تنها 4 هفته تا پایان رقابت‌های لیگ برتر باقی مانده و شانس قهرمانی برای 4 مدعی اصلی این رقابت‌ها به طور نسبی وجود دارد تا اوج حساسیت‌ها و هیجانات بر این ماه پرتنش و آتشین حاکم شود.
4 مدعی و 4 هفته طلایی؛ بزرگ‌ترین سد قهرمانی مدعیان را بشناسید!

فوتبال ایران در این فصل‌های اخیر، دیگر عملاً چند قطبی شده است و کسی نمی‌تواند مدعی شود که لیگ برترتحت سیطرۀ یک باشگاه و یا جهتی خاص رو به حرکت بوده است، چرا که حضور پرتعداد مدعیان قهرمانی و کورس‌های ویران کننده در این مسیر و بالاتر رفتن حساسیت‌ها و صدالبته مشارکت بیشتر هواداران در حضور در استادیوم‌ها، ثابت کنندۀ این امر است.

 

صحبتی که در این لحظات محافل فوتبالی را غرق در خود کرده است، بدین شرح می‌باشد که کدام تیم قهرمان نهایی فصل فعلی خواهد بود و مسیر کدام تیم برای رسیدن به این مهم آسان‌تر خواهد بود؟! پرسپولیس، استقلال، سپاهان یا تراکتورسازی؟! سوالی که به نظر خیلی سطحی می‌آید و چندان پاسخ منطقی نخواهد داشت، چرا که نام رقبا به هیچ عنوان معیین‌کنندۀ سرنوشت قهرمان فصل نخواهد بود! به همان دلیلی که سپیدرود رشت و پیکان تراکتورسازی را دچار ایست قلبی کردند و ذوب‌آهن برای پرسپولیس بدل به یک سد شد، سپاهان برابر نساجی متوقف شد و استقلال برابر سایپا حتی نزدیک به دروازۀ این تیم نشد! آیا پیش از برگزاری این نبردها، بر روی کاغذ 3 امتیاز از آن مدعیان نبود؟! اما در نهایت ماجرا نتیجه چه شد؟!

 

 

بازیکنان پرسپولیس

 

سرخ‌های تهران در 4 هفته پیش‌رو با رقبایی همانند: سپاهان - تراکتورسازی - ماشین‌سازی تبریز - پارس جم جنوبی روبرو خواهند بود، کدام منطق اکتسابی می‌تواند به تقسیم امتیازات در این 4 دیدار بپردازد و نتیجۀ نهایی را مشخص کند جز احاساسات و هیجانات؟! بیش از آنکه پرسپولیس نگران نام مدعیان باشد، به نظر می‌رسد آنها باید نگران نیمکت تیم خود باشند! جایی که برانکو شدیداً در آن ضعف دارد و در بحران‌های به‌وجود آمده هیچ قدرتی برای تغییر روند بازی را با تغییرات اعمال شده به سود تیمش ندارد و این بزرگ‌ترین رقیب آنها در ماه پیش رو خواهد بود که خواهد توانست از پای درشان بیاورد!

 

 

بازیکنان استقلال

 

وینفرید شفر به خوبی می‌داند که عبور از: پدیده - استقلال خوزستان - صنعت نفت آبادان - سپیدرود، کار سختی خواهد بود اما استقلال خیلی این روزها درگیر مسائل فنی نیست! بلکه مشکل آنها مهره‌های جنجال‌سازی است که دائما در حال اخراج و بخشش هستند و چندگانگی فراوانی را در اردوهایشان ایجاد کرده است تا شفر به طور میانگین در هر دیدار 3 بازیکن را در اختیار نداشته باشد و نبود انضباط تیمی و برخوردهای احساسی پای استقلال را در هر نبردی بر روی لبۀ پرتگاه قرار بدهد و رقیبی خودساخته برای شفر ایجاد نماید که عبور از آن سخت‌تر از حتی تقابل در دربی خواهد بود!

 

 

بازیکنان سپاهان

سپاهان ژنرال، در 4 هفتۀ آخر فصل، برابر: پرسپولیس - ماشین‌سازی - پدیده - استقلال خوزستان، روبرو است، 4 رقیبی که یکی از یکی سخت‌ و سخت‌تر به نظر می‌آیند، اما آیا سپاهان به لحاظ قدرت فنی، توانایی عبور از هر 4 رقیب ذکر شده را ندارد؟! بدون شک که دارد، اما امیر قلعه‌ نوعی در این سال‌های اخیر نشان داده که در نبردهای بزرگ یک بازندۀ بزرگ است و ذهنیت برندۀ همیشه را ندارد، چرا که او آن ژنرال  ریسک‌پذیر همیشگی نیست و کاملاً محتاط نشان می‌دهد، پس او ابتدا باید جنگ با خود را به پایان برساند تا با دستانی باز در نبردهای پیش رو به میدان برود.

 

 

 

بازیکنان تراکتورسازی

 

تی‌تی‌های تبریز در ماه پایانی لیگ برتر، برابر : ذوب‌آهن، پرسپولیس، پارس‌جم جنوبی، فولاد خوزستان، صف آرایی خواهند کرد؛ تیم لیکنز قدرتی ماورایی را در اختیار دارد که همانند یک آتش فشان فروکش کرده و نهان در زیر کوه محمدرضا زنوزی است! کوهی که در زمان‌های نامناسب منفجر می‌شود و جز آسیب رساندن به خود و کم کردن ارتفاعش با ریزش‌های بی‌دلیل، هیچ سودی را در بر ندارد و عملاً این قدرت ویرانگر را خلع سلاح کرده است، بله تراکتور امروز، هیچ رقیبی بزرگ‌تر از خودش را در پیش رو ندارد و به جرئت می‌توان گفت که هرگاه آنها از پس خود برآمدند، خواهند توانست در 4 دیدار پیش رو 12 امتیاز را کسب کنند!مطالب مرتبطنظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0


پربازدیدهای زنگ تفریح
پربازدیدهای ورزش ایران و جهان
کلیه حقوق سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ورزش مازندران، مازندلیگ می باشد