مازندلیگ- رسول بهروش

اولین برنامه هفتگی «فوتبال برتر» دوشنبه‌شب روی آنتن رفت تا لابد همان کارکرد 20 سال گذشته نود را داشته باشد؛ این بار بدون عادل فردوسی‌پور! البته اگرچه عادل نیست، اما سایه او همچنان روی شبکه سه و مخصوصا همین برنامه سنگینی می‌کند. تنها دقایق کوتاهی از پخش اولین قسمت فوتبال برتر گذشته بود که سعید آذری، مدیرعامل معزول ذوب‌آهن روی خط آمد و با نام بردن از عادل فردوسی‌پور، فضای مجازی را به هم ریخت. محمد حسین میثاقی مشغول شوخی با کلمه «حق رشد» به عنوان یکی از کلیدواژه‌های مدیریت آذری بود که طرف مقابل بدجوری توی کاسه‌اش گذاشت و گفت: «شما هم حق رشدت را باید به عادل بدهی!» این وسط سرخ و سفید شدن‌ها و خنده‌های تلخ و زورکی محمدحسین هم دل کسی را نسوزاند و ویدیوی این متلک زهردار، به سرعت فضای مجازی را اشغال کرد.

بعد از تصمیم ضدمردمی تلویزیون در راندن فردوسی‌پور، این اولین بار نیست که طرح نام او روی آنتن زنده خبرساز می‌شود. این وسط خیلی‌ها واقعا عادل را دوست دارند و از تریبون سازمان برای نقد خود این مجموعه استفاده می‌کنند و خیلی‌ها هم دنبال افزایش شهرت و محبوبیت اجتماعی و به اصطلاح «وایرال» شدن هستند. به قطعیت می‌توان گفت در شرایط فعلی هیچ راهی برای تبدیل شدن به قهرمان اجتماعی، آسان‌تر و کوتاه‌تر از همین اسم بردن از عادل در تلویزیون نیست! حتی در یک مورد شاهد تبلیغ محصول سینمایی با این ترفند بودیم؛ جایی که یکی از بازیگران فیلم ژن خوک سخنانش در برنامه زنده تلویزیونی را با این جمله به پایان برد: «ژن خوک یعنی قاتل عادل.» این ویدیو فورا چرخید و بهترین تبلیغ برای فیلم سینمایی صورت گرفت. سعید آذری هم به عنوان مدیرعامل ذوب‌آهن در این سال‌ها اظهارات تند و تیزی مخصوصا علیه پرسپولیس و استقلال داشته که از او بین خیلی از هواداران این دو تیم چهره‌ای نامحبوب ساخته بود، اما کنایه هوشمندانه‌اش به محمدحسین میثاقی ورق را برگرداند و حداقل در کوتاه‌مدت چهره آذری را ترمیم کرد؛ آنچه او بعد از خروج از ذوب‌آهن و در روزهای جستجوی یک شغل جدید، بیش از هر چیز دیگری به آن نیاز داشت!

خوب است امروز مدیران تلویزیون چشم‌شان را باز کنند و ببینند به بهانه یک لجبازی کودکانه چه کرده‌اند. سیاست‌های عجیب آنها به خانه‌نشینی عادل فردوسی‌پور منجر شد و محمدحسین میثاقی را از یک استعداد جوان، به نماد فرصت‌طلبی و سیبل معترضان بی‌رحم تبدیل کرد. فقط خدا می‌داند خانواده میثاقی چه می‌کشند وقتی محمدحسین را در معرض این همه ملامت و سرزنش می‌بینند. بدتر از همه، آقایان با تصمیم خودخواهانه و حیرت‌انگیزشان فضایی درست کرده‌اند که هر کس از راه می‌رسد با اسم رمز «عادل» توی سر صداوسیما می‌زند و به ستاره فوری شبکه‌های اجتماعی تبدیل می‌شود. کار در این مورد به جایی رسیده که یکی مثل مهران مدیری هم در کنسرتش در دفاع از فردوسی‌پور به صداوسیما یورش می‌برد و اینترنت را می‌ترکاند؛ آن هم در حالی که گفته می‌شود خودش از همین تلویزیون بابت اجرای هر قسمت از برنامه دورهمی 30 میلیون تومان دستمزد می‌گرفته است! ما هزار عیب این رفتار لجوجانه و گردن‌کشی در مقابل افکار عمومی را نوشتیم؛ شما فقط یک حسن حذف عادل را بگو آقای تلویزیون؛ فقط یک حسن. آنقدر سخاوتمندیم که همان را هم قبول کنیم و دیگر دم نزنیم.

همشهری ورزشیمطالب مرتبط


  • برچسب ها:

نظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0


پربازدیدهای زنگ تفریح
پربازدیدهای ورزش ایران و جهان
کلیه حقوق سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ورزش مازندران، مازندلیگ می باشد