در حالی کمتر از ۲۰ روز تا شروع رقابت‌های لیگ دسته یک جام آزادگان مطابق با برنامه قرعه‌کشی سازمان لیگ فوتبال کشور زمان باقی است، سرنوشت تنها نماینده مازنی‌ها که سابقه چهارساله در این مسابقات دارد، به دلیل انصراف مالکان این باشگاه از حضور در پرده ابهام قرار دارد.
خونه‌به‌خونه بابل بر سر دوراهی/پیدا شدن مالک جدید و تهدید به شکایت

به گزارش مازندلیگ، باشگاه خونه‌به‌خونه در چهار ساله حضور در رقابت‌های لیگ برتر حدود سه سال را به عنوان مدعیان صعود به لیگ برتر نامشان در بین دو تیم اول جدول قرار داشت و تا صعود نیز یک گل فاصله داشتند. اما آنچه که مشکل مالی از سوی مالکان متمول آن برادران حسن زاده که دستی در ساخت‌وساز دارند و صاحب چند فروشگاه زنجیره ای به همین نام ( خونه به خونه) هستند، اعلام شد، با پایان لیگ یک و پس از اطمینان از ماندنشان در این رقابت‌ها، انصراف تیمداری برای فصل بعد را اعلام کردند و تا فروش تیم به یکی از استان های کشور( سازمان همیاری شهرداری های خراسان شمالی) پیش رفتند.

مخالفت مدیریت ارشد استان و به دنبال آن اداره کل ورزش و جوانان  مازندران با انتقال امتیاز این باشگاه از استان و شهر بابل براساس اختیارات قانونی کمیسیون ماده ۵ و اصرار مالکان برای این انتقال و نبود خریدار جدید در داخل استان، سرنوشت این تیم را در حالی که طبق قرعه کشی در بازی اولش ۲۶ مردادماه میزبان راوند کارون باشد را در پرده ابهام قرار داد. طبق قانون حضور نیافتن تیم در این رقابت ها می تواند بهای سنگینی را به باشگاه خونه به خونه که همان سقوط به دو رده پایین تر است را به ارمغان آورد.
بلاتکلیفی در اردوی خونه به خونه 
رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان بابل می گوید: در شرایط فعلی با وجود حضور خونه به خونه در قرعه کشی فصل آینده رقابت های لیگ یک که به نظر می رسد از سوی مالکان جدید ( همیاری شهرداری های خراسان شمالی) صورت گرفته،  سرنوشت تیم با مخالفت اداره کل ورزش و جوانان استان طبق کمیسیون ماده ۵ که اختیار قانونی نقل و انتقال امتیاز را به استان ها داده، در بلاتکلیفی قرار دارد.

حبیب الله امیری نیا شوبی در گفت و گو با خبرنگارایرنا گفت: مالکان باشگاه مدعی هستند که تیمشان را طبق قانون به دلیل نبود خریدار در داخل استان به استان دیگری فروختند و ۲۰ میلیارد ریال نیز پیش پرداخت بابت این فروش دریافت کردند و تیم از نگاه آنها مربوط به خراسان شمالی است و چنانچه استان به دنبال مخالفت با انتقال است، باید خریدار را متقاعد کند و هزینه ها را بپردازد،و امتیاز تیم را برگردانند.


وی اضافه کرد: در شرایط فعلی یک سرمایه گذار بومی برای خرید امتیاز خونه به خونه ابراز تمایل کرد که در نشستی با مالکان باشگاه؛ در چگونگی پرداخت حق امتیاز به نتیجه نرسیدند و به نظر می رسد که این خریدار نیز منصرف شد و باید منتظر روزهای آینده ماند.


امیری اظهارداشت: مردم بابل به خصوص هواداران خونه به خونه علاقه مند به حفظ امتیاز تیمشان هستند و این تیم در مدت زمان حضورشان توانست در حوزه فرهنگی و ورزشی در بابل تاثیر گذار باشد و حق مردم داشتن یک تیم در قد و قواره خونه به خونه است.


پیدا شدن مالک جدید و تهدید به شکایت  
مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری های خراسان شمالی که مدعی خرید امتیاز باشگاه خونه به خونه است می گوید: امتیاز این تیم متعلق به سازمان متبوعش در این استان است و بابت خرید نیز تاکنون ۲۰ میلیارد ریال نقد را در طی یک فقره چک به برادران حسن زاده مالک قبلی این تیم پرداخت کردند و مابقی پرداختی نیز منوط به پرداخت بدهی باشگاه از سوی مالکان سابق شد.


