روایت جالب از برخورد با عاملِ مصدومیت؛

مجتبی عابدینی که سه هفته پیش دچار آسیب دیدگی شد همچنان دور از تمرینات تیم ملی پیگیر وضعیت آسیب دیدگی اش با فیزیوتراپی است. روایتی هم که وی از برخورد با عاملِ مصدومیتش دارد، جالب است.
ادامه غیبت مجتبی عابدینی در تمرینات تیم ملی شمشیربازی
 به گزارش مازندلیگ، در جریان رقابت‌های شمشیربازی جام جهانی اسپانیا (۲۰ تا ۲۲ اردیبهشت ماه) و در دیدار تعیین کننده برای جایگاه پنجم، مجتبی عابدینی در رقابت با حریف فرانسوی خود به نام «سیتز» از ناحیه پای چپ به شدت دچار آسیب دیدگی شد.

این مصدومیت به خاطر ضربه شدیدی که شمشیرباز فرانسوی به پای عابدینی وارد کرد برای وی ایجاد شد طوریکه منجر به دوری این شمشیرباز کشورمان از تمرین تیمی و مسابقات شده است. عابدینی همراه با تیم ملی اسلحه سابر به محل برگزاری رقابت‌های جایزه بزرگ روسیه اعزام شد اما باوجود قرار گرفتن نامش در گروه بندی شمشیربازان شرکت کننده از انجام رقابت امتناع کرد. وی که بعد از چندین دهه و برای المپیک لندن شمشیربازی ایران را صاحب سهمیه کرد، همچنان در تمرینات تیم ملی غایب است و با انجام روزانه فیزیوتراپی پیگیر وضعیت درمانی اش است.

این در حالی است که تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر برای حضور در رقابت‌های قهرمانی آسیا (۲۳ تا ۲۸ خردادماه - توکیو ژاپن) آماده می‌شود. امتیاز این مسابقات همچون رقابت‌های قهرمانی جهان تأثیر زیادی در تعیین وضعیت سهمیه‌های المپیکی دارد با این حال وضعیت عابدینی برای حضور در این مسابقات و به دلیل مصدومیتش هنوز مشخص نیست اگر چه وی در تلاش است با پیگیری منظم و جدی تمریناتش خود را به این رقابت‌ها برساند.

مجتبی عابدینی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: وضعیت آسیب دیدگی ام نسبت به روزها و هفته اول که با آن مواجه شدم خیلی بهتر شده اما به هر حال هنوز به وضعیت ایده آل برای حضور در مسابقات و حتی تمرینات تیمی نرسیده‌ام.

وی با بیان اینکه روزانه حدود سه تا سه ساعت و نیم فیزیوتراپی می‌کند، خاطرنشان کرد: تلاشم این است که زودتر این دوران آسیب دیدگی تمام شود. به گفته پزشک متخصص طول درمان مصدومیتم هشت هفته است که الان سه هفته از آن گذشته؛ تلاشم این است دو سه هفته زودتر خود را به شرایط تمرین و مسابقه برسانم. در واقع سعی دارم تا هفته پنجم آسیب دیدگی، تا حد زیادی به بهبودی رسیده باشم و بتوانم تمرینات عادی را دنبال کنم.

این ملی پوش شمشیربازی اسلحه سابر که با کسب سهمیه برای المپیک لندن، شمشیربازی ایران را بعد از چند دهه المپیکی کرد، ادامه داد: تمام هم و غمم این است که شرایط حضور در مسابقات قهرمانی آسیا را پیدا کنم. امسال شمشیربازی ایران مصمم به کسب سهمیه تیمی برای المپیک توکیو است. در رقابت‌های قهرمانی آسیا هم به خاطر ضریب بالای امتیازی که این رقابت‌ها دارد، تا حد ۵۰ تا ۶۰ درصد وضعیت سهمیه‌ها مشخص می‌شود. برایم اهمیت دارد که بتوانم در مسابقات شرکت داشته باشم.

عابدینی با یادآوری اینکه تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر در دوره پیشین رقابت‌های قهرمانی آسیا به عنوان نایب قهرمانی دست یافت، در مورد پیش بینی خود از دوره پیش روی این رقابت‌ها گفت: سال گذشته در دیدار فینال مغلوب چین شدیم. امسال هم چین یکی از مدعین ترین رقیبان ما خواهد بود البته تا پیش از فینال؛ فکر می‌کنم قبل از دیدار فینال با چین روبرو شویم و قطعاً هم این تیم را شکست خواهیم داد. فکر می‌کنم کره جنوبی حریف ما در فینال باشد.

وی با تاکید بر اینکه پیروزی ایران در فینال دور از دسترس نیست، تصریح کرد: تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر در شرایطی خیلی خوبی قرار دارد. تیم اسلحه سابر پتانسیل مدال جهانی دارد و این موضوع را همین امسال ثابت خواهیم کرد. اصلاً همین مسئله به من انگیزه بیشتری می‌دهد برای اینکه زودتر به ترکیب تیم بازگردم.

به گزارش خبرنگار مهر، «سیتز» فرانسوی که باعث مصدومیت جدی مجتبی عابدینی در مسابقات جام جهانی اسپانیا شد از بازیکنان حاضر در رقابت‌های جایزه بزرگ مسکو هم بود و اتفاقاً در جریان آسیب دیدگی عابدینی که خود مسبب آن بود نیز قرار گرفت اما ظاهراً واکنش جالبی داشته است.

عابدینی در این رابطه گفت: در مسکو پای آسیب دیده ام را به حریف فرانسوی نشان دادم و او و مربی اش را در جریان مشکلی که برایم ایجاد کرده است، قرار دادم اما برخوردشان برایم جالب بود. این بازیکن فرانسوی می‌گفت «واقعا من به پای تو زدم که اینگونه باعث مصدومیتت شده است»، مربی او هم نگاه متعجبی به این مسئله داشت و می‌گفت بعید است کارِ شاگردش باشد. در نهایت هم با یک خداحافظی معمولی از ما جدا شدند.

شمشیرباز اسلحه سابر ایران گفت: دوره‌ای که با آن مواجه هستم اصلاً خوشایند نیست. نمی‌خواهم به خاطر مصدومیت از تأثیرگذاری در کسب سهمیه تیمی المپیک که خیلی هم به آن نزدیک هستیم، باز بمانم. فعلاً با تیم تمرین نمی‌کنم اما مصمم هستم هر چه زودتر شرایط آن را به دست بیاورم. فعلاً پرس پا را آغاز کرده ام و شاید بتوانم به همین زودی راه رفتن آرام روی تردمیل را هم شروع کنم.
نظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0


پربازدیدهای زنگ تفریح
پربازدیدهای ورزش ایران و جهان
کلیه حقوق سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ورزش مازندران، مازندلیگ می باشد