عارفه سنایی دختر مهدی سنایی روز گذشته فوت کرد. برخی رسانه‌ها گفتند او خودکشی کرده اما سفارت ایران در روسیه این موضوع را کاملا تکذیب کرده است.

عارفه سنایی تک فرزند مهدی سنایی سفیر ایران در مسکو و نوه علی یونسی وزیر اطلاعات دولت اصلاحات روز گذشته در حادثه‌ای جان خود را از دست داد. برخی رسانه‌ها از خودکشی عارفه سنایی خبر دادند. یک رسانه از محل پرتاب شدن او از ساختمانی در مسکو فیلمبرداری کرده و گفته ساکنان منطقه او را در حالی که تی‌شرتی سفید و شلوار جین به تن داشته و از طبقات بالای ساختمان به پایین پرتاب شده دیده‌اند اما پیکر او به سرعت توسط عوامل سفارت خارج و خون‌های روی زمین پاک شده است.

اما سفارت ایران در مسکو شایعه خودکشی دختر ۲۸ ساله سفیر را رد کرده و در بیانیه‌ای اعلام کرد او در اثر سکته مغزی درگذشته است. با این حال برخی رسانه‌ها در خارج کشور گفته‌اند که دلیل درگذشت او همان حادثه پرت شدن از ساختمان بوده است. به این ترتیب دلیل فوت او همچنان مبهم است.

حسن یونسی دایی عارفه در اینستاگرامش با انتشار عکسی از خواهرزاده خود نوشت: او مدت‌ها بود که از بیماری رنج می‌برد و صبح سه شنبه در اثر سکته مغزی خانواده ما و به خصوص خواهرم که او تنها فرزندش بود را در غمی جانکاه تنها گذاشت.

جزییاتی از زندگی دختر سفیر ایران در روسیه+عکس

عارفه سنایی که بود؟

  عارفه سنایی در توضیحاتی که در سایت شخصی‌اش نوشته، توضیح داده که در ایران به دنیا آمده و در روسیه و قزاقستان بزرگ شده است.

او از سال ۲۰۰۸ برای تحصیل در رشته روانشناسی تجربی دانشگاه اکسفورد و سپس معماری موسسه «Architectural Association» به لندن نقل مکان کرده و تا ۲۰۱۹ در پایتخت بریتانیا زندگی کرده است.

عارفه سنایی در کنار تحصیل دانشگاه، به صورت تفریحی نقاشی می‌کشیده و کلاژ‌هایی از کتاب‌ها و داستان‌های خبری را به شکل ویژوآل ویدئو طراحی می‌کرد. او یک انیمیشن کوتاه ساخته و طراحی‌هایش را در صفحه اینستاگرام، وبسایت شخصی و شبکه اجتماعی ویمو در معرض نمایش قرار می‌داده است. انیمشن کوتاه عارفه سنایی در مایت مدیا فستیوال برلین در آوریل ۲۰۱۹ به نمایش در آمده است.

نشریه اینترنتی کوزارچ ۳۱ دسامبر سال ۲۰۱۸ درباره آنچه الهام بخش کارهای عارفه سنایی است، با او مصاحبه کرده است.

جزییاتی از زندگی دختر سفیر ایران در روسیه+عکس


طراحی روی جلد کتاب هوانورد نوشته یوگنی وادالازکین که توسط زینب یونسی دختر علی یونسی، همسر مهدی سنایی ترجمه شده نیز کار عارفه سنایی است.

جزییاتی از زندگی دختر سفیر ایران در روسیه+عکساین تصویر توسط عارفه سنایی در اینستاگرام منتشر شده. او در توضیحات، عکس را متعلق به مادرش زینب یونسی در مسکو خوانده است.

این تصویر توسط عارفه سنایی در اینستاگرام منتشر شده. او در توضیحات، عکس را متعلق به مادرش زینب یونسی در مسکو خوانده است.


عکسی که عارفه سنایی از بخشی از اتاقش در اینستاگرام منتشر کرده است.

عکسی که عارفه سنایی از بخشی از اتاقش در اینستاگرام منتشر کرده است.

نقاشی های عارفه سنایی

نقاشی عارفه سنایی

جهان اندوه اثر عارفه سنایی

جهان اندوه اثر عارفه سنایی

نقاشی اثر عارفه سنایی

نقاشی اثر عارفه سنایی

زینب یونسی همسر مهدی سنایی سفیر ایران در مسکو و دختر علی یونسی وزیر اطلاعات دولت اصلاحات

زینب یونسی همسر مهدی سنایی سفیر ایران در مسکو و دختر علی یونسی وزیر اطلاعات دولت اصلاحات

 

رویداد24مطالب مرتبط


  • برچسب ها:

نظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0


پربازدیدهای زنگ تفریح
پربازدیدهای ورزش ایران و جهان
کلیه حقوق سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ورزش مازندران، مازندلیگ می باشد