تصاویر کمیاب از کودکی و نوجوانی بانوی آهنیناختصاصی «تابناک باتو»ـ رسانه‌های آلمانی تصاویری کمتر دیده شده‌ای از کودکی صدراعظم آلمان آنگلا مرکل ملقّب به بانوی آهنین را به مناسبت ۶۵ سالگی او منتشر کردند. مرکل در سال ۱۹۵۴، از یک پدر پروتستان متولد شد و در بدو تولد نام «آنگلا دوروتا کاسنر» را روی او گذاشتند. سپس بعد از همسر اولش «اولریش مرکل» به نام همسرش معروف شد.

 

تصاویر کمیاب از کودکی و نوجوانی بانوی آهنین

آنگلا در براندنبورگ تحصیل کرد، مدرک دیپلم دبیرستان خود را با موفقیت به دست آورد. او در این مرحله به زبان روسی مسلّط و در ریاضیات مهارت بالایی داشت. وی تحصیلات خود را در رشته فیزیک در دانشگاه لایپزیگ ادامه داد، سپس در آکادمی علوم جمهوری المان دموکرات کار کرد، جایی که دکترای خود را در زمینه واکنش‌های تجزیه شیمیایی دریافت کرد.

تصاویر کمیاب از کودکی و نوجوانی بانوی آهنین

مرکل تا پیش از سقوط دیوار برلین در سال ۱۹۸۹ درگیر سیاست نبود و در آن زمان به صدراعظم آلمان «هلموت کوهل» نزدیک شد که پدر معنوی او به حساب می‌آمد، او بود که راه را برای رسیدن به بالاترین مقام آنگلا مرکل هموار کرد.

تصاویر کمیاب از کودکی و نوجوانی بانوی آهنین

در سال ۲۰۰۵، مرکل و حزب وی در انتخابات پیروز شدند تا از آن زمان به بعد به عنوان صدراعظم آلمان فعالیت‌های سیاسی خود را ادامه دهد.

تصاویر کمیاب از کودکی و نوجوانی بانوی آهنین

لرزش‌های اخیر مرکل سؤال‌های بسیاری را درباره سرانجام حیات سیاسی او برانگیخت که آیا صدراعظم باید قبل از تاریخ ۲۰۲۱ قدرت را واگذار کند یا خیر، مرکل که لقب قوی‌ترین زن جهان را از آن خود کرده در پاسخ به سؤالات گفت که حالش خوب است و می‌تواند وظایف خود را به طور عادی ادامه دهد.مطالب مرتبط


  • برچسب ها:

نظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0


پربازدیدهای زنگ تفریح
پربازدیدهای ورزش ایران و جهان
کلیه حقوق سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ورزش مازندران، مازندلیگ می باشد