تیم امید خونه‌به‌خونه بابل در حالی که پس از تغییر و تحول مدیریتی نیم فصل اول برای حضور قدرتمند در نیمه فصل دوم آماده می‌شود، با یک مدعی مالکیت مواجه شده که ادعا می‌کند اولین خریدار و مالک تیم است و فروش تیم به فردی که اکنون آن را اداره می‌کند، کلاهبرداری است.
پیدا شدن مالک جدید برای امید خونه‌به‌خونه بابل!

به گزارش مازندلیگ، این فرد که علی شعبانی نام دارد و ظاهرا در عرصه ورزش مازندران هم فرد شناخته شده ای نیست، برای اثبات ادعای خود مبایعه نامه ای در اختیار دارد و می گوید که تیم را به مبلغ ۱۲۰ میلیون تومان خریداری کرده و پولش را هم پرداخته است.

وی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: تیم امید خونه به خونه را از از نماینده برادران حسن زاده به نام احساس عزیزی خریداری کردم و به من اعلام کردند که برای این که آرامش تیم به هم نخورد، تیم را در نیم فصل دوم تحویل بگیرم.

شعبانی افزود: در حال حاضر که زمان استراحت نیم فصل اول رقابت هاست برای تحویل گرفتن تیم امید خونه به خونه مراجعه کردم که متوجه شدم یک نفر دیگر خودش را مالک تیم می دانند و حاضر نیستند تیم را تحویل بدهند.

وی با اظهار این که مشکل ایجاد شده را از طریق هیات فوتبال مازندران پیگیری کرده و تاکنون نتیجه ای نگرفته است، گفت: در صورت به نتیجه نرسیدن درخواستم برای تحویل تیم امید خونه به خونه ، به دستگاه قضایی شکایت می برم تا بتواند به حق و حقوق خود برسم.
اسناد رسمی به نام گراننده تیم

فردی که در حال حاضر تیم را در اختیار دارد رضا غلام نیا است که در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفته است که تیم را به صورت مستقیم در آستانه شروع لیگ امیدهای کشور از مالکان قبلی آن یعنی برادران حسن زاده خریداری کرده است.

وی افزود: اگر کسی دیگری مدعی است که تیم را خریداری کرده و اسناد در اختیار دارد راهش این است که به هیات فوتبال مراجعه کند و همچنین از طریق دستگاه قضایی اقدامات لازم را نجام دهد.

غلام نیا گفت: من تیم امید خونه به خونه را ۱۷ مرداد سال جاری از برادران حسن زاده خریداری کردم و اسنادش را در هیات فوتبال مازندران به ثبت رساندم و برنامه ام هم این است که نام تیم را تغییر بدهم ولی اکنون به دلیل شروع رقابت های لیگ موفق نشدم و این کار را در فصل آینده رقابت ها انجام خواهم داد.

وی با تایید این که فردی با ادعای مالکیت تیم امید خونه به خونه به وی هم مراجعه کرد، توضیح داد: در روزهای اخیر فردی خود را مالک جدید تیم امید خونه به خونه معرفی کرده و به ما نیز مراجعه داشت که تیم را تحویلش بدهیم، بدون اینکه برای ادعای خود هیچ گونه سند و مدرک قانونی داشته باشد.


غلام نیا گفت: این فرد مدعی است که تیم را شهریور ماه امسال از نماینده مالک قبلی یعنی نماینده برادران حسن زاده خریداری کرده، در حالی که از ماه شهریور با دستور قضایی، مالکان قبلی از هرگونه معامله منع شدند و نمی توانستند نقل و انتقال تیمی داشته باشند.


وی اضافه کرد: در هر صورت ما تمام مدارک قانونی خود را به هیات فوتبال استان مازندران ارائه کردیم و بر اساس این اسناد قرارداد بازیکنان خود را به ثبت رساندیم و تیم هم در این هیات به نام ما به ثبت رسیده و طرح مسایلی چون مالک جدید بیشتر نوعی حاشیه سازی برای تیم ماست .


ارجاع به دستگاه قضایی 
نایب رئیس هیات فوتبال استان مازندران هم با تایید پیدا شدن یک مدعی جدید برای تیم امید خونه به خونه به خبرنگار ایرنا گفت: تیم امید خونه به خونه به نام غلام نیا مالک جدید در تابستان سال جاری به ثبت رسید و مجوز لازم برای حضور در این رقابت ها نیز بر اساس اسناد و مدارک قانونی ثبتی در هیات به فدراسیون ارسال شده است.


هادی خلردی افزود: در روزهای اخیر فرد جدیدی برای مالکیت تیم امید خونه به خونه مدعی شد و مبایعه نامه ای نیز در اختیار داشت که نشان می دهد به هر حال چنین تیمی را از فردی خریداری کردند، ولی هیچ مدارک و شواهد دیگری برای این ادعا وجود ندارد و ما در هیات فوتبال نمی توانیم یک تیم را به نام دو نفر به ثبت برسانیم.


