درگیری لفظی، زد و خورد و فرار مامور حراست

حراست ورزشگاه پارس شیراز، با یکی از بازیکنان تیم بانوان پالایش گاز ایلام زد و خورد کرده و او را به بیمارستان فرستاده. این‌ها را سرمربی تیم بانوان پالایش گاز ایلام گفته و تقاضای رسیدگی کرده.
اتفاق عجیب در لیگ بانوان: مردان در رختکن زنان
 بعد از کتک‌کاری در بازی هفته‌ی قبل بانوان گل‌گهر و ذوب‌آهن، این اتفاق در دیدار زاگرس شیراز و پالایش گاز ایلام هم رخ داد. البته با این تفاوت که حراست حاضر در ورزشگاه هم وارد درگیری شد و یکی دو بازیکن پالایش گاز ایلام را مورد ضرب و شتم قرار داد. موضوعی عجیب که فاطمه حیاتی، سرمربی پالایش گاز ایلام درباره‌اش صحبت می‌کند: «بازی که تمام شد، سمت داوران رفتم تا با آن‌ها صحبت کنم. به داور اعتراض داشتم، چون عملکرد ضعیفی داشت و یک پنالتی هم به ضرر تیم ما گرفت. مشغول صحبت با تیم داوری بودم که صدای جیغ و فریاد از داخل رختکن تیم ما آمد. وقتی رفتم دیدم درگیری به‌وجود آمده و مسئولان حراست ورزشگاه داخل رختکن ما حضور دارند.»

اینکه چطور برای یک بازی از لیگ بانوان، حدود 10 مرد حضور دارند و به خود اجازه‌ی ورود به رختکن را هم می‌دهند ابهامی است که حیاتی درباره‌اش بیشتر توضیح می‌دهد: «یکی از بازیکنان ما قصد داشت به رختکن برود که دستش پر بود و مجبور شد با پا در را باز کند. مامور حراستی به بازیکن ما گفته که چرا در را با پا باز می‌کنی که او هم در جواب گفته چون دستم وسیله است. از همین جا درگیری به‌وجود آمده و مامور حراستی با مشت به بازیکن ما حمله کرده. نمی‌دانم چطور بازیکن ما را زده بود که هم دنده‌اش شکسته، هم پایش ورم کرده و هم دل او با درد بسیاری مواجه شده. تا ساعت 4 نیمه شب در بیمارستان بودیم و انواع و اقسام پزشکان هم آمدند تا شاید بتوانند وضعیت بازیکن ما را رو به راه کنند. باور کنید سونوگرافی هم گرفتیم تا ببینیم آیا مشکلی برای بازیکن تیم ما پیش آمده یا نه؟»

گویا مامور حراست حاضر در ورزشگاه پا را فراتر گذاشته و در رختکن با فاطمه حیاتی هم درگیر شده: «من رفتم تا درگیری را تمام کنم که مامور مرا هل داد. فیلمش هم مجود است و آن را به فدراسیون فوتبال هم فرستاده‌ایم. سوال من این است که مامور حراست در رختکن ما چه می‌کند؟ مگر رختکن شخصی نیست؟ مگر بازیکنان ما آنجا البسه‌ی خود را تعویض نمی‌کنند؟ پس مامور حراست به چه حقی وارد رختکن تیم بانوان می‌شود و بازیکنان ما را به باد کتک می‌گیرد؟»

تصویر واضح نیست اما حضور مردان را در رختکن بانوان به تصویر می‌کشد:

آیا مامور حراست در تمام ورزشگاه‌هایی که لیگ بانوان برگزار می‌شود حضور دارد؟ فاطمه حیاتی می‌گوید: «ما ورزشگاه بزرگی در اختیار داریم اما در روزهای میزبانی فقط 2،3 مامور حراست به ورزشگاه می‌آیند و 2 پزشک که در آمبولانس نشسته‌اند و خیلی دورتر از زمین و رختکن حضور دارند. اصلا اجازه نمی‌دهیم که مامور حراست حتی داخل راهرو بیاید، چه برسد به رختکن. اگر درگیری شود، می‌آیند و دخالت می‌کنند، آن هم به صورت قانونی. اینطور نیست که وارد رختکن شوند و بازیکن تیم بانوان را کتک بزنند. من اولین بار بود که می‌دیدم یک مرد وارد رختکن بانوان شده است.»

مسئولان باشگاه پالایش گاز ایلام چه واکنشی به این اتفاق‌ها نشان داده‌اند؟ حیاتی از تنظیم شکایت علیه این مامور صحبت می‌کند: «من با بازیکن تیم‌مان هم صحبت کردم و به او گفتم شاید لحن تو بد بوده اما قرار نیست مامور بیاید و به بازیکن ما مشت بزند. این آقا چکاره بود که این حرکات را انجام داد؟ خانواده‌ی بازیکن ما می‌خواستند از مامور شکایت کنند اما من اجازه ندادم تا از طریق باشگاه این کار را انجام بدهیم. جالب اینکه تا ساعت 1 بامداد در ورزشگاه بودیم اما اثری از این مامور ندیدیم. هر چه دنبالش گشتیم، او را پیدا نکردیم. فکر کنم فرار کرده بود، چون مسئولان حراست هم از او بی‌خبر بودند. ما هم قصد داریم به فدراسیون فوتبال نامه بزنیم و از آن‌ها بخواهیم که با این وضعیت برخورد کنند. مگر می‌شود یک مامور حراست با ناظر بازی، بازیکن و مربی تیم بد حرف بزند، با آن‌ها درگیر شود و پا به رختکن هم بگذارد؟»

سرمربی پالایش گاز ایلام از وضعیت داوری در لیگ انتقاد می‌کند: «بازی هفته‌ی قبل گل‌گهر و ذوب‌آهن را همین داور سوت زد که آن جنجال‌ها به‌وجود آمد. این هفته هم همین داور را برای بازی ما انتخاب کردند که چنین اتفاق‌های تلخی رخ داد. ما برای برد به زمین رفته بودیم اما داور یک پنالتی به ضرر ما گرفت و جو متشنج شد. من شکست یک بر صفر تیم‌مان را توجیه نمی‌کنم اما باور کنید حق ما باخت نبود. بروز همه‌ی این اتفاق‌های تلخ هم به خاطر قضاوت‌هاست که متاسفانه هیچ‌کس هم پیگیری نمی‌کند. تیم ما از جمله تیم‌هایی است که همه ساله در لیگ بانوان حضور دارد و تلاش خود را برای موفقیت انجام می‌دهد. شاید به خاطر اینکه نماینده‌ای در فدراسیون نداریم، این اتفاق‌ها برای ما می‌افتد. همیشه حق ما را خورده‌اند و حالا هم که بدون دو بازیکن اصلی‌مان که مورد ضرب و شتم قرار گرفتند باید بازی کنیم. این انصاف است؟»
نظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0


پربازدیدهای زنگ تفریح
پربازدیدهای ورزش ایران و جهان
کلیه حقوق سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ورزش مازندران، مازندلیگ می باشد