فریبرز محمودزاده، مسئول برگزاری مسابقات لیگ دسته اول فوتبال گفت که اگر نور ورزشگاه‌های تیم‌های لیگ دسته اول مناسب نباشد، بازی‌ها به شهر یا استان دیگر منتقل می‌شود
محمودزاده: اگر نور ورزشگاه‌های تیم‌های لیگ یکی مناسب نباشد، بازی‌ها به شهر یا استان دیگر منتقل می‌شود
به گزارش مازندلیگ، فریبرز محمودزاده در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درباره زمزمه‌هایی مبنی بر کناره‌گیری تیم فوتبال نیروی زمینی از مسابقات لیگ دسته اول فوتبال اظهار داشت: از زمان صعود تیم نیروی زمینی خبری از این تیم نداریم، اما قطعاً این موضوع را پیگیری می‌کنیم. نیروی زمینی تا پیش از صعود به لیگ دسته اول مشکلی نداشت و خواستار حضور در لیگ یک بود. تا الان موردی مبنی بر کناره‌گیری این تیم یا سایر تیم‌ها به صورت کتبی یا شفاهی به سازمان لیگ اعلام نشده است.

وی در مورد اصلاحات لازم برای ورزشگاه شهید چمران ساوه برای میزبانی دیدارهای تیم فوتبال خوشه طلایی تصریح کرد: من دو بار از این ورزشگاه بازدید کردم و فکر می‌کنم ورزشگاه شهید چمران،‌ شرایط برگزاری دیدارهای لیگ دسته اول را ندارد. ما 12 ایراد به مدیران باشگاه گوشزد کردیم که 6 مورد آن بسیار الزامی بود.

مسئول برگزاری مسابقات لیگ دسته اول با بیان اینکه شرایط لیگ دسته اول با لیگ دو متفاوت است، خاطرنشان کرد: زمانی که برای مرتبه دوم به منظور بررسی ایرادهای ورزشگاه چمران به ساوه رفتم، دیدم که همه مسئولان شهر از جمله فرماندار، شهردار و سایر مقامات شهری برای برطرف کردن اشکالات ورزشگاه بسیج شده‌اند. در همان روز، کارهای عمرانی را برای اصلاح ورزشگاه آغاز کردند و برای رفع مشکلات ورزشگاه، قول مساعد دادند. ورزشگاه ساوه فعلاً شرایط برگزاری بازی‌های لیگ دسته اول را ندارد.

محمودزاده درباره شرایط سایر تیم‌های لیگ دسته اول به تسنیم گفت: امسال به محض پایان فصل و به دستور بهاروند، حداقل هشت مکاتبه با استان‌های مختلف داشتیم. بسیاری از ورزشگاه‌های ما کاستی‌هایی دارند که در حال پیگیری آن هستیم.

وی درمورد فعالیت نقل و انتقالاتی باشگاه‌ها اظهار داشت: پنجره نقل و انتقالات باشگاه‌ها از 16 خرداد باز می‌شود و باشگاه‌ها از این تاریخ می‌توانند قراردادهای بازیکنان خود را ثبت کنند. همه تیم‌های حاضر در لیگ برتر و لیگ دسته اول برای ثبت قرارداد بازیکنان، باید پرونده‌های خود را در کمیته‌های تعیین وضعیت و انضباطی حل کنند. برخی باشگاه‌ها پرونده‌های زیادی در کمیته تعیین وضعیت دارند.

رئیس کمیته نقل و انتقالات در مورد اینکه باشگاه‌های بزرگ همانند استقلال و پرسپولیس هر ساله با وجود طرح این موارد، بازیکنان مورد نظر خود را جذب می‌کنند، تصریح کرد: هر ساله برخی از باشگاه‌ها مجوزهای لازم را از کمیته‌های مربوطه اخذ کرده و با بازیکنان مد نظر خود قرارداد می‌بستند. وگرنه نمی‌توانند چنین کاری انجام دهند.

« با توجه به اینکه رقابت‌ها در اوج گرما آغاز می‌شود، حتماً‌ مسئله نور ورزشگاه‌ها باید حل شود.»، محمودزاده ضمن بیان این جمله گفت: ما چاره‌ای نداریم جز اینکه مسابقات را از تاریخ 14 مرداد آغاز کنیم. اگر می‌توانستیم،‌ بازی‌ها را زودتر شروع می‌کردیم. چون در پایان فصل با ماه مبارک رمضان برمی‌خوریم. مکاتبه‌های لازم را انجام دادیم که اگر نور ورزشگاه‌ها مناسب نباشد،‌ بازی‌ها به مرکز استان یا حتی شهرهای دیگر منتقل شود.

وی درباره تعداد سهمیه‌های صعود و سقوط تیم‌های دسته اولی خاطرنشان کرد: تا این لحظه مصوبه صعود به لیگ برتر، دو تیم است و سه تیم هم به لیگ دسته دوم سقوط می‌کنند.

مسئول برگزاری مسابقات لیگ دسته اول با انتقاد از شرایط باشگاه‌های کشور گفت: ما باید به سمتی برویم که ساختار نظام باشگاهی کشور درست شود. ورزشگاه و ساختار باشگاه‌ها، دو مشکل اصلی باشگاه‌های ایران هستند. برخی باشگاه‌ها پول هم دارند، اما انضباط مالی ندارند.مطالب مرتبطنظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0


پربازدیدهای زنگ تفریح
پربازدیدهای ورزش ایران و جهان
کلیه حقوق سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ورزش مازندران، مازندلیگ می باشد