مازندلیگ- رسول بهروش

قال امیر قلعه‌نویی: «ده سال پیش گفتم زیرساخت‌ها باید درست شود، اما همه به من حمله کردند و صد مقاله علیه‌ام نوشتند.» کافی است عبارت «ده سال پیش گفتم...» را از قول قلعه‌نویی سرچ کنید تا گوگل رسما هنگ کند! او ده سال پیش همه چیز را گفته؛ از لزوم اصلاح زیرساخت‌ها تا حضور زنان در استادیوم و افزایش دستمزد داوران، اما ما اصحاب جهل، حرف‌های این منورالفکر دوران را درک نکرده‌ایم و مقابلش موضع گرفته‌ایم. یا للعجب!

قبول امیر خان؛ شما همه چیز را زودتر از بقیه فهمیدید و گفتید. شما حتی خروج ترامپ از برجام را هم ده سال قبل پیش‌بینی کرده بودید؛ فقط کاش این نکته را روشن کنید که وقتی ده سال پیش گفتید زیرساخت‌ها باید درست شود، کدام احمقی با کدام استدلال علیه شما مطلب نوشته یا حرف زده؟ یعنی شما آن طرف ایستاده بودید و می‌گفتید کشور ما نیاز به ورزشگاه‌های مدرن دارد، بعد این طرف عده کثیری به شما فحش می‌دادند که نه، همین چهار تا ورزشگاه فرسوده بس‌مان است؟ یعنی شما معتقد بودید دستمزد داوران باید زیاد شود، اما عده‌ای معترض بودند که نه، باید کمترین پول را بگیرند تا راحت به فساد بیفتند و بشود به آنها رشوه داد؟ یعنی شما می‌گفتید زنان را باید به استادیوم راه داد، اما بقیه می‌گفتند نه، ورزشگاه باید در انحصار مردها باشد؟

این حرف‌ها را کجا می‌آورید آقای قلعه‌نویی؟ البته معلوم است از کجا؛ از همان‌جایی که ناگهان امروز کشف کردید: «بودجه سپاهان از نصف بودجه سایر مدعیان هم کمتر است.» فقط در یک فقره، خودتان گفته بودید کی‌روش استنلی از یک تیم لیگ برتری پیشنهاد نهصد هزار دلاری دارد، اما آخرش این بازیکن در سپاهان ماند. البته اصلا بعید نیست استنلی قرارداد سفید بسته باشد؛ چون علاوه بر اینکه از کودکی عاشق سپاهان بوده، همیشه دوست داشته مربی‌اش آدمی باشد که ده سال پیش همه چیز را می‌دانسته و گفته! استنلی که کاملا دلی در سپاهان مانده، امید نورافکن معرفتی آمده، محمدرضا حسینی هم که نصف لیگ دنبالش بودند، لابد خواب‌نما شده و به رایگان خلعت شاگردی شما را پوشیده است. راستی که چقدر مظلوم هستید امیرخان!

قلعه‌نویی دیگر یک نفر نیست. دارد تبدیل به یک فرهنگ خطرناک می‌شود؛ فرهنگ هجو حقیقت. کسی که قادر است هر فکت غیرمستندی را به سود خودش به تاریخ بیفزاید و نقش قربانی بی‌گناه را بازی کند. در چرتکه شکسته امیر، او یگانه طلبکار ابدی است و ما هشتاد میلیون نفر، همه بدهکاریم. همه!مطالب مرتبط


  • برچسب ها:

نظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0


پربازدیدهای زنگ تفریح
پربازدیدهای ورزش ایران و جهان
کلیه حقوق سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ورزش مازندران، مازندلیگ می باشد