کوچین آمل مسابقات بسکتبال کشور را دوباره از دسته یک شروع خواهد کرد.
بسکتبال مازندران، نقطه سرخط!
به گزارش مازندلیگ، مدیرعامل باشگاه کاله مازندران گفت: بعد از کناره گیری تیم کوچین آمل از مسابقات امسال لیگ برتر بسکتبال باشگاه‌های کشور که مسئولان آن همکاری برخی تیم‌ها در دادن بازیکنان تیم ملی جوانان به این تیم را دلیل شرکت نکردن عنوان کردند، دوباره مسابقات را از دسته یک شروع خواهد کرد.
بهمن سلیمانی با بیان اینکه تیم کوچین آمل با حمایت باشگاه کاله در فصل گذشته رقابت‌های دسته یک باشگاه‌های کشور حضور داشته و با کسب نائب قهرمانی، سهمیه لیگ برتر را به خود اختصاص داد، پیش از این دلیل انصراف تیم از رقابت‌های فصل جاری لیگ برتر بسکتبال باشگاه‌های کشور را در اختیار نداشتن همه بازیکنان تیم ملی جوانان ۲۰۲۰ کشور اعلام کرد.
مدیرعامل باشگاه کاله مازندران در این ارتباط افزود: قرار بر این بود که باشگاه‌ها و فدراسیون برای حضور بازیکنان تیم ملی جوانان در تیم کوچین آمل موافقت و همکاری همه جانبه داشته که با مخالفت برخی از باشگاه‌ها برای دادن بازیکن، باشگاه کاله تصمیم به انصراف و حضور نیافتن در رقابت‌های لیگ برتر بسکتبال باشگاه‌های کشور گرفت.
بهمن سلیمانی با اشاره به حضور تیم کوچین با کادر فنی و بازیکنان فصل گذشته خود در رقابت‌های فصل جاری دسته یک بسکتبال کشور گفت: قرعه کشی این فصل مسابقات در محل فدراسیون برگزار و نماینده مازندران حریفان خود را در منطقه شمال شناخت.
مدیرعامل باشگاه کاله مازندران با اشاره به اینکه مسابقات امسال با حضور ۲۵ تیم در دو منطقه شمال (۱۴ تیم) و جنوب (۱۱ تیم) به صورت رفت و برگشت برگزار می‌شود افزود: تیم‌های اول تا چهارم هر منطقه به مرحله حذفی صعود کرده و در پایان دو تیم برتر از مرحله یک چهارم نهایی به مرحله نیمه نهایی راه یافته وتیم‌های فینالیست جواز حضور در مسابقات فصل آینده لیگ برتر را کسب خواهند کرد.
بهمن سلیمانی گفت: تیم کوچین آمل تنها نماینده مازندران در مسابقات امسال بسکتبال باشگاه‌های کشور (منطقه شمال) با تیم هایخانه بسکتبال کردستان، اسدآباد، خانه بسکتبال کرمانشاه، قم، آینده سازان، خانه فرهنگ، آرارات و امید تهران، پاسارگاد مشهد، دانش فراز البرز، مهرام تهران، نبوغ اراک و مدرسه بسکتبال آتشی تهران هم گروه است.
فصل جدید این رقابت‌ها از جمعه ۲۴ آبان با برگزاری ۱۲ مسابقه در شهر‌های مختلف کشور برگزار می‌شود.
تیم کوچین آمل درهفته نخست رقابت‌ها جمعه ۲۴ آبان، در دیداری بیرون از خانه مهمان تیم مدرسه بسکتبال آتشی تهران بوده و در هفته دوم سه شنبه ۲۸ آبان در شهرستان آمل (نخستین بازی خانگی این فصل) به مصاف تیم پاسارگاد مشهد خواهد رفت.
تیم کوچین آمل زیرپوشش باشگاه ورزشی کاله بوده و در فصل گذشته رقابت‌های دسته یک بسکتبال باشگاه‌های کشور با هدایت محمدرضا نوری مربی مازندرانی، و کسب مقام نائب قهرمانی، جواز حضور در این مسابقات را کسب کرد.
مازندران پس از حضورکوتاه مدت تیم" بیم بابل" به عنوان تنها نماینده استان در لیگ برتر بسکتبال ایران با تصمیم مسئولان وقت این باشگاه خصوصی از حضور در سطح نخست بسکتبال کشور انصراف داده، و با توجه به دوری حدود ۱۰ ساله از این مسابقات، دوباره برای لیگ برتری شدن تلاش می‌کند.


مطالب مرتبطنظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0


پربازدیدهای زنگ تفریح
پربازدیدهای ورزش ایران و جهان
کلیه حقوق سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ورزش مازندران، مازندلیگ می باشد