کارم برنج است و امکان ندارد به فوتبال برگردم

مالک باشگاه خونه به خونه گفت: از سال گذشته که آن اتفاقات معروف افتاد و خونه‌به‌خونه به خاطر یک گل کمتر و البته بنا به دلایلی که همه از آن خبر دارند، نتوانست به لیگ برتر صعود کند، تصمیم گرفتیم دیگر در لیگ دسته اول تیمداری نکنیم، 
حسن زاده:قبل از سفر تاج، تیم را به بجنورد فروختیم/مدام برای اسپانسر امروز و فردا کردند
به گزارش مازندلیگ، خبر کوتاه بود ولی ولوله‌ای در فوتبال شمال کشور ایجاد کرد؛ مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال در جریان سفرش به بجنورد، برای انتقال امتیاز خونه‌به‌خونه مازندران به خراسان‌شمالی، رایزنی‌های لازم را انجام داده است! خبری که از جانب هیچ‌یک از مقامات مسئول فوتبال کشور تایید یا تکذیب نشد تا حقیقت این ماجرا همچنان در هاله‌ای از ابهام باشد. همین موضوع بهانه‌ای شد تا سراغ مالک باشگاه خونه‌به‌خونه رفته و صحت و سقم این داستان را از وی جویا شویم. وی با تایید این انتقال هرگونه دخالت مسئولان فدراسیون را در این امر رد کرد و توضیحات لازم را ارائه داد. اظهارات قاسم حسن‌زاده را در گفت‌وگو با «فرهیختگان» در ادامه می‌خوانید.


از سال قبل نمی‌خواستیم دیگر تیمداری کنیم

از سال گذشته که آن اتفاقات معروف افتاد و خونه‌به‌خونه به خاطر یک گل کمتر و البته بنا به دلایلی که همه از آن خبر دارند، نتوانست به لیگ برتر صعود کند، تصمیم گرفتیم دیگر در لیگ دسته اول تیمداری نکنیم، اما چند روز مانده به آغاز رقابت‌های فصل گذشته فشار مقامات سیاسی و ورزشی استان برای ادامه تیمداری افزایش پیدا کرد و مقرر شد در این خصوص شهرداری بابل با خرید 49 درصد سهم تیم، در این امر به ما کمک کند که به احترام هواداران بابلی، این موضوع را پذیرفتیم و قرار شد با شراکت شهرداری کار را پیش ببریم، درحالی که اصلا قصد تیمداری نداشتیم.

با هر بدبختی‌ای بود تیم را نگه داشتیم

دو روز مانده به آغاز مسابقات، شهرداری بابل از شراکت انصراف داد و دوباره ما ماندیم و هواداران خونه‌به‌خونه، به احترام آنها با هزینه‌های بالایی که وجود داشت، حاضر به ادامه تیمداری در لیگ دسته اول شدیم. جالب اینکه در هفته اول به خاطر کمبود بازیکن (فقط 9 نفر را داشتیم) نتوانستیم در دیدار مقابل ملوان حاضر شویم. در این بین به خاطر مشکلات مالی، سرمربی و بازیکنانی را انتخاب کردیم که می‌دانستیم با آنها نمی‌توانیم پیش برویم و به دردمان نمی‌خورند. در ادامه با خراب‌تر شدن اوضاع، کادرفنی را تغییر داده و اکبر میثاقیان را جایگزین کردیم که درنهایت این موضوع منجر به بقای تیم در لیگ دسته اول در روزهای پایانی شد. درواقع با هر بدبختی و تلاشی که بود تیم را حفظ کردیم.

مدام برای اسپانسر امروز و فردا کردند

همان شبی که رقابت‌های لیگ تمام شد، نماینده باشگاه در تلویزیون حاضر شد و صراحتا اعلام کرد که پارسال هم قصد تیمداری نداشتیم و به خاطر مسئولان استان و شخص حسین‌زادگان و هواداران این کار را انجام دادیم و امسال نیز این امر محقق شده و خونه‌به‌خونه دیگر تیمداری نخواهد کرد. با این حال در استان خودمان صبر کردیم تا از خریدار خبری شود، حتی در همین رابطه 3 جلسه را با استاندار برگزار کردیم، آنها برای آوردن اسپانسر مدام امروز و فردا کردند و درنهایت اسپانسری پیدا نشد.
امتیاز شخصی بود، ربطی به استان نداشت

تیم خونه‌به‌خونه یک تیم شخصی به شمار می‌رود، خودم شخصی امتیاز این تیم را از شیراز خریدم و ربطی به استان ندارد که سهمیه استان باشد و به صورت شخصی آن را به مبلغ 4 میلیارد و 350 میلیون تومان به خراسان‌شمالی فروختیم. در همین زمان خدمت استاندار رسیده و به وی اعلام کردم این تیم را فروخته‌ام و ایشان به ما اعلام کردند چند روزی را دست نگه دارید تا ببینیم چه کاری می‌توان کرد و در همین راستا فرصت 10 روزه‌ای را برای تعیین‌تکلیف نهایی مشخص کردم. شبی که فردایش مهلت‌مان به پایان می‌رسید، به برادر استاندار که مدیرکل ورزش و جوانان استان است، اعلام کردم این مهلت به پایان رسیده و من فردا امتیاز تیم را فروخته و قرارداد را امضا می‌کنم که ایشان هم رفت تا به ما خبر بدهد!