وی اظهار داشت: این فرد چنانچه ادعای مالکیت تیم امید خونه به خونه را دارد، باید مدارک خود را به دستگاه قضایی ارائه دهد و هر تصمیمی که دستگاه قضایی بگیرد ما به عنوان هیات فوتبال نیز از آن تبعیت خواهیم کرد.


مدعی مدرک رو کند 

احسان عزیزی که در محافل ورزشی مازندران از او به عنوان دست راست برادران حسن زاده و نماینده آنها در واگذاری تیم امید خونه به خونه به مالک و گرداننده کنونی یاد می شود، هم ادعای مطرح شده در باره مالکیت تیم را بی اساس توصیف کرد.

وی با تکذیب این که تیم را به فردی به نام علی شعبانی فروخته است، گفت: مدعی مالکیت جدید تیم اگر مدرک و سند قانونی برای اثبات ادعایش دارد که من تیم را به او فروختم باید آنها را رو کند.

عزیزی افزود: تیم امید خونه به خونه به مالک فعلی یعنی آقای غلام نیا فروخته و اسناد مورد نیاز نیز رد و بدل شده و هر کس که مدعی خرید تیم است ، باید ادعای خود را با سند و مدرک در هیات فوتبال و حتی دستگاه قضایی روشن کند و ما نیز آماده پاسخگویی هستیم.

حسن زاده ها در فوتبال مازندران  
خونه به خونه بابل یکی از باشگاههای قدر مازندران بود که فعالیتش را ابتدا از کشتی شروع کرد. این باشگاه را برادران حسن زاده که از آنها به عنوان مالک فروشگاههای زنجیره ای خونه به خونه و فعال در عرصه ساختمانی یاد می شود، تاسیس کردند. باشگاه خونه به خونه پس از مدت اندکی فعالیت در زمینه کشتی، این عرصه را رها کرد و به فوتبال روی آورد و کارش را با بستن تیمی با همان نام خونه به خونه بابل برای لیگ یک شروع کرد. در اختیار داشتن تمکن مالی سبب شد تا برادران حسن زاده همزمان در تیم های پایه و امید نیز سرمایه گذاری کنند.

اگر چه برادران حسن زاده تیمداری در فوتبال را تا سال ۹۷ ادامه دادند، ولی یک سال پیشتر علاقه اشان به تیمداری به خاطر عدم موفقیت در صعود به لیگ برتر آن هم به دلیل گل شماری و جاماندن از رقیب چندین ساله و همشهری خود نساجی قائمشهر از دست دادند. خونه به خونه بابل اگر چه سال ۹۷ در لیگ یک باقی ماند، ولی در تمام این مدت دچار حاشیه واگذاری و فروش بود که مالکان به صورت جدی پیگیری می کردند. برادران حسن زاده  پس از کش و قوس فراوان برای واگذاری امتیاز تیمشان به خارج از استان و شهر بجنورد، با دیوار ماده ۵ اداره کل ورزش و جوانان استان مواجه شدند که طبق قانون حق واگذاری به خارج از استان را به دلیل وجود مشتری داخلی از آنها سلب کرد و بناچار این تیم به دو جوان سرمایه گذار بابلی با حدود ۴۰ میلیارد ریال وجه نقد فروخته شد و اکنون به نام " رایکا " در لیگ یک حضور دارد.


البته حاشیه برای واگذاری تیم خونه به خونه با فروش و تغییر نام آن به رایکا تمام نشد، چرا که پس از گذشت زمان اندکی از آرامش به تیم، مالکان جدید به دلیل مشکل مالی از سوی دستگاه قضا دستگیر و به زندان رفتند و این تیم در اختیار مدیرعامل که یکی از وکلای دادگستری بود، به طور موقت اداره شد تا این که اواسط آبان ماه گذشته به دلیل مشکلات مالی و مدیریتی و ضعف نتیجه با پادرمیانی استاندار مازندران، مدیریت تیم به طور موقت به هادی شکوری بازیکن اسبق استقلال و تیم خونه به خونه سابق واگذار شد و در سه هفته ای که تغییر و تحول مدیریت شکل گرفت، این تیم نیز توانست دو برد و یک تساوی را در کارنامه اش ثبت کند و همراه با تیم امید راه دشوار تیمداری را ادامه دهد.


حال به نظر می رسد با پیدا شدن مدعی جدید برای تیم امید خونه به خونه، این بار نوبت این تیم است که دچار حاشیه و کش و قوس های مختلف شود تا اینگونه پنج سال خاطره سازی های خوب خونه به خونه ای ها که با قدرت در لیگ یک حضور داشتند، با تلخی به پایان برسد.
نظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0


پربازدیدهای زنگ تفریح
پربازدیدهای ورزش ایران و جهان
کلیه حقوق سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ورزش مازندران، مازندلیگ می باشد