با حضور پنج هزار نفره و اجرای اولین طرح موزائیکی

هفته هفدهم فوتبال بانوان در حالی برگزار شد که ورزشگاه بندر انزلی با حضور 5 هزار نفری زنان انزلی‌چی در حمایت از مریم ایراندوست و شاگردانش، شاهد یکی از زیباترین صحنه‌های تاریخ فوتبال ایران بود.
بندر انزلی رکورد حضور زنان در ورزشگاه را شکست

به گزارش مازندلیگ، لیگ فوتبال بانوان چه از نظر جذابیت و چه از نظر تعداد تماشاگر، توانسته در فوتبال مردانه ایران جای خود را باز کند. طوری که وقتی حرف از سن سیروس به میان می‌آید، همه سکوهایی را به خاطر بیاورند که با حضور زنان پر شده است. این همان تأثیری است که زنان فارغ از هر قانون و بی‌توجهی می‌توانند بر پیدا کردن جایگاه خود در ورزشگاه‌ها داشته باشند.

پنج‌شنبه شب در هفته هفدهم لیگ برتر بانوان، اتفاقی در ورزشگاه سن سیروس بندر انزلی افتاد که می‌تواند به عنوان یکی از زیباترین قاب‌های فوتبال بانوان در تاریخ فوتبال ایران ثبت شود. جایی که طرفداران تیم بانوان ملوان با حضور 5 هزار نفری خود در ورزشگاه و نمایش طرح موزاییکی، رکورد حضور هوادار در لیگ بانوان را شکستند.

تعداد هوادارانی به مراتب بیشتر از بعضی تیم‌های باشگاهی مردان مثل پیکان یا سایپا که به زحمت 200 نفر هوادار را به ورزشگاه می‌کشانند. حتی وقتی بازی ساعت 21 برگزار می‌شد و شاید از نظر خیلی‌ها امکان حضور بانوان در ورزشگاه فراهم نبود، هواداران تیم بانوان ملوان در ورزشگاه حاضر شدند و به بهترین شکل ممکن تیم محبوب خود را تشویق کردند.

این اتفاق البته که یک ثبت رکورد در تعداد هواداران لیگ فوتبال بانوان بود اما واقعیت این است که پر بودن سکوها با حضور خانم‌های انزلی‌چی در بازی تیم فوتبال بانوان ملوان، اتفاق جدیدی نیست. زنان انزلی در همه بازی‌های داخل و خارج از خانه با بیشترین تعداد ممکن، مریم ایراندوست و شاگردانش را تشویق می‌کنند. آن ها هرهفته با بیشترین تعداد ممکن خود را به سکوهای ورزشگاه می‌رسانند و با طبل و سنج و بوق به تشویق تیم‌شان می پردازند، در بازی‌های خارج از خانه نیز با وسایل نقلیه مختلف خود را به شهرهای محل بازی تیم محبوب شان می رسانند. این بار اما این تشویق با اتفاق جالبی همراه بود. طرح موزاییکی هواداران انزلی چی که به همت کانون هواداران این تیم و راستین پسر مریم ایراندوست به اجرا درآمد اتفاقی بود که برای اولین بار آن را در لیگ بانوان دیدیم. اتفاق خوب این بود که همه تشویق‌ها در نهایت به کسب سه امتیاز قوها انجامید.

هفته هفدهم فوتبال بانوان البته در اصفهان هم خبرساز شده بود. عکس‌هایی که از حضور مردان و زنان در زمین اصلی باغ فردوس اصفهان منتشر شده بود، جلوه زیبایی از سکوهای بی‌رحم این روزها بود. شهرآورد حساس اصفهان به میزبانی سپاهان، بازی جذابی از آب درآمد. وقتی سپاهان 10 نفره در حالی که یک بر صفر از ذوب‌آهن عقب بود در آخرین دقایق مسابقه، سه امتیاز بازی را مال خود کرد.

مسابقات بانوان در شهرهای دیگر هم با اتفاقات جالبی همراه بود. شهرداری بم با نتیجه قاطع و عجیب 11 بر یک آذرخش تهران را شکست داد و شهرداری سیرجان با 6 گل از سد پارس جنوبی جم گذشت.

حالا در پایان هفته هفدهم لیگ برتر فوتبال بانوان، شهرداری بم با 49 امتیاز صدرنشین است و تیم‌های شهرداری سیرجان با 42 و سپاهان اصفهان با 37 امتیاز در رده‌های دوم و سوم ایستاده‌اند.

فارغ از این امتیازها اما مهم تأثیری است که فوتبال بانوان هر هفته بیشتر از قبل بر جامعه می‌گذارد و هوادارانی است که برای خود پیدا کرده. باشد که مسوولان به راحتی از کنار این پتانسیل ارزشمند نگذرند.مطالب مرتبطنظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0


پربازدیدهای زنگ تفریح
پربازدیدهای ورزش ایران و جهان
کلیه حقوق سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ورزش مازندران، مازندلیگ می باشد