمده و اصلا آمده که بماند. مخصوصا اگر او نتایج خوبی با استقلال کسب کند، مسلما حالا حالاها روی این نیمکت ماندگار خواهد شد. هرچند در نقطه مقابل اگر فرهاد ناموفق باشد، شاید برای همیشه شانس بازگشت به تیم محبوبش را از دست بدهد.

جانشینی در شرایط معکوس

مجیدی فصل گذشته در حالی جانشین وینفرد شفر شد که این مربی آلمانی چند نتیجه ضعیف به دست آورده بود و پایگاهش بین هواداران استقلال متزلزل به نظر می‌رسید. در حقیقت شفر بعد از شکست برابر پرسپولیس در داربی نوروزی، توقف برابر سایپا و باخت به پدیده مشهد از سمتش کنار رفت. در آن زمان بسیاری از هواداران استقلال مساله از دست رفتن شانس قهرمانی را پذیرفته بودند، بنابراین فرهاد با کمترین فشار ممکن روی نیمکت نشست و اتفاقا در هیچ مسابقه‌ای هم بازنده نشد. حالا اما مجیدی جای آندرا استراماچونی را میگیرد؛ کسی که بهترین نتایج ممکن را روی نیمکت استقلال به دست آورد و به قول خودش یک ویرانه را به کاخی زیبا تبدیل کرد. بنابراین طبیعتا فشار هدایت استقلال برای مجیدی در این دوره بسیار بیشتر از مقطع قبلی خواهد بود و باید ببینیم او می‌تواند روند مثبت تیم استرا را ادامه بدهد یا نه.

مقتدرتر می‌شود

مجیدی در طول دوران کوتاه سرمربیگری‌اش در استقلال نشان داد علاقه خاصی به برخوردهای چکشی و انضباطی دارد. او در طول همان پنچ هفته با سه بازیکن مهم برخورد کرد؛ گادوین منشا نفر اولی بود که تنبیه شد، طارق همام دومین قربانی نظم‌گرایی فرهاد بود که از سوی او به طور کامل از استقلال کنار گذاشته شد و البته مهدی رحمتی هم نفر سوم به حساب می‌آمد. شاید کمتر کسی انتظار داشت مجیدی با کاپیتان اول وقت تیم هم به خاطر یک جلسه غیبت غیرموجه در تمرینات برخورد کند، اما فرهاد چنین کرد. همه اینها در حالی است که او تازه در آن زمان سرمربی موقت تیم بود و اختیارات خاصی نداشت. حالا اما مجیدی با قدرت عمل بیشتر، احتمالا مقتدرتر از قبل هم خواهد شد.مطالب مرتبط


  • برچسب ها:

نظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0


پربازدیدهای زنگ تفریح
پربازدیدهای ورزش ایران و جهان
کلیه حقوق سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ورزش مازندران، مازندلیگ می باشد