عابدینی:

مجتبی عابدینی عضو تیم ملی سابر ایران گفت: خیلی زشت است که پس از بازگشت ما به ایران پدرم برای من در فرودگاه بنرخوشامدگویی نصب کند.
خیلی زشت است پدرم برای من بنر تبریک در فرودگاه نصب کند/ بازگشت مظلومانه‌ای به ایران داشتیم
به گزارش مازندلیگ، مجتبی عابدینی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری میزان، در خصوص کسب مدال برنز در مسابقات قهرمانی جهاناظهار داشت: با توجه به اینکه مسابقات قهرمانی جهان هر سال برگزار می‌شود و امسال حکم انتخابی سهمیه المپیک توکیو را داشت تمام کشورها از لحاظ شرایط آمادگی با بهترین وضعیت به مجارستان آمده بودند تا بهترین نتیجه را به دست بیاورند.
وی ادامه داد: شاید حق‌خوری‌های زیادی در این رقابت‌ها صورت گرفت شد اما خدا را شکر می‌کنم که به حقم رسیدم و با حضور در جمع چهار نفر برتر دنیا به مدال برنز رسیدم.  برخی حریفانم سر سخت بودند اما به لطف خدا توانستم آنها را شکست دهم.
ملی‌پوش سابر ایران در پاسخ به این سوال که قصد داشت پس از بازی‌های آسیایی جاکارتا از دنیای قهرمانی خداحافظی کند اما چه شد نظرش را تغییر داد، تصریح کرد: متاسفانه فدراسیون شمشیربازی از لحاظ مالی و بودجه‌ای با مشکلات فراوانی مواجه است چون نه حامی مالی داریم و نه کسی پیگیر مشکلات ما است. ما بیشترین تلاش را برای موفقیت شمشیربازی در این سال‌ها انجام دادیم اما توجه چندانی به ما صورت نمی‌گرفت. پس از پایان بازی‌های آسیایی جاکارتا آن زمان مشکلاتی به وجودآمده بود و فشار‌هایی روی من وجود داشت، اما پس از خداحافظی، طی صحبت‌هایی که با پیمان فخری داشتم او من را متقاعد کرد تا دوباره به شمشیربازی بازگردم. الان خیلی خوشحالم که برگشتم، چون در ویترین افتخاراتم مدال قهرمانی جهان را نداشتم و کسب این مدال برایم خیلی حائز اهمیت است.
عابدینی در خصوص انتقاداتی که در ماه‌های اخیر به عملکرد او در مسابقات شده بود اما با این مدال جواب محکمی به منتقدانش داد، گفت: حرف و حدیث‌هایی وجود داشت و عنوان می‌کردند من افت کرده‌ام، البته با وجودی که من همیشه انتقادها را می‌شنوم اما به نظرم برخی انتقادات خوب نیست. شاید با این مدالی که کسب کردم منتقدانم پاسخ خود را گرفته باشند.
وی در خصوص اینکه با کسب این مدال چقدر شانس کسب مدال در المپیک توکیو را برای خودش متصور است، اظهار داشت: من در المپیک ریو تا مرحله نیمه‌نهایی پیش رفتم اما به دلیل ناداوری از رسیدن به مدال بازماندم اما اکنون با کسب مدال برنز مسابقات قهرمانی جهان تمام تمرکزم را به این مسئله معطوف کرده‌ام تا بتوانم با انجام یک برنامه‌ریزی مناسب و کنار آن دعای خیر مردم مدال المپیک را به دست بیاورم. ما هم در بخش انفرادی و هم در بخش تیمی در توکیو شانس بسیار بالایی برای گرفتن مدال برای خودمان متصور هستیم.
ملی‌پوش سابر ایران در خصوص ششمی تیم ایران در بخش سابر گفت: خیلی خوشحالم که توانستیم به عنوان ششمی بخش تیمی سابر دست یابیم و از همه مهم‌تر اینکه چین نزدیک‌ترین رقیب‌مان برای کسب سهمیه المپیک را شکست دادیم. مسابقه خیلی سنگینی با چین داشتیم اما خوشبختانه مثل مسابقات قهرمانی آسیا در اینجا هم این تیم را بردیم. معتقدم تا الان۸۰ درصد راه را رفته‌ایم و امیدوارم در مسابقات بعدی سهمیه حضورمان در المپیک را مسجل کنیم و یک خبر خوشحال‌کننده دیگر را به مردم بدهیم.
عابدینی گفت: با این مدال برنزی که من کسب کردم اکنون باید نگاه‌ها به این رشته ورزشی تغییر کند و کنار آن مشکلات مالی فدراسیون از بین برود تا ما بدون مشکل خاصی تنها به افتخارآفرینی برای ایران فکر کنیم. با وجود عملکرد درخشانی که در جهانی بوداپست داشتیم اما هیچکدام از مسئولان وزارت ورزش، کمیته ملی المپیک و خود فدراسیون شمشیربازی به خودشان زحمات ندادند تا برای استقبال از ما به فرودگاه بیایند و خیلی زشت است که پدر من بنر نصب کند و ورود ما را خیر مقدم بگوید. به قول برخی دوستان بازگشت مظلومانه‌ای به ایران داشتیم. اکنون نمی‌دانم با این مدالی که گرفتم آیا یک حرکت روبه جلو برای شمشیربازی محسوب می‌شود و مسیر شمشیربازی تغییر می‌کند یا خیر.
وی در پایان خاطرنشان کرد: از همسرم و ۲ فرزندم تشکر می‌کنم، چون سختی‌های زندگی هم روی دوش همسرم است و ۲ فرزند من را بزرگ کرده است. با این مدالی که گرفتم خستگی ۲۲ ساله‌ام در رفت. شاید از سوی مسئولان ناملایمت‌هایی رخ دهد و من را آزرده خاطر کند، اما با تمام این تفاسیر پیام‌های محبت‌آمیز مردم برای من یک دلگرمی خاصی ایجاد می‌کند تا با انگیزه‌تر در مسابقات ظاهر شوم. اگر کمک‌های همسرم نبود شاید نمی‌توانستم در تمام مسابقاتی که رفتم به این نتایج درخشان دست یابم.نظر تایید شده:1

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0


جواد پنجشنبه 03 مرداد 1398-16:07

چکار کردی مگه ما پدران خانواده هرکداممان یک قهرمان جهان هستیم که با این گرانی داریم زندگی پیش می بریم اینقدر خودتو بالا ندان پاسخ

پربازدیدهای زنگ تفریح
پربازدیدهای ورزش ایران و جهان
کلیه حقوق سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ورزش مازندران، مازندلیگ می باشد