حدود دو ماه پیش بود که در اثر آلودگی نفتی که در سواحل شمال شرقی برزیل پخش شد، رنگ آب و ماهیت آن به کلی تغییر کرد. اورتون میگوئل دوس آنجوس، ۱۳ ساله، به همراه چهار برادر و چند پسر عموی خود در روز‌های اوج آلودگی به صد‌ها داوطلب پیوستند که در تلاش بودند ساحل را تمیز کنند و روغن‌های ساحل را تمیز کنند.

او با پوشیدن تی شرت به داخل آب رفت، اما وقتی دید چقدر کثیف می‌شود، آن را از تن خود خارج کرد. در همین شرایط بود که یک عکاس از این عملیات پاکسازی با حضور پسر ۱۳ ساله عکاسی کرد. داس آنجوس به عکاس گفت که مادرش هنگام دیدن تصاویر که توسط سازمان‌های مهم خبری در سراسر جهان منتشر شده اند به شدت ترسیده است.

این پسر گفت: "من از او خواستم اجازه دهد تا به تمیز کردن ساحل کمک کنم و مادرم گفت تا زمانی که خودم آلوده نشوم اجازه دارم این کار را انجام دهم. " در کنار مردم محلی، ارتش برزیل نیز عملیات پاکسازی را به عهده گرفته بود و کودکان دیگر اجازه کمک نداشتند. براساس اعلام نیروی دریایی برزیل، از ابتدای این نشت بیش از ۱۰۰۰ تن روغن بازیافت شده است.

این نشت برای اولین بار در تاریخ ۳۰ اوت در ساحل شمال شرقی ایالت پاربیبا مشاهده شد و اکنون در طول ۲، ۲۵۰ کیلومتر (۱۴۰۰ مایل) ساحل گسترش یافته است. این سواحل زیبا در منطقه فقیرنشین برزیل قرار دارد که مردم آن به شدت وابسته به گردشگری هستند و حدود ۲۰۰ شهر از آلودگی آسیب دیده است.

گروه‌های محیط زیستی شکایت کرده اند که دولت در پاسخ به این بحران آهسته عمل کرده و نتوانسته است منابع مناسبی را برای مقابله با آنچه بسیاری از متخصصان بدترین فاجعه زیست محیطی تاکنون در شمال شرقی برزیل نامیده اند، فراهم کند.مطالب مرتبط


  • برچسب ها:

نظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0


پربازدیدهای زنگ تفریح
پربازدیدهای ورزش ایران و جهان
کلیه حقوق سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ورزش مازندران، مازندلیگ می باشد