به گزارش مازندلیگ و به نقل از فدراسیون کشتی، مهم‌ترین قوانین مطرح شده در کلینیک داوری مسابقات کشتی آزاد و فرنگی قهرمانی بزرگسالان آسیا در چین که از این پس در کلیه مسابقات اجرایی می شود، به شرح زیر اعلام شد:

۱- خطای پا توسط مدافع در کشتی فرنگی، برای اولین مرتبه اخطار  و ۲ امتیاز برای حریفش خواهد داشت و طبق مقررات جدید قاضی و رئیس تشک همراه این اخطار حرف L ( از کلمه Leg) را برای بخاطر داشتن نحوه خطا، در برگه داوری ثبت می‌کنند و اگر همان کشتی‌گیر مجددا بر روی مهاجم  مرتکب خطای پا شود در آن مسابقه دیسکالیفه خواهد شد (بازنده از آن مسابقه) و برای دوره‌های بعدی در جدول مسابقات باقی خواهد ماند.

۲- فرار از تشک‌ و یا  ‌هرنوع خطایی توسط مدافع بر روی کشتی‌گیر مهاجم در حالت پل و یا خطر در هر دو رشته کشتی آزاد و فرنگی با اخطار و 2 امتیاز برای حریفش و ادامه کشتی نیز در مرکز تشک و در حالت خاک خواهد بود.

۴- در صورتی‌که کمتر از 30 ثانیه به پایان وقت قانونی یک مسابقه باقی مانده باشد برای مجازات فرار از فن باید هر 3 داور (داور وسط، قاضی و رئیس تشک) هم رای باشند.

۵- در صورتی‌که مدافع در حالت خاک در حال فرار از فن باشد داور باید با صدای بلند کلمه Place را بعنوان تذکر به کشتی‌گیر مدافع بگوید و در صورت عدم توجه به این تذکر و ادامه فرار از فن، کشتی‌گیر خاطی با اخطار و امتیاز (آزاد با یک امتیاز و فرنگی با 2 امتیاز) مجازات خواهد شد و ادامه کشتی نیز در حالت خاک خواهد بود.

۶- وزن کشی روز اول برای هر گروه وزنی در صبح روز مسابقات  به مدت ۳۰ دقیقه و در روز دوم که مختص به کشتی‌گیران فینالیست و کشتی‌گیران بازنده که در شانس مجدد حضور دارند به مدت ۱۵ دقیقه خواهد بود.

۷- در 3 مورد ضربه فنی، کم کاری و اخطارها، رئیس تشک می‌تواند بدون مشورت با داور و قاضی با نشان دادن راکت سفید رای آنان را مردود نمایدمطالب مرتبطنظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0


پربازدیدهای زنگ تفریح
پربازدیدهای ورزش ایران و جهان
کلیه حقوق سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ورزش مازندران، مازندلیگ می باشد