بانوی کشتی ایران می‌گوید دلیل ناراحتی‌اش هنگام‌ توزیع مدال در مسابقات جهانی آلیش آسیب دیدگی از ناحیه چانه بوده است.
زهرا یزدانی: نتیجه کشتی بانوان تاریخی بود/ برای باختن نجنگیدم

به گزارش مازندلیگ، تیم ملی کشتی آلیش بانوان ایران در مسابقات جهانی با یک طلا، یک نقره، یک برنز و کسب ۹۳ امتیاز به مقام قهرمانی رسید و بانوان ایران در قزاقستان برای اولین بار در تاریخ مقام قهرمانی جهان را به دست آوردند.

زهرا یزدانی کشتی گیر وزن ۵۵ کیلوگرم ایران در مسابقات جهانی بود که در جایگاه سوم قرار گرفت و به مدال برنز رسید. او در گفت و گو با ایسنا به قهرمانی تیم ملی بانوان آلیش ایران در جهان اشاره کرد و گفت: برای اولین بار قهرمان جهان شدیم که نتیجه ای تاریخی بود. کشتی گیران ایران در این مسابقات در حد توان از خود مایه گذاشتند. علاوه بر این برای اولین بار در بخش بانوان طلای جهان را کسب کردیم که افتخار بزرگی است و به هانیه عاشوری(کشتی گیر طلایی ایران در قهرمانی جهان) تبریک می‌گویم.

او در پاسخ به این سوال که آیا این نتیجه می‌تواند باعث توجه بیشتر به کشتی بانوان شود؟ بیان کرد: با نتیجه خوبی که در مسابقات جهانی گرفتیم شاید بتوانیم حمایت بیشتری را از طرف مسئولان نسبت به خود داشته باشیم.

کشتی گیر ایران در مورد اینکه هنگام توزیع مدال چهره ای ناراحت داشت، گفت: هیچ کسی برای باختن به مسابقات جهانی نمی‌رود و من هم برای باخت کشتی نگرفتم. روی سکو ناراحت بودم اما نه خیلی زیاد. دلیل اینکه قیافه‌ای ناراحت داشتم این بود که از ناحیه چانه آسیب دیده بودم و چانه‌ام جابه جا شده بود. بعد از مسابقه هم باید بلافاصله روی سکو می‌رفتم و زمان رفتن به بیمارستان یا تزریق مسکن نداشتم اما بعد از اینکه از رو سکو پایین آمدم به پزشک مراجعه کردم.

یزدانی در مورد پستی که صفحه شخصی خود منتشر و ابراز شرمندگی کرده بود، گفت : آن پست را به این دلیل گذاشتم که لیاقت مردم ایران و کشتی دوستان بیشتر از مدال برنز بود. همه از من انتظار مدال طلا داشتند که نشد اما قول می‌دهم درمسابقات بعدی حتما جبران کنم و مدالی را به دست بیاورم که لایق مردم کشورم باشد
نظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0


پربازدیدهای زنگ تفریح
پربازدیدهای ورزش ایران و جهان
کلیه حقوق سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ورزش مازندران، مازندلیگ می باشد