مازندلیگ- رسول بهروش

شب زشت، شب چرک، شب نحس یعنی همین که اول بازی با گربه سیاه، تماشاگران میزبان سرود ملی کشورت را هو کنند و آخر بازی، بازنده و سرافکنده از میدان خارج شوی. کابوس اما وقتی کامل می‌شود که واکنش گروهی از به اصطلاح هموطن‌ها به این باخت را می‌بینی؛ جماعتی که خاکم به دهان، در شناسنامه مقابل ملیت‌شان کلمه «ایرانی» ثبت شده، اما آشکارا خوشحال‌اند از زانو زدن ایران برابر بی‌حرمت‌ها. دلیل‌شان چیست؟ اینکه لابد حالا حقانیت سرمربی سابق روشن شده و ملت فهمیده‌اند انتقادها از کارلوس کی‌روش بیراه بوده است. ای اوف بر شما که چنین دون و ذلیلید و حتی از نمایش پستی نمی‌هراسید.

خونخواهان سینیور کوچ‌کرده، خوشحال‌تر از بچه‌های ناف منامه بر نعش ایران پایکوبی می‌کنند والبته نمی‌فهمند که مربی جدید فقط پنج بار روی این نیمکت نشسته و هنوز برای به دار آویختنش خیلی زود است. این جماعت بددل کج‌خیال انگار فراموش کرده‌اند سرمربی محبوب‌شان هم سال دوم حضور در ایران، در همین مسابقات مقدماتی جام‌جهانی یک بر صفر به لبنان باخت، با گلی که «عنتر» زد؛ چه اسم برازنده‌ای برای بحرینی‌های مقیم ایران! آن گل هنوز یکی از دو گل دریافتی ایران از لبنان در تمام رویارویی‌های تاریخ دو تیم است و آن باخت، تنها شکست همه دوران ما برابر این تیم. همان زمان هم مدافعان مربی ایرانی با حرف‌های صد من یک غازشان به کی‌روش یورش بردند، اما او ایستاد و تیمش را ساخت؛ فرصتی که باید به ولیموتس هم داده شود که این کف جوانمردی است؛ نقطه صفر انسانیت که کاش تا این حد با آن بیگانه نباشید.

وای بر شما که امشب -فقط به خاطر یک اختلاف سلیقه ساده- چنین مفلوکانه زیر علم بحرین سینه می‌زنید؛ آن هم بحرینی که خودش مستاجر بیرق عربستان است و با پرچم آقا بالاسرش چرکین‌ترین دور افتخار تاریخ را زده . وطن‌تان را هم اگر می‌فروشید، کاش چنین ارزان‌فروش نباشید. کاش قبل از عقده‌گشایی و پایکوبی مجازی، لااقل دو ساعت منتظر می‌ماندید تا شاهکار سرمربی محبوب‌تان در بازی دوستانه کلمبیا تکمیل شود؛ باخت تحقیرآمیز سه بر صفر مقابل الجزایر، تیمی که همین فروردین پارسال مقابل ایران شکست خورده بود! دشمنی کردن دشمن، هیچ چیز غریبی نیست، اما سوزناک‌تر از داغ توهین بحرینی‌ها، خنجر زهرآلودی‌ست که دوست از پشت سر می‌زند. آنها غرورمان را شکستند و شما قلب‌مان را؛ آنها رخ به رخ جنگیدند و شما بزدلانه و مکارانه، از درون خیمه نفرین این سرود و پرچم و خاک را به جان خریدید. شرم‌تان باد.مطالب مرتبط


  • برچسب ها:

نظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0


پربازدیدهای زنگ تفریح
پربازدیدهای ورزش ایران و جهان
کلیه حقوق سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ورزش مازندران، مازندلیگ می باشد