نمایندگان مازندران در روز نخست این رقابتها 2 مدال طلا، یک نقره و یک برنز کسب کردند.
درخشش کشتی گیران نوجوان مازندرانی در رقابت های بین المللی ترکیه

به گزارش مازندلیگ، رقابت های بین المللی کشتی آزاد و فرنگی نوجوانان جام پیروزی- ترکیه  از روز پنج شنبه در شهر آنتالیا آغاز شد و دیدارهای رده بندی و فینال چهار وزن نخست دیشب برگزار شد که کشتی گیران مازندرانی موفق شدند 2 مدال طلا، یک مدال نقره و یک  مدال برنز کسب کنند .

در مسابقات چهار وزن نخست کشتی آزاد رحمان عموزاد و مهدی ویسی صاحب مدال طلا و پوریا کاظمی صاحب مدال نقره شدند و در رشته فرنگی هم سجاد عباس پور به نشان برنز دست یافت.

نتایج مسابقات کشتی گیران مازندرانی در چهار وزن نخست کشتی آزاد به شرح زیر است:

- در وزن 48 کیلوگرم رحمان عموزاد پس از استراحت در دور نخست در دورهای بعد کشتی گیرانی از کشورهای قزاقستان و گرجستان را مغلوب کرد و راهی دیدار پایانی شد. پوریا کاظمی نماینده دیگر کشورمان با شکست پیاپی حریفانی از آذربایجان، ترکیه و قزاقستان دیگر فینالیست این وزن شد. این دو کشتی گیر مازندرانی در دیدار پایانی رودرروی هم قرار گرفتند که عموزاد با نتیجه 8 بر 2 کاظمی را مغلوب کرد و به مدال طلا رسید، کاظمی نیز صاحب مدال نقره شد.

- در وزن ۵۵ کیلوگرم مهدی ویسی پس از استراحت در دور نخست، در دورهای بعدی کشتی گیرانی از کشورهای آذربایجان، گرجستان و ترکیه را شکست داد و به دیدار فینال راه یافت. ویسی در این دیدار با نتیجه 4 بر صفر کشتی گیر کشور آذربایجان را مغلوب کرد و به مدال طلا دست یافت.

- در ۶۵ کیلوگرم دانیال کاشی یکی از نمایندگان کشورمان در این وزن ابتدا حریفی از جمهوری آذربایجان را شکست داد، اما در دور دوم مغلوب نماینده کشور قزاقستان شد و با توجه به شکست کشتی گیر قزاق در دور بعد، کاشی از گردونه رقابت ها حذف شد.

- در وزن ۷۱ کیلوگرم امیر مهدی حسینی در دور اول کشتی گیری از کشور ترکیه را شکست داد. وی در دور دوم مغلوب نماینده کشور رومانی شد و با توجه به شکست این کشتی گیر در دور بعدی، حسینی از دور رقابت ها کنار رفت.

* در رشته فرنگی این رقابتها هم در وزن 55 کیلوگرم سجاد عباس پور ابتدا کشتی گیرانی از کشورهای ترکیه و قزاقستان را مغلوب کرد اما مقابل دیگر حریف ترک مغلوب شد و به دیدار رده بندی رفت. عباس پور در دیدار رده بندی مقابل حریف ترک خود به پیروزی دست یافت و صاحب مدال برنز شد.

در مسابقات مقدماتی سه وزن دوم کشتی آزاد که دیروز جمعه برگزار شد علی عرب و امیرحسین فیروزپور به دیدار فینال راه یافتند.

- در وزن 45 کیلوگرم علی عرب پس از استراحت در دور نخست در دورهای دوم و سوم مقابل کشتی گیران کشور میزبان به برتری رسید و راهی دیدار فینال شد.

در وزن 80 کیلوگرم امیرحسین فیروزپور در سه دور متوالی حریفانی از کشور ترکیه را مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت.

مسابقات فینال و رده بندی سه وزن دوم ، امروز شنبه برگزار می شود و رقابت های اوزان 51، 60 و 110 کیلوگرم نیز روزهای شنبه و یکشنبه انجام می شود.
نظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0


پربازدیدهای زنگ تفریح
پربازدیدهای ورزش ایران و جهان
کلیه حقوق سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ورزش مازندران، مازندلیگ می باشد