یاسر تقی زاده در تماس تلفنی با خبرنگار ایرنا گفت: در حالی که سازمان متبوعش با طی مراحل قانونی تیم خونه به خونه را خریداری کرد و باید کار نقل و انتقال امتیاز از سوی استان مازندران انجام شود به یکباره بحث مخالفت اداره کل ورزش و جوانان مازندران با استناد به کمیسیون ماده ۵ مطرح شد که طبق بررسی حقوقی دستورالعمل این کمیسیون برای تیم های خصوصی وجاهت قانونی ندارد و ما به لحاظ قانونی مالک این باشگاه هستیم و کارها را طبق روال قانونی و ولو با شکایت از مخالفان انتقال پیگیری خواهیم کرد.


وی اضافه کرد: مدیران مازندران مسایل اجتماعی را برای این مخالفتشان مطرح کردند و حتی نامه ای به شورای امنیت ملی ( وزارت کشور) نیز ارسال کردند که این شورا تصمیم را به مدیران دو استان واگذار کرد و ما نیز پیگیر کار تا پایان هستیم و اگر تیم برای ما بازی نمی کند، اجازه نخواهیم داد که برای مازندران نیز بازی کند.


تایید قانونی بودن مخالفت اداره کل ورزش و جوانان با انتقال امتیاز
رئیس هیات فوتبال مازندران که حدود سه دهه سابقه حضور در یکی از ارکان مدیریتی فدراسیون فوتبال و ریاست چندین ساله بر سازمان لیگ فوتبال ایران را در کارنامه اش دارد، می گوید : براساس قانون نقل و انتقال امتیاز هر تیم ولو فوتبالی و حتی تغییر نامش منوط به تایید کمیسیون ماده پنج اداره کل ورزش و جوانان استان هاست که ریاست آن بر عهده مدیرکل در استان ها گذاشته شد.
غلامرضا بهروان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: براساس مبایعه نامه ای که برای ما ارسال شده، ادعا می شود که تیم خونه به خونه به استان خراسان شمالی حدود ۴۵ میلیارد ریال فروخته شد و بخشی از قیمت فروش امتیاز نیز به حساب مالک خونه به خونه واریز شده است.
بازی دو سرباخت 
رئیس هیات فوتبال مازندران می گوید: اگرچه مدیران استان به دلیل پاره ای مسایل اجتماعی و با استدلال منطقی به دنبال ماندن امتیاز تیم خونه به خونه در استان و شهر بابل هستند، ولی زمانی که خریداری برای این تیم در داخل نداریم و مالکان تیم هم تمایلی به تیمداری ندارند، به نظر می رسد نباید بیش از این در مورد ماندن امتیاز اصرار کرد.


بهروان افزود : در شرایط فعلی تیم خونه به خونه در قرعه کشی لیگ یک شرکت کرد و تا اولین مسابقه  این تیم کمتر از ۲۰ روز زمان باقی است و در حالی اصرار بر ماندن تیم در استان داریم که حداقل ۱۴ بازیکن و سرمربی و سایر فرایند اولیه حضور تیم در مسابقه اول که دیدار خانگی است در داخل استان فراهم نشده است.


وی اضافه کرد: اگر تیم خونه به خونه که اسمش در قرعه کشی بود به هر دلیلی در بازی شرکت نکند از لحاظ قانون حداقل دو پله به رده پایین تر سقوط می کند و ارزش اقتصادی باشگاه از ۴۵ میلیارد ریال فعلی به کمتر از یک میلیارد ریال می رسد و این کار ضرر و زیان زیادی را متوجه مالک برادران حسن زاده می کند که سال ها برای تیمداری زحمت کشیدند و به هر دلیلی در سال جاری تمایلی به تیمداری ندارند و ما هم خریداری نداریم که پشت تیم باشد و بخواهد در داخل استان این تیم را نگهدارد.


وی خاطرنشان کرد: اگر با میزان بدهی تیم که حدود ۳۰ میلیارد ریال برآورد می شود بخواهیم هزینه حضور آن را برای این رقابت ها در فصل جاری محاسبه کنیم، حداقل باید درداخل استان سرمایه گذار ۱۰۰ میلیارد ریالی داشته باشیم که بتوانیم حداقل امسال تیم را در لیگ یک نگهداریم و مخالفت برای انتقال و عدم اقدام برای نگهداری تیم در داخل و یا انتقال یک بازی دو سر باختی است که هیچ نفعی برای استان مازندران نخواهد داشت.


مازندران علاوه بر تیم خونه به خونه در لیگ یک در رقابت های لیگ برتر تیم نساجی قائمشهر و در سایر رده های دیگر نیز تیم های دیگری را در حوزه فوتبالی دارد.
طبق آمار مازندران حدود ۱۱۰ بازیکن فوتبالی در سطح طراز اول فوتبالی کشور از لیگ برتر و دسته یک دارد که در تیم ملی نیز در ادوار مختلف حداقل چهار مازنی در فهرست نهایی قرار داشتند./ایرنامطالب مرتبطنظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0


پربازدیدهای زنگ تفریح
پربازدیدهای ورزش ایران و جهان
کلیه حقوق سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ورزش مازندران، مازندلیگ می باشد