سرمربی سابق تیم ملی فوتسال گفت: این تصمیم درست نیست که ۳ بازیکن با تجربه تیم ملی فوتسال بانوان را به خاطر درخواست پاداش قهرمانی در آسیا که حق قانونی آنهاست به این راحتی از تیم ملی کنار بگذاریم.
شمس: کنار گذاشتن بازیکنان تیم ملی بانوان به خاطر پاداش درست نیست/ساکت فقط اتاقش عوض شده است
به گزارش مازندلیگ، حسین شمس در گفت‌‌‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس در واکنش به خط خوردن سه بازیکن ملی‌پوش فوتسال بانوان فرزانه توسلی، آرزو صدقیان‌زاده و نسترن مقیمی گفت: خانم‌ها توسلی، صدقیان‌زاده و مقیمی بازیکنان ملی‌پوش با تجربه تیم ملی فوتسال هستند که سال‌ها در این تیم زحمت کشیده‌اند و همه باید قدردان زحمت آنها در تیم ملی باشیم نه اینکه آنها را به همین راحتی از تیم ملی کنار بگذاریم آن هم به خاطر در خواست پاداش  قهرمانی در آسیا که حق قانونی آنها است.

*پاداش قهرمانی حق قانونی هر بازیکن است

وی در ادامه گفت:‌ در حال حاضر تیم ملی بانوان سرمربی ندارد و برعکس ۴۰ سال گذشته که همیشه به تیم بانوان اهمیت داده می‌شد برای اولین‌بار است که فدراسیون فوتبال نسبت به سرمربی این تیم خودداری می کند و واقعا جای تاسف دارد و این موضوع می تواند در آینده به تیم ملی آسیب و اعتماد به نفس بانوان را کم کند. 

*سرمربیان بانوان ایرانی در هر مقطعی که در تیم ملی حضور داشتند عملکرد موفقی داشتند

سرمربی سابق تیم ملی فوتسال گفت: اگر به ادوارگذشته تیم های ملی نگاهی کنیم متوجه می‌شویم که بانوان ایرانی همچون سرکار خانم سلیمانی و مظفر که هر دو در مقطعی سکانداران تیم ملی را در عرصه‌های مختلف بر عهده داشتند موفق و عملکرد خوبی و حتی عناوین مهمی برای کشور در سطح آسیا و جهان کسب کرده‌اند.خانم یاری مربی تیم ملی امسال به خوبی توانست تیم نامی‌نو را قهرمان لیگ برتر بانوان کند، همه فوتسالی‌ها می‌دانند که وی چقدر شایسته سرمربیگری تیم ملی است.

وی افزود:من واقعاً نمی‌دانم چه کسی این تصمیم  را در تیم ملی گرفته که به همین راحتی سه بازیکن با تجربه را از این تیم خط می‌زند آن هم به بهانه جوانگرایی. من فکر نکنم این بازیکنان سن زیادی داشته باشند است.

 *خط زدن ۳ بازیکن تیم ملی آن هم به بهانه جوانگرایی

وی  در ادامه افزود: چرا کمیته فنی به یکباره دو مربی خوب  و موفق کشور  که هر دو لیاقت سرمربی‌گری تیم ملی بانوان را دارند را به جای مربی معرفی می‌کنند؟ نکته جالب اینجاست بعد از انتخاب آنها اعلام می‌کنند هر زمان که دوست داریم  می‌توانیم آنها را از تیم ملی کنار بگذاریم. این موضوع یک توهین آشکار به بانوان فوتسالیست است بعد از این موضوع حالا نوبت کنار گذاشتن ۳ بازیکن با تجربه تیم ملی است این تصمیمات نقطه‌های تاریک دیگر فدراسیون فوتبال و کمیته فنی را روشن می‌کند که نتوانستند به خوبی  آن را مدیریت کنند.

شمس اضافه کرد: تا دیر نشده سرکار خانم صوفی‌زاده نائب رئیس فدراسیون فوتبال در امور بانوان باید ورود کند و به دنبال راهی برای برگشت این سه بازیکن به تیم ملی باشند خانم توسلی درحال حاضر یکی از برترینها فوتسال آسیا هستند که سال گذشته هم نامزد انتخاب برترینها آسیا انتخاب شدند و همه در آسیا  به او لقب صخره سخت دادند و وی همچنین در ایران لقب  فرزانه عابدزاده را دارد هر ۳ بازیکن جز بهترین‌های آسیا هستند.این بازیکنان درخواست زیادی نداشته و  به دنبال حق قانونی خود بودند درخواست آنها پاداش قهرمانی در آسیا بوده که چیزی حدود ۸۰۰ دلار معادل ۱۰ میلیون تومان بوده است.

* کی روش چه ادعایی دارد در مدت حضور ۸ ساله حتی یک حلبی هم برای ایران به دست نیاورد

سرمربی سابق تیم ملی فوتسال همچنین در رابطه با شکایت احتمالی کی‌روش علیه فدراسیون فوتبال گفت: کی‌روش سرمربی تیم ملی در مدت حضور خود در ایران حتی نتوانست یک حلبی هم برای ایران به ارمغان بیاورد. وی سال‌ها  حقوقهای نجومی  دریافت کرد و هیچ دستاوردی هم نداشت و در حال حاضر هم برای ۹۰۰ هزار دلار به فیفا شکایت کرده است. او حتی به دنبال دیرکرد پول خود است.نکته جالب‌تر اینکه تاج در این سال‌ها از کی‌روش حمایت همه جانبه داشته اما شاهد هستیم که این مربی پرتغالی بی‌حیایی را کنار گذاشته حتی به تاج ریاست فدراسیون که همیشه حامیش بوده حرف‌های زده است. من سوالی از آقای کی‌روش دارم شما در مدت حضور ۸ ساله  خود در ایران چه دستاوردی داشته‌اید شما حتی یک حلبی هم برای ایران به دست نیاوردید پس چه ادعایی دارید؟ 

* ساکت فقط اتاقش عوض شده است

وی همچنین در رابطه با صحبتهای سلیمانی دبیرکمیته فوتسال که گفته بود تاج هم نمی‌تواند من را از دبیری برکنار کند گفت: من فکر می‌کنم سلیمانی حق دارد که این حرف را بزند به این دلیل که ساکت دبیر فدراسیون فوتبال که باید به خاطر قانون بازنشستگی استعفا می‌داد و فدراسیون را ترک می‌کرد اسمی استعفا داده و  در حال حاضر در فدراسیون فوتبال حضور دارد و حتی تصمیم گیرنده است تنها چیزی که تفاوت داشته وی فقط اتاقش عوض کرده است.

شمس در پایان گفت: بازیکنان تیم ملی آقایان و بانوان هیچ منبع درآمدی ندارند آنها چشم‌شان به دنبال همین پاداش‌هاست پاداشی که حق‌شان است چرا که قهرمان آسیا شده‌اند.چرا مسئولان فدراسیون فوتبال به خاطر خواستن حقی،بازیکنی را از تیم ملی که تنها امید و افتخارشان پوشیدن پیراهن  این تیم است را به همین راحتی کنار می‌گذارند.امیدوارم تاج ریاست فدراسیون و صوفی زاده نایب رئیس این فدراسیون در امور بانوان هرچه زودتر به این موضوع ورود و آن را حل کنند تا باز هم شاهد افتخارات بانوان فوتسالیست باشیم.مطالب مرتبطنظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0


پربازدیدهای زنگ تفریح
پربازدیدهای ورزش ایران و جهان
کلیه حقوق سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ورزش مازندران، مازندلیگ می باشد