تیم فوتبال سپیدار قائمشهر تنها نماینده مازندران در مسابقات امسال لیگ برتر فوتبال بانوان باشگاه‌های کشور به لیگ دسته پایین‌تر سقوط کرد.
وداع تلخ سپیدار قائمشهر با لیگ برتر فوتبال بانوان/ سارا آذری: خیلی ناراحت و متاسفم

به گزارش مازندلیگ، در چارچوب هفته بیست و دوم و پایانی این مسابقات، تیم سپیدار قائمشهر پنجشنبه شب در خانه میزبان تیم سپاهان اصفهان بود که به علت حضور نیافتن تیم میهمان برای انجام بازی هفته پایانی، با نتیجه 3برصفر برنده اعلام شد.<div >

دومین پیروزی این فصل و تلخ درحالی برای تنها نماینده مازندران رقم خورد که در سه هفته مانده به پایان این مسابقات، سقوط تیم سپیدار قائمشهر به لیگ دسته یک فوتبال بانوان قطعی شده بود.
سپاهانی ها که با قرار گرفتن در مکان سوم جدول و ناامید شدن از کسب مقام در این دوره از مسابقات، در بازی آخر شرکت نکردند.
تنها نماینده مازندران در حالی مسابقات امسال لیگ برتر فوتبال بانوان باشگاه های کشور را با ناکامی به پایان رساند که در ۲۲بازی انجام داده این فصل خود در ۱۹دیدار برابر حریفان خود تن به شکست داد و تنها به لطف دو پیروزی و یک تساوی و کسب 7 امتیاز در رده دوازده تیمی این رقابتها قرار گرفت.
تیم سپیدار قائمشهر در این فصل فقط با زدن ۱۱گل زده به حریفان، ۹۹گل نیز از میهمانان و میزبانان خود دریافت و در کارنامه ناکامی این تیم دراین فصل ثبت شد.
پرونده نخستین فصل حضور شاگردان جوان وجویای نام "سارا آذری" در حالی در لیگ برتر فوتبال بانوان باشگاه های کشور با ناکامی و قرار گرفتن در انتهای جدول دوازده تیمی این مسابقات بسته شد که این تیم در فصل گذشته با درخشش در رقابت های لیگ دسته یک همانند تیم نساجی، قائمشهری را نخستین بار در لیگ برتر بانوان کشور صاحب سهمیه کرده بود.
این تیم برخلاف تیم پرهوادار و ریشه دار نساجی، خیلی زود قافیه را باخت و نتوانست انتظارات را مقابل تیم های مدعی و پرستاره لیگ برآورده کند.
هر چند باید با توجه به داشته ها و بضاعت تیم سپیدار با شرایط حمایتی از سوی متولیان استانی و شهرستانی از تنها نماینده مازندران و نیز حضور بازیکنانی که در تراز و موقعیت این تیم باشند، به عنوان دو ناکامی بزرگ در از دست دادن تنها موقعیت لیگ برتری تیم فوتبال مازندران در سطح اول رشته پرطرفدار فوتبال در سطح زنان این استان یاد کرد.

** در حد خودمان بودیم
سرمربی تیم سپیدار قائمشهر در عین حال از عملکرد شاگردانش با توجه به بضاعت و موقعیتی که این تیم در این مسابقات داشت، ابراز رضایت و از آنان تشکر کرد و گفت: شرایط مالی تیم ما در این فصل به گونه ای بوده که مجبور بودیم برای حضور و حفظ سهمیه استان در لیگ با بازیکنان کم سن و جوان که سابقه حضور در مسابقات استانی حتی نداشتند، برابر تیم های متمول لیگ بازی کنند.
سارا آذری با اشاره به اینکه تیم سپیدار قائم شهر در نیم فصل دوم مسابقات با سختی‌های فراوانی پشت سر گذاشته بود افزود: این تیم نخستین فصل حضور خود در لیگ برتر را بدون داشتن حامی مالی و پشتیبانی از متولیان ورزش استان سپری کرد و اینکه تنها نماینده لیگ برتری بانوان مازندران هم از سطح اول ورزش کشور حذف شود، برای کسی مهم نبود و واقعا بی تفاوت بودند.
وی ادامه داد،: بیشتر بازیکنان این تیم که در ترکیب اصلی قرار می گرفتند، عمدتاً کم سن بودند که تجربه بازی در لیگ استان را حتی نداشتند و با توجه به شرایط مالی تیم در لیگ برتر بازی می کردند.

**خیلی ناراحت و متاسفم
سرمربی تیم سپیدار قائمشهر با بیان اینکه متاسفانه تیم بدون حامی و پشتوانه رها شده و با هزینه شخصی در لیگ حاضر بود گفت: تمام هم و غم و تلاش کادر فنی و بازیکنان تیم سپیدار قائمشهر حفظ تنها سهمیه لیگ برتر فوتبال و ورزش مازندران در سطح کشوری بود و با توجه به این هدف مهمی که داشتیم واقعاً از اینکه حداقل در بازیهای پیش رو حمایت شویم تا سهمیه را در لیگ داشته باشیم، انتظار زیادی نبود.
آذری گفت: متاسفانه شرایط تیم در طول فصل به گونه ای بود که کل بازیهای لیگ را بدون حامی مالی به پیش بردیم و اگر یک حامی معلومی با ۳تا۴ بازیکن تاثیرگذار در اختیار داشتیم، وضعیت تیم سپیدار در انتهای جدول رده بندی مسابقات و سقوط به لیگ یک نبود.


مطالب مرتبطنظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0


پربازدیدهای زنگ تفریح
پربازدیدهای ورزش ایران و جهان
کلیه حقوق سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ورزش مازندران، مازندلیگ می باشد