قهرمان بابلی کشتی جوانان جهان:

قهرمان وزن ۹۷ کیلوگرم کشتی آزاد جوانان جهان گفت: خیلی خوشحالم که توانستم مثل سال گذشته قهرمان جهان شوم چون برای تکرار این موفقیت زحمات زیادی کشیدم.
من عباس فروتن هستم، نه عباس جدیدی!/ سختی‌ها را به جان خریدم
به گزارش مازندلیگ، عباس فروتن، جوان مازنی تیم کشتی آزاد جوانان ایران شب گذشته موفق شد برای دومین سال متوالی عنوان قهرمانی جهان را از آن خود کند. او در وزن ۹۷ کیلوگرم رقابتهای جهانی که در کشور استونی در جریان است، ابتدا پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه ۱۰ بر صفر رحمان روسیدانمو از چین را مغلوب کرد. در دور سوم مقابل یاروسلاو اسلاویکوسکی از بلاروس با نتیجه ۱۳ بر ۲ پیروز شد و در نیمه نهایی با نتیجه ۴ بر ۲ از سد فیض الله آکتورک از ترکیه گذشت و به فینال رسید. شب گذشته نیز در دیدار فینال یونگر باستیدا پومارس از کوبا را با نتیجه ۱۰ بر صفر شکست داد و با اقتدار مدال طلای جوانان جهان را بر گردن آویخت.

عباس فروتن بعد از کسب دومین مدال طلای قهرمانی جوانان جهان گفت: از اینکه توانستم برای دومین سال متوالی به این موفقیت دست یابم بسیار خوشحالم. من برای رسیدن به این هدف سختی های زیادی کشیدم که البته تحمل این سختی ها و احتمال مصدومیت در کشتی کاملا معمول است. من هم به دلیل عشق و علاقه ای که به این رشته دارم با جان و دل این سختی ها را پذیرفتم و بسیار خوشحالم این زحمات به نتیجه ای درخشان رسید.

وی تصریح کرد: سخت ترین کشتی من در این دوره از رقابتهای جهانی، مصاف با حریف ترکیه ای بود چراکه هم باید با او می جنگیدم و هم باید با داور جدال می کردم. داور این دیدار به هیچ عنوان خطاهای محرز حریف ترک نمی دید و هر چه او با دست و سر به صورت من ضربه می زد از دید داور پنهان می ماند. به هر حال خوشحالم که توانستم با شکست این حریف و گذر از مشکلات داوری این دیدار، راهی فینال شوم و در نهایت به مدال طلا برسم.

وی در پایان در واکنش با اینکه بسیاری از اهالی کشتی او را با عباس جدیدی مقایسه می کنند گفت:من عباس جدیدی نیستم و عباس فروتن هستم! ضمن احترام به تمامی بزرگان کشتی، دوست دارم همیشه مثل خودم باشم و در نهایت هم مدال طلای المپیک را بدست آورم.مطالب مرتبطنظر تایید شده:3

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0


بهار نارنج 3 0 چهارشنبه 23 مرداد 1398-10:46

بابل تی پرچم بالا پاسخ

عارف 2 0 چهارشنبه 23 مرداد 1398-16:30

خدارو شکر که جانشینان رضا یزدانی هر دو شون مازندرانی و بابلی هستن.یعنی هم شعبانی و هم فروتن بابلی هستن... پاسخ

هادی پنجشنبه 24 مرداد 1398-00:49

البته اگه فدراسیون ومربیان وکمیته فنی اجازه بدن اونا کریمی رو آماده ضور تو 97میگنن اجازه نمیدن هیچ کشتی گیری مازنی جانشین رضا یزدانی بشه.. ایشون کلا از انتخابی هم که معافه...بعید میدون تا7-8سال کس به 97کیلو نزدیک بشه...مثل آیت واگذاری که نابود شد تا خادم بدرخشه...واگذاری که بلحاظ تکنیکی وکشتی زیبا مسی وپله کشتی دنیا بود...اما حیف....

پربازدیدهای زنگ تفریح
پربازدیدهای ورزش ایران و جهان
کلیه حقوق سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ورزش مازندران، مازندلیگ می باشد