مازندلیگ - سرمربی تیم ملی‌فوتبال ایران در بازدید خانه‌ و موزه‌ مردم شناسیِ مهری مویدمحسنی گفت: تحت تاثیر زیبایی‌ها و فرهنگِ غنی مردم سیرجان قرار گرفتم.

 

به گزارش مازندلیگ وبه نقل از سایت باشگاه گل گهر، مارک ویلموتس، سرمربی بلژیکی تیم ملی فوتبال ایران به همراه دستیارش مانوئل فررا و محمدرضا ساکت مدیر تیم‌های ملی فوتبال، در اولین ساعات حضور در سیرجان، میهمان خانه‌ مهری مویدمحسنی، نویسنده‌ و پژوهش‌‌گر فرهنگ عامیانه‌ سیرجان، شدند.

 

در این دیدار که روسای هیات فوتبال استان و شهرستان، مدیرعامل و معاون فرهنگیِ باشگاه‌گل‌گهر و مدیر مرکز سیرجان‌شناسی نیز حضور داشتند، مارک ویلموتس ضمن بازدید از موزه‌ مردم‌شناسیِ خانم مویدمحسنی با فرهنگِ مردم سیرجان و تاریخ این شهر، آشنا شد.

 

سرمربی تیم فوتبال ایران با تقدیر از یک عمر فعالیت‌های خانم مویدمحسنی در حفظ و معرفیِ فرهنگ عامیانه‌ سیرجان، گفت: امشب به‌شدت تحت تاثیر زیبایی‌ها و فرهنگِ غنی مردم سیرجان قرار گرفتم و به‌این سبب باید از این بانوی سیرجانی که در چنین فضای سنتی و دل‌نشینی و با جمع‌آوری و نگهداری اشیاء قدیمی، نقش مهمی در شناختِ فرهنگ مردم سیرجان داشته‌اند، تشکر کنم.

 

ویلموتس امروز نظاره‌گر دیدار گل‌گهر و پارس جنوبی جم در سیرجان خواهد بود.

 مطالب مرتبط


  • برچسب ها:

نظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0


پربازدیدهای زنگ تفریح
پربازدیدهای ورزش ایران و جهان
کلیه حقوق سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ورزش مازندران، مازندلیگ می باشد