مازندلیگ - جدیدترین رده‌بندی تنیس روی میز جهان اعلام شد.

 

به گزارش مازندلیگ وبه نقل از پایگاه اطلاع رسانی فدراسیون تنیس روی میز، رنکینگ جهانی ماه سپتامبر 2019 توسط فدراسیون جهانی ( ITTF ) منتشر شد و یک واقعه تاریخی دیگر برای تنیس روی میز کشورمان رقم خود و آن اینکه 3 بازیکن برتر رده های نوجوانان ، جوانان و زیر 21 سال به رنکینگ زیر 6 جهان صعود کردند . بعد از درخشش امین احمدیان و نوید شمس در گلدن سری هنگ کنگ و مدال نقره امیرحسین  هدایی در مسابقات زیر 21 سال تورجهانی نیجریه ، رنکینگ جهانی این 3 بازیکن به بالاترین سطح خود در تاریخ تنیس روی میز ایران رسید.


در رنکینگ زیر 21 سال جهان امیرحسین هدایی با 19 پله صعود از رتبه 24 به رنک 5 جهان صعود کرد . در رده سنی جوانان نیز امین احمدیان که در رقابت های گلدن سری تایلند موفق شد در بخش انفرادی و دونفره به عنوان قهرمانی دست یابد با صعود خیرکننده 11 پله ای به رتبه 3 جوانان جهان دست یافت . اما در بخش نوجوانان نیز نوید شمس که در مسابقات تایلند موفق به کسب مدال طلا شد با صعود یک پله ای در رتبه 5 نوجوانان جهان قرار گرفت تا مثلث موفقیت تاریخی ورزشکاران کشورمان تکمیل شود.


گفتی است بهترین رنکینگ بازیکنان ایران در جهان مربوط به رتبه 4 نوشاد عالمیان در رده سنی زیر 21 سال در سال 2012 تعلق داشت.


اما در رده بزرگسالان نوشاد و نیما عالمیان بدلیل کسر امتیازات بازیهای آسیایی جاکارتا در این ماه در رنکینگ جهانی سقوط کردند . نوشاد عالمیان با 15 پله سقوط در مکان 93 قرار گرفت و نیما عالمیان نیز با 19 پله سقوط مکان 98 را به خود اختصاص داد . اما در رده بزرگسالان امیرحسین هدایی با صعودی 27 پله ای ضمن قرار گرفتن در رده 228 بزرگسالان جهان به رتبه سوم ورزشکاران کشورمان در رنکینگ جهانی صعود کرد.


در بخش بانوان ندا شهسواری نیز که بهمراه نوشاد و نیما عالمیان در بازیهای آسیایی حضور داشت با کسر امتیاز 665 امتیازی این بازیها 57 پله سقوط کرد و در مکان 241 قرار گرفت . مهشید اشتری نیز وضعیتی همچون ندا داشت و با کسر 595 امتیاز بازیهای آسیایی ، با 104 پله سقوط در مکان 332 جهان ایستاد . اما مریم صامت نفر سوم ایران در رنکینگ جهانی که در مسابقات تورجهانی چک 180 امتیاز بدست آورد با 69 پله صعود در جایگاه 372 قرار گرفت.


در رده سنی جوانان نیز شیما صفایی ، پریناز حاجیلو ، ملیکا کرمی و مریم فرعی به ترتیب در رده های 340 ، 376 ، 452 و 518 قرار گرفتند . در رده سنی نوجوانان دختر صبا سراجی در مکان 521 جای گرفت .مطالب مرتبط


  • برچسب ها:

نظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0


پربازدیدهای زنگ تفریح
پربازدیدهای ورزش ایران و جهان
کلیه حقوق سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ورزش مازندران، مازندلیگ می باشد