بانک ورزش - تیم ایران به عنوان قهرمانی رقابت‌های کشتی فرنگی نوجوانان آسیا در قزاقستان دست یافت.

 به گزارش بانک ورزش و به نقل از روابط عمومی فدراسیون کشتی، رقابت‌های کشتی فرنگی نوجوانان قهرمانی آسیا روزهای 13 و 14 تیرماه در شهر نورسلطان کشور قزاقستان برگزار شد که در پایان تیم ایران با چهار مدال طلای امیررضا ده‌بزرگی در وزن 48 کیلوگرم، سعید اسماعیلی در وزن 51 کیلوگرم، حجت رضایی در وزن 65 کیلوگرم و سعید کریمی زاده در وزن 92 کیلوگرم، دو مدال نقره دانیال سهرابی در وزن 60 کیلوگرم و رضا ساکی در وزن 71 کیلوگرم و یک مدال برنز شاهرخ میکائیلی‌زاده در وزن 110 کیلوگرم و کسب 181 امتیاز به‌عنوان قهرمانی رسید. پس از تیم ایران تیم قزاقستان با 175 امتیاز در جایگاه دوم ایستاد.

نتایج کشتی گیران کشورمان به شرح زیر است:

در وزن 45 کیلوگرم مهدی احدی زناب در دور نخست با نتیجه 6 بر 5 مقابل هارش از هندوستان مغلوب شد و با توجه به شکست این کشتی گیر در مرحله نیمه نهایی، احدی زناب از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن 48 کیلوگرم امیررضا ده بزرگی در دیدار نخست با نتیجه 11 بر صفر اوکه گاوا از ژاپن را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه 8 بر صفر از سد خودیبردی از تاجیکستان گذشت و در مرحله نیمه نهایی نیز با نتیجه 9 بر صفر سینسیزبایف از قرقیزستان را از پیش رو برداشت و راهی دیدار فینال شد. وی در دیدار فینال با نتیجه 8 بر صفر دولتبیکوف از قزاقستان را مغلوب و صاحب مدال طلا شد.

در وزن 51 کیلوگرم سعید اسماعیلی در کشتی نخست با نتیجه 8 بر صفر مقابل لی از کره جنوبی به برتری رسید. وی در دور بعد با نتیجه 9 بر صفر کوربایف از قزاقستان را مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. اسماعیلی در دیدار پایانی در یک کشتی نزدیک با نتیجه 4 بر 3 از سد ارشاد از هند گذشت و به مدال طلا دست یافت.

در وزن 55 کیلوگرم فرید سیرتی مقدم در کشتی اول با نتیجه 11 بر صفر الحسنات از اردن را مغلوب کرد. وی در دور دوم با نتیجه 2 بر 8 مغلوب پاتیل از هند شد و با توجه به شکست این هندی در کشتی بعد، سیرتی مقدم از دور رقابت ها حذف شد.

در وزن 60 کیلوگرم دانیال سهرابی در دیدار اول با نتیجه 18 بر 7 ژو از چین را شکست داد و در دور بعد نیز مقابل راوی از هند با نتیجه 8 بر 6 به برتری دست یافت و فینالیست شد. وی در دیدار فینال مابل امربک سلطانوف از ازبکستان با نتیجه 15 بر 5 مغلوب شد و به مدال نقره رسید.

در وزن 65 کیلوگرم حجت رضایی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه 5 بر 2 از سد خدایبرگن از ازبکستان گذشت. وی در دور سوم و در مرحله نیمه نهایی مقابل جی او از چین کشتی با نتیجه 8 بر صفر به پیروزی دست یافت و راهی دیدار فینال شد. وی در دیدار فینال مقابل کوشیور از قزاقستان با نتیجه 4 بر یک به پیروزی رسید و صاحب مدال طلا شد.

در وزن 71 کیلوگرم رضا ساکی در دور اول کومار از هند را با نتیجه 9 بر صفر از پیش رو برداشت. وی در دور دوم نیز با نتیجه 5 بر 2 از سد بوبونظراف از ازبکستان گذشت و راهی مرحل نیمه نهایی شد. ساکی در این مرحله مقابل پیلپکنکو از قزاقستان با نتیجه 9 بر یک پیروز شد و به دیدار فینال راه یافت. ساکی در دیدار فینال مقابل اگنبرگیف از قرقیزستان با نتیجه 5 بر 2 مغلوب شد و به مدال نقره رسید.

در وزن 80 کیلوگرم مسعود کاوسی پس از استراحت در دور اول در دور دوم روهیت از هند را با نتیجه 6 بر یک مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی رفت. وی در این مرحله در حالی که با نتیجه 13 بر 13 حریف قزاق خود را شکست داده بود با ناداوری و جلنج مربیان قزاقی و پس از بازبینی مجدد فیلم بازنده شد و به دیدار رده بندی رفت. کاووسی در این دیدار مقابل نیشیدا از ژاپن با نتیجه 6 بر یک شکست خورد و پنجم شد.

در وزن 92کیلوگرم سعید کریمی زاده پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه 12 بر 2 از سد سون از چین گذشت. وی در دور سوم و در مرحله نیمه نهایی با نتیجه 5 بر 3 دیبالد از قزاقستان را از پیش رو برداشت و راهی دیدار فینال شد. وی در این دیدار با نتیجه 4 بر صفر از سد نیتش از هند گذشت و صاحب مدال طلا شد.

در وزن 110 کیلوگرم شاهرخ میکائیلی زاده در دور نخست با نتیجه 4 بر 2 ژیانگ از چین را شکست داد. وی در دور بعد با نتیجه 4 بر 2 مغلوب سونو از هند شد و به دیدار رده بندی رفت. وی در این دیدار با نتیجه 4 بر یک یولداشوف از ازبکستان را مغلوب کرد و صاحب مدال برنز شد.مطالب مرتبط


  • برچسب ها:

نظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0


پربازدیدهای زنگ تفریح
پربازدیدهای ورزش ایران و جهان
کلیه حقوق سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ورزش مازندران، مازندلیگ می باشد