قبل از سفر تاج، تیم را به بجنورد فروختیم

در همین راستا صحبت‌هایی شنیده می‌شود که آقای تاج یا بهاروند یا اعضای هیات‌رئیسه برای انتقال خونه‌به‌خونه به بجنورد رایزنی کرده‌اند و به نظرم این حرف‌ها اصلا خوب نیست. درواقع اعضای هیات‌رئیسه برای کار دیگری به بجنورد رفته بودند و کارشان ربطی به این مساله نداشت. ما تیم را در تاریخ 4 تیرماه و قبل از سفر هیات‌رئیسه به بجنورد فروخته بودیم و همه می‌دانستند این کار را کرده‌ایم و حالا اینکه این موضوع را به گردن تاج یا استاندار مازندران یا هر شخص دیگری بیندازیم، درست نیست. این دوستان هیچ نقشی در انجام این انتقال و فروش تیم خونه‌به‌خونه نداشته‌اند.

نمی‌توانستم فروش مال غیر کنم

ما تلاش کردیم امتیاز تیم در بابل حفظ شود. در همین رابطه جلساتی را با مسئولان سیاسی و ورزشی استان برگزار کردیم و گفتیم تیم را فروخته‌ایم، اما برای بازگشت خونه‌به‌خونه دو سه راهکار را هم ارائه کردیم و مقرر شد اقداماتی نیز انجام شود و در جلسات بعدی ما به جای خریدار مدام با وکیل خریدار مواجه می‌شدیم، درصورتی که چندبار به دوستان گفته بودم من تیم را به بجنورد فروخته‌ام و دیگر نمی‌توانم فروش مال غیر کنم و اگر می‌خواهید رضایت بگیرید، مستقیم با بجنوردی‌ها طرف هستید و آنجا دنبال رضایت باشید، من هم بقیه پولم را چون باید با بازیکنان و کادرفنی تسویه‌حساب کنم، باید به صورت نقدی بگیرم. مدام هم تاکید می‌کردم که کل پول خریدار برای بازگشت امتیاز تیم باید نقد باشد، در غیر این صورت نمی‌توان کاری انجام داد.

تاج و بهاروند نقشی نداشتند

هنوز مالکیت تیم انتقال پیدا نکرده و باید کارهای خروج از استان انجام شود. حتی 2 میلیارد هم پول پیش‌پرداخت کرده‌ایم. ما 10 روز هم مهلت دادیم که خبری نشد و درنهایت امتیاز خونه‌به‌خونه به بجنورد واگذار شد. بار دیگر تاکید می‌کنم تاج و بهاروند هیچ نقشی در واگذاری امتیاز خونه‌به‌خونه نداشتند.

کارم برنج است و امکان ندارد به فوتبال برگردم

دیگر امکان ندارد به فوتبال برگردم. سال گذشته آن‌همه بی‌مهری به ما شد، درحالی که حق ما بود لیگ برتری شویم. نساجی به لیگ برتر آمد، از همان‌جا تصمیم گرفتیم دیگر تیمداری نکنیم، هرچند این موضوع یک سال دیگر هم ادامه پیدا کرد. شغل اصلی ما فروش برنج است و عمده‌فروش برنج در سراسر کشور هستیم و 20 سال است این کار را انجام می‌دهیم. در این بین مدتی را برای کمک به ورزش کشور ورود کردیم و الان با بالا رفتن هزینه‌ها دیگر صلاح نیست در ورزش باشیم. دیگر توانش را ندارم. از طرف من خونه‌به‌خونه با مبلغ 4 میلیارد و 350 میلیون تومان به سازمان همیاری شهرداری بجنورد در مبایعه‌نامه‌ای که در تاریخ 4 تیرماه تنظیم شده، واگذار و کار تمام شده است.مطالب مرتبطنظر تایید شده:6

نظر تایید نشده:2

نظر در صف:0


6 9 سه شنبه 18 تير 1398-17:56

زنده باشی مرد پاسخ

اصغر 8 6 سه شنبه 18 تير 1398-18:40

بار کج به منزل نمیرسد جناب حسن زاده پاسخ

مازندرانیهای عاشق نساجی 7 3 چهارشنبه 19 تير 1398-09:18

صد تا تیم بی ریشه یه نساجی نمیشه😎 پاسخ

هوادار نساجی 6 2 چهارشنبه 19 تير 1398-10:09

عامل کینه بین دو شهر همسایه پاسخ

سامان 7 1 چهارشنبه 19 تير 1398-18:21

بهتر که توی همون شالیکوبی خودت مشغول باشی و تیمهای دیگه رو متهم نکنی . راستی بازیکنی که گفتی توی بازی نساجی تبانی کرده بود امسال پس از پایان محرومیتش قرار بود بیا توی تیم شما پاسخ

هوادار نساجی 2 0 پنجشنبه 20 تير 1398-09:01

آره عارف گلستانی بازیکن راه آهن که گفته بود نساجی بهش سکه داده قرار بود بیاد خونه به خونه

پربازدیدهای زنگ تفریح
پربازدیدهای ورزش ایران و جهان
کلیه حقوق سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ورزش مازندران، مازندلیگ می باشد