حبیب‌امیرنیا از سمت ریاست اداره ورزش و جوانان شهرستان بابل برکنار و لیلا عرب فیروزجایی به عنوان سرپرست اداره ورزش و جوانان این شهرستان منصوب شد.
واکاوی علل برکناری امیرنیا از ریاست دستگاه ورزش بابل/ از  انتشار  فایل مکالمه تلفنی جنجالی تا نزدیکی بیش از حد به نماینده رقیب!
به گزارش مازندلیگ، از مدتها قبل بعد از انتشار فایل صوتی جنجالی حبیب امیرنیا رئیس اداره ورزش و جوانان با علی نجفی نماینده مجلس شورای اسلامی در فضای مجازی، باعث شد زمزمه‌ برکناری این مدیر بابلی بر سر زبان ها قرار گیرد و همانطور که انتظار میرفت، بالاخره بعد از گذشت چندماه به حقیقت بپیوندد.
در آن فایل صوتی جنجالی، نجفی نماینده مجلس با ادبیات عجیب و دور از شان نمایندگی به جهت اینکه اداره ورزش و جوانان بابل در نامه نگاری های اداری به زعم وی، سلسله مراتب را رعایت نمیکند  و نامش را بعد از (اره و اوره و شمسی کوره) در رده های بعدی قرار می دهد به همین دلیل به شدت امیرنیا را مورد انتقاد قرار داده و تهدید کرده بود تا ماه های آینده تکلیف وی را مشخص می کند.
یکی دیگر از دلایل بدبینی نجفی هم، نزدیکی بیش از حد امیرنیا به دیگر نماینده آن شهر، حسین نیازآذری بود که در واقع میتوان گفت به "مذاق وی خوش نمی‌آمد" این دو در کنار هم در یک جبهه قرار بگیرند.البته در کنار این اختلافات، انتشار  فایل مکالمه تلفنی امیرنیا و علی نجفی از طرف نزدیکان امیرنیا در فضای مجازی سراسر کشور(که می توان گفت اوج بی اخلاقی بود) همچون بنزینی بود که بروی آتش ریخته شد.
 تا جایکه نجفی مجبور شد برای تنویر افکار عمومی که به شدت زیر سوال رفته بود، در یک ارتباط تصویری بابت این مکالمه ، تهدید و ادبیاتش از مردم عذرخواهی کند.
در نهایت جنگ دو نماینده مجلس به برکناری و ماندگاری امیرنیا کشیده شد و هر دو، رفتن و ماندن وی را خطر قرمز خود اعلام کردند، که در پایان می شود گفت طبق شنیده ها این نجفی بود که با فشار به وزارت ورزش موفق شد امیرنیا را برکنار و معاون خوش نام وی را جایگزینش کند(الله علم)
اما جدای از این سیاست بازی ها و دخالت نابجای سیاسیون در ورزش با نگاهی به کارنامه حدودا سه ساله حبیب امیرنیا می بینیم دو سال اول ریاست این مدیر فرهنگی ،بسیار پربار بوده و توانست کارهای بزرگی برای ورزش بابل انجام دهد ولی در سال سوم بنا به گفته کارشناسان دچار روزمرگی شد و با چند انتخاب احساسی و اشتباه، دامنه انتقاد به خود را گسترش داد در واقع می‌توان گفت درگیری و حواشی و انتشار مکالمه تلفنی با نماینده مجلس یکی از دلایل اصلی این برکناری بود که باعث شد اداره کل ورزش و جوانان برای برون رفت از این حواشی ،دست به تغییر بزرگ برای شهرستان بزرگ و استراتژیک بزند.
هر چند بنا به گفته اداره کل، به پایان رسیدن ماموریت امیرنیا از آموزش و پرورش به اداره ورزش و جوانان، دلیل اصلی این جا به جایی بود، البته ناگفته نماند امیرنیا با قاطعیت این موضوع را رد کرده است.
در پایان امیدواریم لیلا عرب‌فیروزجایی با توجه به سابقه خوب و توانمندی که از ایشان سراغ داریم بتواند در ادامه،علی الخصوص در سال انتخابات تحت فشار مسئولین و نمایندگان قرار نگیرد و شایسته سالاری را در دستور کار خود قرار دهد.نظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0


پربازدیدهای زنگ تفریح
پربازدیدهای ورزش ایران و جهان
کلیه حقوق سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ورزش مازندران، مازندلیگ می باشد